Kuhu minna välismaale õppima?

Tervist. Olen 17.aastane ning 2 aasta pärast on kindel plaan minna välismaale õppima. Kuna aga on mitu riiki, kuhu ma hea meelega läheks, siis oleks tore kellegilt abi saada. Eks igal kohal ole omad head ja vead, millest ma loodan, et te teate rääkida. Minu valikud oleks järgmised:

*Taani - tasuta õppimine, palju eriala valikuid, inglisekeelne õpe, samas ma aga ei oska Taani keelt *Inglismaa - nagu ma aru sain peab õppemaksu maksma alles peale kooli lõpetamist ja hea palga saamist, kõik inglise-keelne, ka palju valikuid erialadel *Iirimaa - õppimine tasuta, aga välismaalaste aastamaks vms u 15000kr vms, tundub huvitav paik *Järsku veel mingi koht, mida oskate soovitada *Parandage mind kui ma eksin, aga USA-s õppimisest ma vist ei peaks mõtlema ?

Ootan igasugust informaatsiooni, mis mind mu koha valikul aitaks. Ette tänades, Roland

0
0

Miks USA välja heita? Seal on koole seinast seina ja kui ise ludru ei ole, siis on ka seal suurepäraseid võimalusi. Ja kõik hakkab ikkagi sinu enda huvidest pihta. Tasub uurida kõikvõimalikke stipendiumide võimalusi, proovida ühildada neid oma huvidega ja siis edasi minna. See, et keegi foorumis ütleb, et x kool on väga hea, ei anna lõppkokkuvõttes mitte kui miskit.

0
0

Ma arvan, et sa saaksid oluliselt paremat ja täpsemat tagasisidet, kui sa kirjutaksid siia ka eriala, mida sa õppima tahad minna. Või pole sa enda jaoks seda veel selgeks teinud ja tahad eriala kooli järgi valida mitte kooli eriala järgi??

0
0

Jah, vajan mõtteaega eriala valimiseks, küsimus oli pigem fokuseeitud kohale.

0
0

Ma ei olegi suutnud mõista, kas meie haridussüsteem peaks õpetama googeldamist või mitte...

0
0

Eesti haridussüsteem õpetab googeldamist ja muud tüüpi infootsingut küll, kuigi eraldi õppeainet selleks tõesti pole. On küll olemas mingi nädalatundide arv, mille ulatuses kool võib ise otsustada, mida õpetab.

Koolis taodeldavate üldpädevuste hulgast võib aga leida järgmist:

Kolmanda klassi lõpuks õpilane oskab käivitada ja kasutada lihtsamaid arvutiprogramme;

Kuuenda klassi lõpuks oskab kasutada arvutit ja Internetti suhtlusvahendina, oskab arvuti abil vormistada tekste;

Üheksanda klassi lõpuks oskab iseseisvalt kasutada arvutit õppimis- ja töövahendina, on omandanud põhikoolilõpetaja tehnoloogiaalased pädevused;

Gümnaasiumi lõpuks oskab kasutada arvutit õppimis- ja töövahendina ning oma töötulemuste esitlusvahendina.

Väljavõtted küll sellest põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest, mis 1.septembril kehtivuse kaotas, aga arvutioskuse nõue pole kindlasti kadunud ka uuest.

Need googeldamispuudelised tulevad sealtmaalt, kus sellel ajal, kui õpetaja midagi kasulikku seletada püüab, viibitakse reidis.

0
0

Mul on kodus kuuenda klassi laps ja tal on koolis siiamaani olnud arvutiõpet nii palju, et lapsed saaksid e-koolis hakkama. Mitte ühtegi tundi rohkem.

0
0

Uuri Norra, Rootsi ja Soome koole ka. On rahvusvahelisi õppekavu ning õpe on iseenesest mõista tasuta. USAs on tunnustatud ja igati heaks kiidetud koole ning palju ahvatlevaid stipi võimalusi. Kuid ma ei soovitaks selles riigis aastaid veeta. Pole just kõige mõistlikum kamp inimesi sinna kogunenud.. vaata seda linki ka www.dreamfoundation.eu/

Edu!

0
0

Kallis Kurimoor, see et ma ka foorumis lisaabi küsin ei tähenda, et ma ise selle kohta midagi googlist ja mujalt ei uuri.(Tegelt ka WTF?) Aga aitäh muretsemast huumori-inimene.

0
0

Suurepärane suhtumine sul. Alusta sellega, et mõtle välja, mida sa oma elult tahad ja siis otsi stipendiume (neid ei pruugi eesti keeles leida). Mitte keegi teine ei saa sinu eest seda osa ära teha.

0
0

Su erialade shorlist on sama lai kui horisont. Kui sisuliset ükskõik on (nagu tundub) siis ju vahet pole kus selle ükskõik mis asjaga tegeleda.

0
0

Comooon! Mis teil inimestel viga on? Kas te ise ei mäleta kuidas oli 17 olla? Ülikooli eriala valik on üks raskeimaid elus, kuidas peakski üks 17 aastane veel teadma, mida ta elult tahab. Go google ei ole vastus igale küsimusele, kui ei oska nõu anda siis, sellise mürgise nõu võiks küll endale jätta. Edu Roland, ma kujutan ette, et kui juba Eestis silme eest kirjuks võtab, siis mis veel välismaa õppekavu vaadates. Väga õigel ajal hakkad tegelema, siis on aasta aega ülikooli välja mõelda ja järgmine aasta juba peadki hakkama koolide nõudeid täitma- TOEFL, soovituskirjad jne jne Ise lähen kohe Inglismaale magistrit omandama ja ausalt öeldes natuke on baka kavasid ja erialavalikuid küll valus vaadata - oleks mul omal ajal nii palju valikuid olnud :) Mul oli eriala teada, mida ma õppida tahtsin, seega alustasin sellest, et võtsin ülikoolide Topi(UK-s nt Guardiani oma) ja hakkasin lihtsalt ülikoolide kodulehekülgi läbi kammima kuni leidsingi sellise, mis sobis mulle. Kui huvitab Taani, siis vaata nt Aarhusi või Kopenhaageni ülikoolide kodukaid (go google eks :)), et mis õppekavu nad pakuvad. Inglismaal nt on palju ka segaõppekavasid - juhtimine pluss keeled, juura pluss finants jne jne. Küll see õige eriala ükskord silma hakkab :) Edu!

1
0

Tänu mõistlikele vastajatele. Kuna eriala, mida ma suurima hea meelega õpiks/hiljem töötaks ja paar lemmikkooli leitud, siis sulgeme teema. :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased