Kuidas koeraga Indiasse?

Tere, mind huvitab, kas keegi on varem koos koeraga Eestist Indias käinud? Kui on siis palun seletage natuke asjaolusi, sest kuigi minu kaasa on varem Indias käinud ei aita see meie teadmisepagasit suhtumisest (kas kõik see lugematu arv hulkuvaid koeri on ka kurjad? mis näoga vaatavad külainimesed, muslimid?) ja transpodivõimalustest (rongid - kupeesse sisse või kennel, või kas üldse?). See on meil suur mure, sest me ei taha Lokit (kaheksa kuud vana) teps mitte maha jätta. Tal on kiip, vaktsiinid ja pass. Kõik mida talle seaduslikult oleks vaja seletatakse meile saatkonnast aga väga tahaks kuulda kellegi kogemust. Lisaks, meie vet ütles karantiini küsimuse peale, et Eesti seda ei nõua. Kas see on tõesti nii? (enamus Euroopa riike nõuavad kuni kuue kuust karantiini)

Kellegi lugu või mõtteid tänulikult ootame jäädes, Ruth, Jacek ja väike Loki

Kui te näeksite India haigustest puretuid, karjadena hulkuvaid kärnaseid ja karvadeta koeri, kellel teinekord isegi soolikad ripuvad kõhust välja, siis see mõte kaoks kohe peast. nõrganärvilistele järgmist pilti ei soovita http://images.travelpod.com/users/thomasgillam/4.1256890171.don-t-live-a-dogs-life-in-india.jpg

Inimesed tulge mõistusele, milleks koera piinata?

"Lendaks kassiga Londonisse, sõidaks koeraga Indiasse..."

Eeldan, et loomaga reisimine aasiasse on enam-vähem sama kas see on koer või kass. Elukaaslnae uuris mingi aeg tagasi, et kuidas kassidega oleks reisida Kambodzasse.

Täpselt ei mäleta mis nõudmised seal olid, kuid kiip, vaktsiinid ja pass on kindlasti vajalikud. Samuti oli vaja mingit veretesti kolm kuud enne sõitu ja tagasi tulles peab tegema uue veretest(3 kuud enne tagasitulekut). India kohta ei tea, kuid Tais ja Kambodzas polnud sellist haiglat, kes seda teostaks ja esimene oli Malaisias. Väidetavalt pidi olema Euroopa Liidule aktsepteeritav haigla vms. kes seda võib teha.

Kui kaheks kuuks lihtsalt puhkusele minna, siis lihtsam koer jätta kellegi juurde hoiule. :)

Juhtusime Palolemi rannas sõbrunema ühe kohaliku koeraga.Hakkasime mööda randa jalutama kaugemal asuvasse kõrvalranda ja uus sõber tähtsalt meiega kaasas.Toimuma hakkas see, et iga saja meetri järel tormas kari oma territooriumi kaitseks olevat koera meie poole väga vihaselt haukudes.Kohati oli meie ümber oma 20 koera, kes aga õnneks ei meile ega ka nende territooriumile tunginud koerale kallale ei tulnud. Meil oli aga hirm päris naha vahel

Kui koer on teie tegemistes-olemistes esikohal ja ilma temata ei saa kuskile mindud, jätke parem reis ära või sõitke kõik koos puhkama Saaremaale või Narva-Jõesuusse. Viia oma lemmik riiki, millest te ise midagi ei tea ning sundides koera kannatama pikka transporti ning võõrast keskkonda, on looma suhtes alatu. Läheks te sinna elama, oleks teine teema, kuid paariks nädalaks... Leidke parem mõni tuttav/sugulane ning harjutage koera temaga ja tema juures paari nädala jooksul enne reisi. Saab koer teie reisi ajal hakkama ning teil endal reisi aeg probleeme ning muretsemist vähem. Jällenägemisrõõm pidi ka kõikse suurem rõõm olema.

Ma pole Indias käinud. Lõuna-Nepaalis olen - see olla "India algajatele". Aga:

  • koera lahtiselt linna või külasse kaasa võtmine tundub täiesti välistatud. Lõunamaine rämps, rahvamassid, hulkuvad koerad, tõved...
  • raudteel saab koera transada kupees (http://www.dogspot.in/travel-your-dog-indian-railways/), aga selle kupee saamine on puhas õnneloos.
  • Kuidas sa lähed koeraga koos restorani, randa, rolleriga sõitma, elevandiga sõitma, matkama (või midaiganes te seal ka teha ei kavatse)?

Ma kardan, et koera kaasa võtmine piiraks teie enda vabadust nii palju, et kokkuvõttes olete ise stressis ja koer ka.

Muidugi peetakse ka Indias pere- ja tõukoeri, aga need elavad elu rikastes peredes müüride ja tarade taga, vaesest tava-ühiskonnast eraldi.

Armas teemaalgataja, kas sa lähed Indiasse elama, pikemale reisile (nii mitmeks kuuks) või lihtsalt lühiajalisele reisile? Kui viimane, siis mõtle hoolega, milleks Sul koera kaasa vaja võtta. Pikk ca 7-tunnine lennusõit ei ole koerale kindlasti lõbus ega mugav, eriti veel edasi-tagasi. Mõned koerad (ja kassid) ei tunne ennast lennukis hästi ka. Meie kliimaga harjunud loomale ei ole sealne niiske ja kuum kliima lihtne taluda. Indias pole ma veel küll käinud, kuid teiste Aasia riikide kogemuse pinnalt kahtlustan, et puhtus ei ole seal just Lääne-Euroopa tasandil. Kus te plaanite ööbida - mitte kõik hotellid ei luba lemmikloomadega reisijaid. Ja haigused liiguvad seal tõesti igasugused. Hüppab marutaudis makaak ligi, hammustab ja mis Sa siis teed? Ega Indias looduses elavatele loomadele marutaudirohtu suure tõenäosusega ei anta. Selline reis oleks koera piinamine, ausõna (endale ka muidugi kindlasti raske, aga see juba igaühe enda otsustada, millega oma puhkusel tegeleda - kas puhkamise või koeraga seotud raskuste ületamise/ murede lahendamisega). Kui Sa lähed sinna elama, siis pole muud kui võtta lemmikloom muidugi kaasa ilmselt.

Hehee, see tundub täiesti sellise esimeses klassis reisija ekstravagantsusena. Kui asi selline, miks ka mitte. Aga kui minna tavalise turistina, jalgsi mööda räpaseid tänavaid jne, siis - pole küll ise kunagi Indiassse saanud - aga ma usun, et see võib lõppeda sellega, et kohalikud teevad koerast shashlõkki.