Küsumus Iquitoses käinutele

Tere!

Lendan 4 päevaks septembri keskpaiku Iquitosesse.

Leidsin lehelt endale sobiva paketi 4 päeva dzhunglis - hõimude külastamine, linnuvaatlused, kalapüük jms hinnaga alates 310 dollarit.

leht:

http://www.go2peru.com/webapp/commerce/command/ExecMacro/paq_result.d2w/report?cgmenbr2=316&destino=IQT&cgrfnbr=all&duration=all&BUDGET=all

pakett: http://www.go2peru.com/webapp/commerce/command/ExecMacro/packa_details.d2w/report?prrfnbr=61219

Kas hind 310 dollarit ette tellides on maklstud sellise asja eest liiga palju (söögid ja ööbimised hinnas) ja on võimalik kohapealt odavamalt saada. Kuskilt on mul meeles, et kohapeal on ka selliste asjade pakkumine. Mis hinnaga need võiksid olla ja kas on võimalik veel samal päevalt lennult tulles kuhugi Amazonasele sarnane pakett saada? Eelkõige huvitavad mind linnuvaatlused, aga veidike tahaks näha ka kohalikku eluolu. On küll olemas spetsiaalsed linnuvaatlusreisid, aga need on vähemalt poole kallimad kui 310 dollarit ja seda pean ma liiga paljuks.

Ette tänades!

310 dollarit on täiesti normaalne hind. Kohapealt võid saada veidi odavamalt 4 päeva, aga igaühe käest ei julge osta ja seal võib olla ka kvaliteedi vahe. Arvesta, et ööbimised on sul kusagil dzunglis lodges, sulle tullakse lennujaama vastu ja viiakse ning sõidutatakse mööda jõgesid.
Piltide järgi otsustades on ööbimine hotellitüüpi toas, kus on isegi telekas. Ise ma käisin ja ööbisin lodgedes, kus olid petroleumlambid ja ei mingit elektrit(5 päeva-ööd). Peale selle olin veel 3 ööd Iquitoses. Iquitos on niivõrd fantastiline koht, et seal võiks olla rohkem.

Sai käidud märtsis, leidsime pakkumise 35 taala päev. Tegijate nimi oli Carrusel Tapira ja soovitan sellest eemale hoida kui katkust. Laager, mida "lodge'ina" reklaamitakse oli kohapeale jõudes muutnud "adventure camp'iks". Suurim probleem oli see, et ainus sääsevõrkudega varustatud ala oli sinu voodi. Väljaspool voodit veedetud aeg tuli vehkida, tantsida ja sääski tappa, kuna ükski kolmest kaasas olnud putukamürgist ei toiminud. Või kui toimis, siis mitte üle minuti. Dzunglihäälte saatel rahulikult võrkkiiges raamatu lugemisest võis seega vaid unistada. Giidiga kah ei vedanud, oli teine selline loll jõmm. Sama kompanii teine giid paistis siiski asjalikum olevat.
Virisen eelkõige seetõttu, et asja reklaamiti välja teisiti kui see, mis kohapeal pakuti. Samas kõrval oli üks teine laager, mis nägi välja palju korralikum, sääsevõrgud olid ka söögiala akende ees. Seal maksis päev 50 dollarit.

Iquitose lennujaamas oli vähemalt märtsis paljude reisibüroode putkad ning põhimõtteliselt oleks saanud otse sealt omale reisi osta.

