Kuhu soovitaksite Aasias minna.

Tervitus.
Siin tundub päris palju ringi reisinud inimesi olevat. Mul selline küsimus, et olen kevadel(Aprilli lõpus) Hong Kongis ja mul on ca 7-8 päeva aega. Kuhu soovitaksite lähipiirkonnas lennata kui mu soov oleks lihtsalt puhata rannas, süüa hästi, natuke shopata ja ka vaatamisväärsused poleks paha. Kui variandid oleks Kambodza, Myanmar, Tai, Vietnam, Malaisia, Indoneesia, Sri Lanka või Taiwan? Ilmselt päris laialivalguv küsimus aga ehk seda rohkem vastuseid saan. Olen ka seda foorumit lugenud ja seega natuke juba kursis kuid hea oleks kuulda inimeste arvamusi kes on käinud mitmes eelnimetatud riikidest. Ette tänud.

7-8 p läheb HK-s ja Macaus endas ära, kust see lisa aeg sul veel tekib?

Soovitan hoopis Baikali kanti. kena loodus, mäed. Eriti kevadel.

Käi ära Kambodzas, Angkor Wat, seda peab nägema nagu Egiptuse püramiidegi. Tai on ka hea koht puhkamiseks.

7-8 päeva jääb mul aega peale Macaud ja Hong Kongi

Kõige loogilisem oleks mandri-Hiina kylastamine (Guangdong/Guangxi/Hainan).

Kas keegi oskaks rääkida suurlinnast Rangoon(Yangon). Kas seal rand ka kena, kuidas inimesed, mida süüakse, hotellide olukord?

Kas mõtekam pole külastada Hong-kongi lähipiirkondi: Taivan, Mandri-Hiina, Hiina Hainani saar, Filipiinid. Muud Kaugu-Aasia riigid võiks jätta omaette külastamiseks.

Google earthist vaadates jääb Rangoon jõu suudmest natukese kaugemale sisemaa poole (40 km). Seal lähedal mereääres ei paista seal ilusaid liiva randu.

Myanmar

Yangon ei ole traditsiooniline suurlinn nagu Singapur või Hong Kong või Bangkok. Kõrghooneid seal pole, ööelu praktiliselt puudub, kaubanduskeskused ka, linn on suurele maa alale laiali roninud. Randa seal samuti ei ole. Linnast voolab läbi jõgi, kaubasadam on vaatamist väärt.

Lähim kena rand, kus ujuda ja mõnuleda on Chaung Cha Beach. Taksoga 5, bussiga 6 tundi sõitu Yangonist. Vahemaa pole pikk aga maantee väga halb.
Myanmar on väga huvitav koht aga vajab kindlasti rohkem aega kui 8 päeva. Yangonis on mõtet veeta 1-2 päeva, seal tõesti ei ole rohkem midagi teha. Huvitavamad paigad on Bagan (üle 2000 templi) ja Mandalay koos Inle Lake´ga, kuhu saab aja võitmiseks ka lennata, bussisõidule kulutad muidu päevi.

Inimesed on sõbralikud, mida väiksem koht, seda meeldivamad. Traditsioonilistes riietes (meestel seelikud). Naistel traditsiooniline tanaka make up. Aga tuletame meelde, kuidas käis elu ENSV-s. Sarnaselt tollasele ajale tahavad kohalikud sinuga Yangonis valuutavahetuse, takso jm äri ajada. Aga see käib rohkem salaja ja nurga taga. Keegi ennast avalikult sulle väga kaela ei määri, kuna välismaalastega suhtlemine on tegelikult kohalikele valitsuse poolt keelatud tegevus. Väga palju oli buda munki (loodan, et neid pole vahepeal maha notitud), templid on suurejoonelised.

Hotelle on igasuguseid. 25 usd-i eest sai 2006 kevadel Yangonis 5* hotelli ehk kuskil pool-kõrghoones üliluksusliku toa. Lennujaamas saad soovi korral omale toa kataloogidest otsida või annad ennast mõne taksojuhi meelevalda, kes paari raha eest sõidab sinuga hotelle pidi kuni leiad omale sobiva.

Selline sürr ja kummaline koht ja väärib külastamist. Aga Sa ei leia Yangonist rannapuhkust, head süüa, shoppamist. Vaatamisväärsusi vaid ja täiesti teistsugust kultuuri. Arvestama peab, et viisa pead hankima ette Myanmari saatkonnast, mis ei ole HK-s ilmselt probleem. Ja sularaha peab kaasa võtma, sest sularahaautomaate riigis pole.

Kambodia

Hong Kongist annaks lennata Siem Riepi ja vaadata üle Angkor Wati templid. So tõesti asi, mida tasub näha ja seal saab ilusti veeta nädala. Külastada ka Tonle Sapi järve ja ujuvaid külasid. Aga shoppamist seal eriti teha ei anna. Turgudel on küll kraami aga väga ilusat käsitööd ega ammugi läänelikke asju seal pole. Rannapuhkuseks on Kambodias väga hea paik Sihanoukville rannad, kus mitmele maitsele kohti. Aga probleem on, et sinna ei saa lennata ja kui Siem Riepist bussiga minna, siis kulub terve päev sinna ja päev tagasisõiduks. Ning bussid ei ole just ülearu mugavad ja tee on vilets. Süüa saab küll Kambodias väga hästi, kui Aasia köök tervikuna meeldib. Kokkuvõttes ma selliste soovide juures ei valiks Kambodiat.

Vietnamis, Taiwanis, Sri Lankal ja Malaisias ei ole käinud.

Tai ja Indoneesia on need, mida mina soovitaksin neist kohtadest, kus käinud olen. Inimesed on sõbralikud, kohalik käsitöö väga ilus, hinnad odavad, hotelle igale maitsele.

Tais annaks ilmselt lennata otse Krabisse või Phuketi saarele. Seal saab rannapuhkust, natuke shopata, loodust, head toitu kindlasti. Mõnes rannas võtta hotell ja siis lebotada ning rendimotikaga või autoga ringi sõita ümbruskonnas. Viisa saad 2 nädalaks piirilt osta.

Indoneesias on Bali saar selline koht, kus täitsa paras 8 päeva veeta. Kindlasti leiab HK-st otselennu sinna. Lennuaeg küll mõnevõrra pikem. Aga paik ise on täpselt see, kus saab head toitu, rannapuhkust, ööelu, vaatamisväärsusi. Ja vahet pole, kus rannas ööbid, kõik on lähedal. Samuti on mugav osta viisa piirilt ilma mingi ette muretsemiseta.

Kaarti vaadates valiksin ise Filipiinid või Hainani koos Hiinaga sest seal veel käimata :) Edu reisi kokku panemisel ja valikute tegemisel!

Suured tänud põhjaliku vastuse eest Dharma.
Veel üks küsimus - milliste transpordivahenditega liiklete kui käite igasugu vüikestes külakestes jne. Näiteks Kambodias?

Kas Tais see prostitutsiooniäri igapäevaelu ikka segab või on see natuke vaiksemaks jäänud?

Viimasest küsimusest ei saa täpselt aru, mida mõtled. Aga kindlasti ei sega.

Prostitutsiooniäriga pole Tais kokku puutunud. Lõbusaid tüdrukuid, showsid ja ööelu jagub kindlates piirkondades Pattayal mõned tänavad, Phuketis Patong Beachil mõned tänavad ja Bangkokis oli ka 1 linnajagu, mille nimi ei meenu hetkel. Ülejäänud kohtades ei tuleta Sulle miski intiimseid tegevusi meelde.

Kambodzas liikusime pikemaid vahemaid liinibussidega ja taksodega. Ka jagatud taksodega (shared taxi), kuhu kopereerusime teiste juhuslike reisijatega. Kohapeal ringisõitmiseks tuk tuk (motika taga veetav käru) või mobo ehk motikas-takso (motikamees võtab sind tagaistmele) või rentisime ise motikad. Myanmaris rentisime jalgrattad Bagani avastamiseks. Kogu Aasias on alati saadaval erinevaid taksosid, mis tavaliselt pole kallid ja alati nõus kõiki su soove täitma ja pikemate vahemaade läbimiseks pakuvad kõik hotellid minibussidega trippe eri paikadesse, kui ei viitsi liinibussidega seigelda.

