Kuhu Aasias?

On kuu aega puhkust novembri keskpaigast detsembri keskpaigani ja soov minna Aasiasse kolama. Sealkandis käinud, kust oleks mõistlik alustada ja kui palju jõuaks ära vaadata ning mida tasuks kavva valida, kui üksi minna (35 aastane naisterahvas)? Rannas lebotamisele ja ringi sõitmisele võiks kuluda umbes pooleks aega.

Kambodža, selle ajaga jõuab nii näha, kui puhata, kallis pole ka!

Tai. Lihtne maa vähese kogemusega turistile. Hästi toimiv transport ja turismiteenused.

Mina sellinne rahutu hing võtaks ehk mõlemad: Tai ja Kambodza. Nagu Naabrimees mainis, siis Tai on jah igati lihtne ka algajamale turistile, kuid kuna Kambodza on kohe naaber, siis Angkor Wati võiks ikka ära vaadata. Kuu ajaga loomulikult jääks igal juhul ka ühe riigi jaoks väheks kui tahaks kõike näha, kuid on piisav, et saada mõlemast riigist ja vaatamisväärsustest piisava ülevaate ja nautida ka randa. Koha peal ka AirAsia lennutab suht normide hindadega ühest kohast teise.

Tubli! Kambodža kohta võin anda mõned personaalsed vihjed, kui vajad, sest elan koha peal :)Ette öeldes kulub Seam Reapis (Ankor Wat) minimaalselt 3 päeva.

Oletades, et pead silmas Kagu-Aasiat, ühinen eelkõnelejatega, et Taist alustada on kõige mõistlikum. Tais tasub aga igal juhul külastada ka põhjaosa (Chiang May, Kuldne kolmnurk jne), mitte piirduda ainult lõunaosa rannaliivadega http://kaidohaagen.com/photo_5165977.html#photos_id=5183399. Teine sellise pehmema maandumisega koht oleks Bali ja selle ümbruse saared http://kaidohaagen.com/photo_5165914.html.

Ja kui Taimaal Phuketi saarele satud, siis ara unusta kylastamast eestlase poolt asutatud ettevotet, mis pakub toenaoliselt parimaid Chiang Mai provintsis kasitsi valmistatud looduslikke ja orgaanilisi tooteid.

http://www.facebook.com/pages/Herbal-Siam-Co-Ltd/123665387823020
www.herbalsiam.eu

Miks mitte kaaluda Myanmari- lihtsalt veits originaalsem ja mõnes mõttes ka veel mingilgi määral ehedana säilinud riik, mis praegu just suures muutumiste ajas, mida enam paari aasta pärast enam võib- olla ei näe. Kuigi olen ka kõigi eelpool kõnelenutega nõus ning ka ise suur Tai fänn just tänu lihtsusele, kuhu ka ise jälle oktoobris koos lastega suundun.