ja olime umbes sama kaugel kui Sinu valitud sihtkoht Cumaceba lodges ja jäime väga rahule. Kohta soovitas ka Lonely Planet ja hind oli soodsam, kui Sul hetkel. Võtsime 4 päeva ja 3 ööd paketi ja broneerisime selle kohapeal lodge kontorisse helistades. Nii Iquitose lähedal väga metsikut loodust ja loomi ei leia, kuid džungel ümbritseb kõikjal ja ahvid, maod, konnad, tarantlid jms tegelased on täiesti olemas. Kompleks ise oli parajalt väike, staff väga sõbralik. elektrit on päevas kaks tundi õhtueel, sooja vett jms mugavusi ei ole. samas elamine on korralikes puhastes tubades kus külmavee dužž jms olemas. Programm oli piisavalt tihe jättes samas võimalusi võrkkiiges lugemiseks ja puhkamiseks:)koduleht ja pakutavad programmid: http://www.cumaceba.com/i_cumaceba_programa1.htm

samas on Iquitos täis erinevaid pakkujaid, võimalus on minna kohale ja seal valida.

toredat reisi:)

Suured tänud vastajatele!

Ma arvan hetkel, et võtan RailiR pakutud variandi (samuti 4 päeva ja 3 ööd paketi). Odavam ja programm suht sama, mille ise leidsin.

Oskab ehk keegi nõu anda sääskede jms putukate tõrjeks Amazonase lähistel. Kas aitavad Eestist kaasaveetud tõrjed või on neid mõistlik kohapealt osta. Kus neid seal üldse müüakse? Ja teine "asi" on Päike. Kuskilt lugesin, et nii kangeid kreeme Eestis üldse ei müüdagi, mida kohapeal vaja läheb? Tasub siit kaasa tassida või jällegi kohapealt hankida?

Tänud ette!

Marketitest või apteekidest. Tripid on reeglina varahommikul ja peale lõunat. Keskpäevase päikese käes(kui roosasid delfiine ei vaatle) ei sunnita olema. Laia äärega müts pähe ja põlvpüksid jalga(põlved kipuvad ära kõrbema kanuus istudes).

Sääsed ja putukad täitsa olemas ning kohapeal müüakse erinevaid tõrjevahendeid (sh lodges, aga kallimalt kui mujal), meie kodunt kaasa ei võtnud. Igaks juhuks manustasime vastavalt skeemile malarone tablette, mida reisimeditsiini konsultatsioonil soovitati.
Päikesekreemi saab kohapealt ka, aga meil oli kaasas kaitsefaktoriga 25 ja igaks juhuks ka 60 (ostetud küll Taist). viimast kasutasin üksikud korrad mägede piirkonnas ninal ja põsesarnadel. Soovitan poodides ringi vaadata või küsida apteegist, olen justkui näinud spf40 faktoriga tooteid, mis peaks olema täiesti piisav. oluline on korralik ennetav kreemitamine, mitte väga tugev faktor olukorras, kus on juba nahapõletus :)

Tänud RailiR -le pakutud variandi eest. Cumaceba lodge oli tõesti selline nagu ta kirjeldas. Mingeid erilisi mugavusi ei olnud, aga tuba oli väga pühas ja staff tõesti ülisõbralik. Ja see, et elektrit ei olnud oli isegi pluss, sest õhtuti petrooliumilampide valgel oli ikka väga hubane ja mõnus (justkui oleks ajas kuskile tagasi rännanud). Generaator küll vahepeal töötas ja nii oli võimalik fotika akusid laadida.

Toit oli väga maitsev, eriti need troopilised fruktid, mille kohta nad ei osanud inglisekeelseid nimesidki öelda. Lisaks eelnevale mängiti iga lõuna- ja õhtusöögi ajal hispaaniakeelseid lembelaule kitarriga, mis oli ikka väga ehe!

Vaata kui kahju, et postitust alles nüüd märkasin, oleks tahtnud ka soovitada:) Käisin isegi Cumaceba lodges, kuid siis lasime ennast sama kompanii ühte teise, veidi kaugemasse Botanical Lodge, viia. Neid raske võrrelda, Botanical lodge oli nagu nii vinge oma ehedama looduse, elustiili ja inimeste poolest. Lodge manager on nagu nii seff mees, näeb igat laislooma okstes ja kameelioni ladvas. Tal elamine jõe kaldal mäel, kus päiksetõusu vaatamine lausa kohustuslik ettevõtmine. Ja kus ta naine veel alles kokkab, nii hea:). Igal juhul, kui kellelgi tuleb kunagi kahe vahel valida, siis soovitan Botanical lodge ja kindlasti ärge unustage külastada kohalikku napsumüüjat, kes on imejooke iga haiguse, ka potentsi, raviks valmis villinud.

