Kui kallis on USAs?

Kavas on järgmisel aastal USAsse minna (New York, Chicago jt) ja hakkan siis juba nüüd väikest uurimistööd tegema.

Otsisin ja otsisin ja lõpuks leidsin selle, kui kalliks hotell maksma läheks, kuid elamise kohta ei saanud suurt midagi teada.

Niisiis toredad ja abivalmis kodanikud :) kes on USAs käinud, kas võiksite palun rääkida USA hinnaklassi kohta Eestiga võrreldes? Võrreldes siis toidu, riiete, aksessuaaride, meelelahutuse ja transpordi hindasid. Ja siis veel küsimus, et kui palju peaks raha kokku kaasa võtma 3 nädalase reisi kohta, et saaks shopata, süüa ja ööbida?

Tänan kõiki vastajaid juba ette ja vabandan oma pika ja tobeda küsimuse pärast... :)

Miks arvatakse, et "pikk ja tobe" küsimus muutub normaalseks siis, kui küsimuse lõppu lisatakse vabandus selle tobeduse kohta?

Raha on väga, väga individuaalne, igal pool. Palju sa Eestis kulutad? Kas õhtul väljas käies sööd 100 või 1000 krooni eest? Kas kannad 500 või 5000 krooniseid kingi?

Et ent Manhattanil mõnusalt tunda, arvestaks ma söögiks ja meelelahutuseks 200 USD inimese kohta päevas. Sellega saad söönuks ning võid ära käia mõnes turistilõksus, restoranis ja ööklubis. Ööbimine ja suveniirid lähevad sinna juurde.

Kuigi siin on asjad võrreldes Eesti/Euroopaga odavamad, kulub raha rohkem. Vähemalt siis, kui oled koos kohalikega ning nende mentaliteediga kaasa lähed. Ameeriklased on harjunud iga asja eest maksma ning tippi peale jätma. Üldiselt aga hinnad erinevad linnades, New Yorkis kulub kindlasti palju raha, ja eriti hotelli peale.

No jah...nii ta on - kui inimene "otsib ja otsib" ja selle elutööga suudab tuvastada kõigest hotelli maksvuse, siis pole see nalja asi. Samas ei tahaks ma eelkõnelejaga leppda..."eriti hotelli peale" jutuga. Hotell on mugavate inimeste lõbu - voodi magamiseks on NY sama odav nagu mujalgi. Ja suurlinnades on igal pool ööbimine odavam, kui väiksemates kohtades.

väitega, et NY või teiste USA suurlinnade hotellid on samas hinnaklassis väiksemate kohtadega. Suurtes linnades on kõik kulud tunduvalt kallimad ja nt Manhattanil raske leida normaalset hotelli alla 200 dollari öö.

Ja mina ei sa noustuda mitte yhegi eelkonelejaga, valja arvatud tripp´ga. Soltub ju kas oled valmis magama odavas hostelis nari peal voi eelistad 5* hotelli valgete linade vahel monuleda; kas piisab sulle peekoni-muna sandvitsist tanavanurgalt voi eelistad fancyt restot 200 taalase homaariga; kas soovid shopata second handis voi sootuks bloomingdale's; kas soovid kulutada oma raskelt tulnud teenistust ise voi suudad oma iluga panna teised su eest maksma? Pole vahet, mis osariigis oled, koik soltub su enda vajadustest ja eelistustest.

Kui Las Vegases Stripil maksad hotellitoa eest $50, siis Manhattanil maksad sama toa eest $500. NY hotellid on selles suhtes erand, et kui mujal leiab $50-100 eest päris korraliku ööbimiskoha, siis NY-s see reegel ei kehti.