Kust saaks osta sääsevõrke

Tervist!

Plaanis on minna märtsis-aprillis Indiasse. Marsruut Delhi-Aurangabad-Mumbai-Kashid. Oskab keegi öelda, kas sääski on neis piirkondades palju? Kus müüakse Tallinnas sääsevõrke? Või on neid mõistlikum kohapealt osta?

Tänud ette!

Tavaliselt on ööbimiskohtades olemas. A, kui paanika na suur siis saad kohalt osta või siis Eestis matkapoodidest.

Meil olen näinud JYSKis. Aga pole mõtet siit kaasa vedada, kindlasti koha peal on ka sellele mõeldud.

Hakka parem malaariatablette võtma, siis on kindlam. Küll see sääsk prao leiab.

Ei näinud Indias olles üheski hotellis moskiitovõrku. Usun, et sääsevõrke leidub Goas ja ehk veel mõnes hotellis turismimagenetite lähedal. Ikka ja jälle rõhutan, et Indias käib ainult 2 miljonit turisti aastas(võrdluseks Eesti- 3,5 miljonit turisti aastas). Seega on enamik ööbimiskohti tehtud kohalikele(1,1 miljardit inimest), kes ei oska midagi pidada moskiitovõrgust. Ja sellepärast on ööbimised hotellides ka nii odavad(kohalike ostujõud ei ole just väga suur). AC-ga tuba on 600-700 ruupia juures, samaväärne ilma AC-ta on 300-350 ruupiat.
Sääskedest veel. Kohtasin Indias olles sääski, ja mitte vähe. Sõid mind väga põhjalikult ära, hiljem ajas üleni kupla ja sügelema. Ja loomulikult tarvitasin ma Lariami.
Viimase aja malaariajuhtumid Eestis pärinevadki valdavalt neilt kes on tulnud Goast.

Malaariaravimeid soovitan soojalt, ja igaks juhuks (kui ei kavatse ainult konditsioneeridega varustet 5* hotellidest elada) soovitaksin ka putukavõrgu Eestist kaasa osta.

Reklaami tegemata soovitan tesa kaubamärgiga putukavõrke, kvaliteetsed, kuigi mitte kõige odavamad just; mind ennast on üks selline juba päris mitu aastat edukalt teeninud. Ehitusmaailmad jms poed peaksid neid endiselt müüma, eelmisel sügisel, kui viimati vaatama sattusin, igatahes müüsid.

Kasutan Matkaspordist ostetud voodi kohale riputatavat Ferrino võrku. Seal neid 2 sorti- 1 ja 2 in. 1-se alla mahub reaalselt ka 2 ja 2-se all oleme ka 4 kesi puu all maganud. Ääred vaid madratsite serva alla panna.
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/ACCESSORIES/miscellaneous_130/MOSQUITO_NET_SINGLE_1207

To valdek: mis hinanga need ligiaudu on?

Oli hinnaks vist 240 krooni möödunud aasta. Aga vaata siit http://www.matkasport.ee/#sb1

Hm aga kas tõesti on igal pool laes koht, kuhu moskiitovõrk riputada?

ooda veits, kui olen iga koha läbi käinud, siis oskan vastata

No ma täpsustan - kas see on tavaks? Sellistes budget-hotellides. Või tuleb tihtipeale voodi laelambi alla nihutada, et moskiitovõrku kuhugi riputada oleks? (see on muidugi keerulisem, kui on üks lamp, kaks inimest ja kaks voodit - nagu meil)