Tore, et meeldis!
Mälestus neist hispaaniakeelsetest lembelauludest, mis võrkkiiges lebades taustaks mängisid, aitab mul hetkel tööle keskenduda eesmärgiga peagi jälle kuhugi rännata.
:)

Sai isegi seal käidud 2008 märtsis. Nõus, et mugavusi seal ei olnud mitte üks raas, aga minu arvates see oligi asja võlu:-) ei mobiili, ei netti, ei raadiot ega telekat. justkui endal oleks juhe seinast välja tõmmatud. Giid oli lahe, ise nimetas ta ennast ahviks, tõi meile puuotsast alla laisklooma, siis püüdis kinni väikese kroko poja ja punase mao, käisime temaga koos kalal hommikusööki püüdmas ning öösel taskulampidega džunglis tarantleid otsimas. Üks tarentel- see karvane ja suur oli ka 2 päeva meie magamise küüni laes. Võimalus oleks olnud ööbida ka sügavamal džunglis võrkkiiges, aga selleks ei olnud tol hetkel veel valmis. Valmisolek saabus peale seanssi šamaaniga. Pean tunnistama, et kogu Peruu reisi kõige põhjapanevam kogemus oli just viimati mainitud. Tegelikult mitte ainult Peruu, vaid kogu eelneva elu kõige suurem kogemus. Seega tahtsin lihtsalt lisada, et mõni sääsk rohkem või vähem, aga seal lähedas külas asuvat šhamaani julgen soovitada küll. Muidugi juhul, kui olete valmis vaatama oma sisekosmosesse. Muidugi seal lähedal oli ka suurem camping ning rohkemate turistidega, kuid selle tapira eelis oligi vast see, et lisaks meile kolmele eestlase oli seal veel ainult 2 noort turistsi. Ayahusca tripi kohta pean ütlema veel seda, et see ei ole 100% garanteeritud kogemus, vaid sa pead selleks vaalmis olema. Meist viiest õnnestus sellesse siseneda ainult minul. Rohkem infot teema kohta youtubest:

Käisime märtsis 2010 džunglis Palo Verde Lodges 4 päeva. 60 dollarit päevas näo kohta, algul taheti 100 dollarit. Aga see on ju Peruu - kõike saab kaubelda. Meeskond teenindas, transportis ja toitis väga hästi.
Lodž oli super, kuna me olime kolmekesi siis saime igaüks endale valida millise onnikese võtame. Seal oli isegi dušš!!!
Kaasas oli kõik see aeg ka shipibo šamaan. 1 ayahuasca seanss oli 50 sol'i.
Olen nõus täiesti ka eelmise postitajaga (huvitav kokkusattumus meie šamaani nimi oli Watson) et ayahuasca jaoks peab olema valmis, meist kolmest oli vaid minul kõige sügavam kogemus...
Muidu nagu watsongi kirjeldas oli ülejäänd küllalt sarnane ja väga tore. Nägime skorpioni, korallmadu, tarantleid, kaimane, laisklooma, terve rodu yellow-headed caracarasi, kurelisi, sõime džunglivilju, püüdsime piraajasi, ujusime sealsamas järves kaa kus piraajad mulistasid, nägime halle jõedelfiine. Veel palju linde ja sitikaid. Ja ühe öö me ikka magasime moskiitovõrgus võrkkiigega selvas. Sõber võttis igaks-juhuks pussnoa kaissu :D

Selle kes meile kõik kohapeal korraldas, tema kontakti saab ka mu käest kui kellelgi huvi on...