Kuhu jaan-veebr?

Plaan minna reisile jaanuaris-veebruaris, tahaks nii päikest kui avastamisrõõmu ka.
Kas oskab keegi soovitada, kuhu sellisel aastaajal oleks mõtet minna?

Täpsusta oma rahalisi võimalusi! Omal käel reisides on päikseliste reisisihtkohtade valik väga suur, kui rahakott võimaldab.

Mina näiteks lähen jaanuari keskel Filipiinidele ning julgeks seda ka Sulle soovitada :) Üheotsapilet Aeroflotiga Tallinnast läbi Moskva Hong-Kongi ja sealt Cebu Pacificuga Cebu`sse ei ole minu arvates sugugi kallis- ca 480 EUR. Aga kui Sul on puhkuseks aega vaid paar nädalat, siis ei tasu nii pikka teekonda muidugi ette võtta.

Igal juhul tasub ka paarinädalase puhkuse puhul nii kaugel lennata.

Eks see on personaalne, ning väljend "paar nädalat" mitte kõige konkreetsem, aga kui puhkus kestab näiteks 15 päeva, siis mina küll ei tahaks sellest 4-5 päeva lendamisele ja aklimatiseerumisele kulutada :) Samas mõistan, et paljude inimeste võimalused on piiratud, nii et siis tuleb kompromissile minna.

Nojah, aklimatiseerumisest rääkides, võiks siis 15ks päevaks näiteks Soome minna, sama ajavöönd, sama kliima :)
Lendamisele ei kulu 4-5 päeva kohe kindlasti, ja see ilmselt tõesti individuaalne, aga kohanemisraskuseid mul ei ole küll kunagi olnud ei kliima ega muu osas. Tagasitulles, tõsi, on probleeme varahommikuse ärkamisega mõnda aega, kuid see ka ületatav.

Lennud kuni 700€ oleks mõeldav ja ajaliselt kuni 3 nädalat. Filipiinid oleks väga põnev, aga jääb tiba kalliks :(

Siis valigi sihtkoht lennusooduspakkumiste seast.

Seda ma teengi, muudkui surfan, aga soovitused oleks ikkagi tere tulnud :)

Hetkel head hinnad Helsingist saadaval.
http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=1415,15,1509&show=uudised&id=5518
Sellest valikust on päikseline ja soe sel ajal Muscat, Singapur, Mumbai, Delhi, Rio De Janeiro

4-5 päeva oli mainitud rohkem Filipiinide kontekstis ;) Ja antud juhul, ehk siis minu lennuplaan on küll selline, et 15.01 stardin Tallinnast, 16.01 olen Hong-Kongis, kust edasi Filipiinidele lendan 18ndal, kuigi saaks ka päev varem, aga eelistan HK-s natuke hinge tõmmata ning seal olles juba ka põgusalt linnaga tutvuda.

Nii et edasi-tagasi sõites kulub see 4-5 päeva ära küll. Loomulikult saaks ka kiiremini, aga siis peab väga palju aegadega mängima, piletite eest tõenäoliselt oluliselt rohkem maksma või siis lennujaamades kiirustama ning lendude hilinemise ja muu sarnasega riskima :)

Aga mida mina ka asjadest tean- planeeritav reis on mul alles esimene, nii et eks ma targutan siin rohkem niisama ;)

Ära muretse, mõttekäik on igati loogiline :)

Vaatasin Lufthansa pakkumised üle, üht ja teist leidub. Kuulsin aga, et Finnair pidi samuti kampaaniahindadega nädala jooksul välja tulema, ootan selle ka ära.

Tänud kaasamõtlejatele!

:)

Aasia suuna lendude kampaania neil igatahes käib juba mõnda aega, aga ehk lisandub häid pakkumisi ka mujale.

Ise olen mõelnud, et kui talvel päikese ja kauni looduse nautimiseks päris teisele poole planeeti lennata ei taha või ei saa, siis kaaluks Roheneemesaarte külastamist. Aga kuna pole selle sihtpunkti kohta veel infot uurinud, siis ei oska öelda, kas Sinu eelarve kataks sinna lendamise kulud. Samamoodi ei tea ka kohalikku hinnataset. Aga uuri asja ;)

Kui lennukipiletite eelarve oleks 800 EUR-i, siis selle raha eest saaks juba Aasiasse ka, kui hästi kombineerida. Elamine pole seal ehk nii kallis, kui Sa ette kujutad, nii et selle arvelt võid ju piletite peale rohkem kulutada :)

Jaanuar-veebruar on ka väga hea Brasiiliat avastada - veebruari algul on näiteks karneval Rio de Janeiros sündmus omaette.

Jaanuaris-veebruaris ja mõnevõrra piiratud eelarvega valiksin mina igal juhul Aasia. Hästi otsides ja sooduspakkumisi jälgides peaks 700 euro kanti pileteid saama küll. Mu endal esimene valik oleks India - aga see on muidugi väga individuaalne. Indias on lihtsalt nii palju vaadata ja avastada. Kolme nädalaga saab juba päris palju vaadata. Ise käisin veebruaris 2011 ja kahe nädalaga tegime tiiru Kuldsele kolmnurgale ja puhkasime Keralas. Mõnus. India on kindlalt ka mu tulevaste reisisihtkohtade nimekirjas.
Kindlasti tasuks kaaluda ka Taid, sealt saab soovi korral edasi sõita teistesse Kagu-Aasia riikidesse.
Kui tahta lühemat lennuaega, siis oleks hea ka Aafrika, nt Keenia, Tansaania - ka sinna leidub mõnikord sooduspakkumisi.
Sooduspakkumiste uurimiseks tasuv silma peal hoida näiteks sellisel lehel: www.holidaypirates.com (olemas ka Facebookis, kuhu kõik värskeimad diilid postitatakse). Üldise piletihinnataseme teadasaamiseks on hea www.Skyscanner.net