Bruneisse, kuhu on ainult 3 h lendu ning sealt on ka lihtne pääseda Malaisia Borneo emba- kumba osariiki. Ööeluga on seal nagu on, aga maksuvabal Malaisia saarel Labuan leiab kindlasti ka seda. Kuna sa nii korralik inimene oled juba, et Tai kellegi poolt väidetud prostitutsioonimajandus häirib, siis mis ööelu sa otsid? Maga sel ajal ja jääbki niinimetatud prostitutsiooniäri nägemata. Malaisia poole peal saad nii rannapuhkuse kui ka ostud sooritatud. Tagasi saad kas jälle Bruneist v siis Kota Kinabalust kui valid Sabahi osariigi v siis Kuchingist kui valid Sarawaki. Aga samuti saab kõike seda HK- s endaski. Käisin viimati mais 5 päeva ja arvasin, et mis ma seal nii kaua ikka teen, aga näed pooled asjad jäid nägemata ja paljud kohad väisamata. Kaasa arvatud HK rannarajoonid.
Teine valik võiks ju ka olla Saigon Vietnamis, kus kõike eelpool nimetatud samuti edukalt nautida saab. Ööelu on, shopata saab ja rannad on ka lähedal.

Kindlasti tasub käia Kambodzas ja Malaisias, ennem kui Tais. Oma reisidel küsisin ka võõramaalastelt (kanadalased, korealased, rootslased jne) mis koht on neile enam meeldinud, siis Tais olles ei vastanud keegi, et neile meeldib Tai. Pakuti just Malaisiat, kus inimesed sõbralikumad kui Tais ja lahked, Indias lihtsalt eriline ja omamoodi, kuid räpane. Omalt poolt lisan, et Kambodza oli ka kift koht ka inimeste poolest, tasub olla rohkem kui 3 päeva, siis jõuad üle vaadata tähtsamad kohad, kindlasti Angkor Wat! Tais olin kuu aega ja võrreldes teiste maadega kus käinud olen, on küll mõttetu koht, loodus on küll ilus lõunapool, aga kogu see inimeste värk, on nii stressitekitav

Tänud jälle kommentaaride eest. Ega ma mingi päris prostitutsiooni vastane pole ja ööelu mulle ka ikka ok - lihtsalt tahsin teada kas see on väga segav ning sain ka siit head vastused. Kuna suure tõenäosusega olen reisimas üksi siis on hea seda varasemalt teada kui laiaulatuslik see "äri" seal on ja kas igal pool või ainult kindlatel aladel.
See Saigon võiks tõesti olla huvitav. Uurin natuke selle kohta.

Ega see Brunei - Sabahi - Sarawaki vahet liikumine nii kerge ka pole. Kota Kinabalust ja Kuchingist - mõlemast saab muidugi lennukiga. Maad mööda on kummastki väga raske, et mitte öelda tavavahendiga võimatu. KK-st saab ka laevaga ümberistumisega Labuanil. Kui juhtub tormisem ilm olema, siis see ei toimi. Igal juhul, kui on plaan niikuinii ka Malaisiasse minna, tasub kaaluda, kas osta pilet nt. pigem KK-sse või Kuchingi (esimesest lihtsam Bandar Seri Begawani saada), kuna sinna on valik suurem ja hind ehk odavam.

Päris raske otsustada kuhu minna. Mõnes kohas on tsivilisatsiooni liiga palju teises kohas liiga vähe. Mõnda kohta ei saa lennukiga piisavalt lähedale. Mõnes kohas tundub, et lastakse linnakanalisatsiooni otse randa. Kui Aasias känud ikka enne ei ole, siis vist tasub Taist alustada on mulle kohale jõudnud - seal on mida vaadata, hea söök, ilusad liivarannad, hea teenindus . Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Selline mõte, et kas Phuketist(Tai) Langawisse(Malaisia) mopeediga on utoopia minna? Tundub mingi 200km olevat. Kas üle piiri renditud mopeediga lastakse?

Minu mäletamist mööda ei lasta Sind mopeediga üle piiri + paljude laenutuste puhul oli tingimuseks, et Sa rendirattaga Phuketilt mandrile üldse ei sõida. Lisaks veel nüanss et võib-olla soovib rattalaenutus Su passi hoiule; kui hästi läheb saab ka passikoopiaga hakkama. Juhul kui lennuajad klapivad, siis suht kiiresti jõuad kohale kui lendad Phuket-Kuala Lumpur-Langkawi AirAsiaga (uuri kodukalt www.airasia.com Route Map). Kuala Lumpurist saad AirAsiaga ilusasti Hong Kongi.
PS! Kõik Sinu poolt nimetatud riigid on külastamist väärt. Isiklikult külastasin(valisin) nendest riikidest esmalt Taid ja jäin väga rahule. Lihtsalt Tais on alustuseks ajalugu, linnu, randu, pidu, loodust, head sööki jne.
Ilusat reisi soovides.