trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas arvutist navigaatorisse marsruut

Tere taas. Sellina kysimus siis et oman garmin3597 navid. Soov oleks selline et saaksin teha arvutis valmis teekonna ja selle kanda navisse. Aga see peaks olema võimalik minu valitud teekond ja soovitavalt päevade kaupa. Praegu saaksin teha yldplaani ja seda hakkida aga liiga keeruliseks läheks. Kas keegi teab msikit sellist proget et panen sisse alguspunkti kust alustan ja kui palju on arvestatud päevane läbisõit(ytleme 600 km) ning kui punktist a punkti b arvutab masin ise marsruudi siis sooviksin seda muuta ja pärast selle kanda ka navisse. Võib olla ka tasuline. Soov saada Tallinnast bulgaariasse-kreekasse oma marsruuti pidi. Augustis

Soovitud nõu ei oska anda, kuid Garminil on ju reisiplaneerija sees. Ma olen ise seda kasutanud, see on küll paras nikerdamine aga saab hakkama. Eks muidugi tuleb vaadata marsruut üle, et kui kuskilt tahab navi "oma pead" minna, siis tuleb mingi vahe-pide-punkt lisada.

Mugavam oleks loomulikult integreerida valmis marsruut navisse. See teema on siin ka varemalt läbi käinud, kuid ma ei tea, et oleks mõistlik lahendus sellele pakutud. Võin ka muidugi eksida...

Kiire googeldamine andis sellise variandi:https://www.myrouteonline.com/user-guides/export-guide-garmin-routes

Ise ei ole katsetanud, aga kui töötab, siis anna teada.

BaseCamp - peaks samuti toimetama. Ma ei ole sellega teekonda planeerinud, kuid huvipunkte(POI) saab sellega edukalt modifitseerida.

BaseCamp peaks võimaldama teekonna planeerida ja failina salvestada. Seega saad iga päeva/teejupi kohta oma faili teha ja selle sisse laadida.

Garmin MapSource - isiklik eelistus teekonna planeerimisel. Saab teekonda planeerida, sakvestada ja GPS-i laadida.

Väga mugav on võrrelda erinevaid kaarte (näit Garmin ja Openstreetmap).

Alla laadida saab siit: http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209

Lisalugemist http://wiki.openstreetmap.org/wiki/MapSource

Abiks installimisel, kui ei ole omal varasemat versiooni http://www.mydigitallife.info/download-garmin-mapsource-for-free-and-install-without-media/

Tundub asjalik vidin, igaljuhul proovin ära ! Tänud Tarmo !

Nyyd siis asjaga taas tagasi. Ei ole leidnud võimalust kuidas seda navigeerimist teha. Kõik pakuvad kiiremaid variante aga minu soov on et eemaldan kiirteed ja maksulised teed. Teine probleem seisneb selle et paljud aadressid ei ole miskil põhjusel leitavad. või ei oska. Näitkes aadress tasovice 195, tasovice, tsehhi to Miesenbach 5, miesenbach, austria. Erinevad programmid pakuvad suisa 120 km pikkust erinevat vahemaad. Kas on ka miskit programmi mis tuleks toime gps koordinaatidega. Asjaga suht kiire kuna garminit ei ole käepärast ja soov olekski arvutis mapid ette teha ja siis kanda yle GPS seadmesse.

Mapsourcega saab küll eemaldada maksulised teed.

Menüüdest - Edit -> Preferences -> Routing.

Seal saab valida - Try to Avoid Toll Roads Unpaved Roads jne.

Road Selectioni alt saab valida: Prefer Minor Roads või siis Prefer Highways.

On olemas veel selline lehekülg. http://www.viamichelin.com/ Seal on ka võimalus teekond paikka panna ja hiljem laadida navisse.

Kuigi see ei vasta kahjuks otseselt su küsimusele, siis minu kogemuse põhjal lihtsam on kasutada nutitelefonis või tahvlis Google Maps offline navigeerimisprogrammi. Selleks laed eelnevalt alla vastava piirkonna kaardi ja seejärel sisestad huvipunktid (nii nagu tava-arvutis nt Google Mapsi kasutades - äpis toimivad samad funktsioonid).

Google Maps toimib nagu naviprogramm täiesti edukalt; pidin ainult oma telefonis panema GPS seade kõige nõrgema peale, ehk eemaldama GSM ja wifi-põhise asukohamääramise, jättes alles ainult satelliidipõhise määramise.

Kui oled Google Mapsi oma google kontoga sisse loginud, siis näed neid huvipunkte ka kõigist muudest seadetest, kus sama kontoga sees oled. Ehk siis saad marsruudi lauaarvutis valmis meisterdada ning hiljem reisil nutitelefonis kasutada.

Tänud. Katsetan hetkel tyretotravel.com saadud programmi. Yli lihtne garmini ja tomtom-mi kasutajatele. Uuel nädalal saan ka oma garmini kätte siis vaatan kuidas näeb välja see kui marsruudid konkreetselt seadmes.