Aklimatiseerumise kohta - ma ei tea, minul pole kunagi olnud kuhugi lennates vaja seni aklimatiseeruda. Milleks see hea? Taaskord, võib tegemist muidugi olla väga individuaalse nähtusega. Aasia suunal lennates ei ole isegi kohe saabumisjärgsel hommikul ärkamisraskusi, Ameerika suunal võib bioloogiline kell natuke paigast minna küll (mul oli esimesel korral esimene päev NY-s veidi zombie tunne, teistel kordadel ega teistes kohtades pole seda olnud).

Aja piiratus. Kolm nädalat on kindlasti piiratud aeg, aga kindlasti mitte kuigi lühike. Ise käisime näiteks 3 nädalaga Kambodžas ja Lõuna-Vietnamis. Paraku tavapuhkus ongi ju 3-5 nädalat ja selle piires tulebki mängida. Nüüd pean töö iseloomu tõttu leppima isegi 10-päevaste puhkustega (ja seega ka reisidega), sest pole lihtsalt korraga võimalik pikemat puhkust võtta väljaspool augustikuud. Ega sellepärast lendamata jää.
Endal pole lendamisele, isegi kaugetesse sihtkohtadesse ega rohkete ümberistumistega, kunagi üle 1,5 päeva kulunud. 4-5 päeva ei saa enam nimetada lendamisele kuluvaks, kui tegelikult tutvud sel ajal mingi kohaga ju:)

Mul ei olnud plaanis kogenud reisijatega vaielda- loomulikult on võimalik kaugetesse sihtkohtadesse edasi-tagasi lennata ka näiteks 2 päevaga, lihtsalt minu lennuplaani puhul läheks lendamiseks tõepoolest 4 päeva, isegi kui ei jääks Hong-Kongi avastama, nii et seda varianti küll limiteeritud puhkuse ajaga inimestele ei soovitaks ;) Kindlasti on ka Filipiinidele võimalik kiiremini lennata, aga nagu juba eelnevalt öelnud olen- see eeldab natuke toekamat reisieelarvet, mis teema algataja oma ilmselt ületab. Isiklikult ei taha riskida ka lühikeste ümberistumiste aegadega, kuna varasem lennukogemus piirdub Kuressaare-Tallinn-Kuressaare suunal lendamisega :))

Nii et reisieelistused- ja võimalused on ikkagi niivõrd individuaalsed, et igaüks peab võtma arvesse enda ajalisi, rahalisi ja muid ressursse :)

Soovitan AAfrikat - Keeniat. Saad päikest ja sooja kui sõidad Nairobisse ja võtag dealt safari - näed palju huvitavaid loomi, vahepeal lähed Mombasasse randa. Praegu pakub Bookinghouse päris soodsaid edasi-tagasi lennureise jaan-veebr. isegi 695 EUR Tallinn- Nairobi. Võta ühendust giidiga maweu_2005@yahoo.com ja uuri asja, ta saab sulle soodsa safari korraldada. Ära unusta lisamast, kes soovitas.

Keenia ja Mombasa on mind paelunud juba mõned aastad. Eelmine aasta olin juba pileteid ostmas, kui tuli uudis turistiröövi kohta Nairobis. Välisministeeriumi lehel soovitatakse hetkel vältida Keeniasse reisimist.

Indiasse läheks iga ilmaga, aga eelmine talv just sai seal käidud, tahaks vaheldust.

Iseenesest tahaks kangesti Jaapanisse, Marokosse või Mehhikosse minna, aga sel aastaajal seal tiba jahe.

Mehhikos Yukatanil või näiteks Acapulcos nüüd küll jahe ei ole:)

tibin,

meie - 4 alla 30-aastast naist - käisime just suvel Keenias ja Tansaanias. Nairobis ainult ööbisime (tellisime hosteli transpordi endale lennujaama vastu ka), kohe hommikul sõitsime bussiga edasi Tansaaniasse. Nairobit soovitati meil kindlasti vahele jätta, sest esiteks pole sealt suurt midagi teha ja teiseks pole seal turvaline. Aga Nairobit saab ilusti vahele jätta, seal ei pea üldse pikemalt viibima. Tagasi lendasime Mombasast Nairobisse ja ainult vahetasime terminali.
Safarit tegime Tansaanias, käisime ka Zanzibaril. Seejärel lendasime Mombasasse ja veetsime ülimõnusa puhkuse Diani rannas (Warandale Cottage´s). Tansaania tuligi meie kavasse seetõttu, et algselt kavandatud sõit Lamu piirkonda ei tundunud enam turvaline just röövide jm tõttu. Keenia lõunarannik oli igati turvaline, liikusime ka pimedas õhtuti (käisime õhtust söömas, poes jne), käisime Mombasas. Ebaturvaline ei tundunud ega olnud.

Keeniasse hetkel siiski ei riskiks, samas suured tänud nii kontaktide kui ka info eest!

Mehhiko oleks temperatuurilt ok küll, aga kui üksi või siis naised kahekesi läheks, kuidas turvalisus?

Kuna turvalisuse pärast just muretsen enim, siis selle pärast siit muid variante otsingi.