Kuu aega USA's

Tere. Selline küsimus, et kui palju maksaks ühe inimese kohta kuu ajane tripp USA's. Mõtlen lennupiletid+viisa+majutus+kohalik transport+autorent+niiöelda chillimise raha? (siit ka küsimus, et mida vaja oleks, et USA's  autot juhtida saaks?) Tripi käigus sooviks näha Miamit, New Yorki ja Los angelest. 

Sellele küsimusele vaevalt et ühest vastust olemas on. Käisime mõni aasta tagasi kolmenädalasel reisil Seattlist Kanada Kaljumäestiku kaudu ringiga Jeloustoni Rahvuspargis, sealt Grand Canion, Las Vegas ja rannikut mööda Seattlisse tagasi. Muljeid oli nii palju, et pikemalt ei oleks tahtnudki olla. Läks kahele umbes 4,5 tuh.

Selle küsimusele vastamiseks tuleb alustada kainest ja realistlikust mõtlemisest:+ kas see marsruut on üldse kuu ajaga tehtav? Väike otsing Google Mapsis annab Miami-NY-LA kolmnurga distantsiks ca 6700 miili (11.000 km), mis kuu aja peale jagatuna teeks pea 400 km päevas. Mõelge, on see realistlik?+ mitmekesi on minek. Autorendi ja kütuse koguhind on sama 1 ning 4 inimese korral;+ kuuajalise autorendi hind algab 1000 dollarist. Mõnevõrra odavamalt saab, kui võtta turo.com kaudu mõni vanem auto, ent neil on tavaliselt kuuajalise rendi puhul läbisõidupiirang 1500 miili.+ lisaks autorendile saab pikki vahemaid läbida ka rongi v lennukiga. Näiteks Amtrak pakub 15päevast 8 sõidukorraga rongipassi hinnaga ca 400€: https://www.amtrak.com/take-the-trains-across-america-with-usa-rail-pass, sellega saaks nt nädala veeta Miamis, sõita 2 nädalat mööda USAt, siis nädal LAs ning sealt tagasi Euroopasse lennata. See variant ei välistaks ka näiteks autorenti Miamis või LAs paariks päevaks, siin jällegi minu soovitus turo.com.    

Eeldan, et minek on kahekesi ?  Aga soovitaks osta lennupiletid algusesega Stockholmist / Kopenhagenist. Praegu on super hinnad ehk Star Alliance firmadega edasitagasi piletid Los Angelesse 200€ ja New Yorki ligikaudu 150€ ja kopenhaageni saab Nordica sünnipäevahinnaga 19€ ja Stockholmi 9€. Seega paremat hetke pileteid osta, kui praegu väga pole. Ise kahele San Franciscosse kõik piletid kokku 450€ !!Ja kohapeal siselennud erinevate punktide vahel, sest NY - Los Angeles vahemaa autoga on täiesti pointless.

Käisin septembris Las Vegas - New York tripil kus Las Vegases sai viieks päevaks auto renditud Turo kaudu. Auto juhtimiseks on vaja teha ARKis rahvusvaheline juhiluba ja autorendi hind sõltub kõik sinu nõudmistest ja vajadustest. Mina tahtsin Grand Canyonini sõita ja Las Vegase ümbrusega tutvuda. Sõitsime maha 800 miili ja rent + kütus läks kokku 500 eurot sest oli noor juht (alla 25 aastat on lisatasu). Ööbimine Las Vegases oli Stratosphere hotellis ja see oli 280 eurot. New Yorgis oli korter Brooklini võetud kus metroo peatus oli lähedal ja seal läks 10 päeva 600 eurot. New Yorgi ja Las Vegase vahel sõitsin lennukiga ja need läksid 300 € maksma. Ka Washingtonis sai käidud bussiga (60€). Lennupiletid Tallinnast New Yorki ja tagasi olid 360€. Viisa oli 13€. Taskurahaga on nii, et pead ise otsustama, kõik oleneb sellest, et kas käid väljas söömas või teed tiiru toidupoodi. Mille peale tahad raha kulutada ja palju jätad tippi. Mina arvestasin enne reisi päevarahaks 50€ aga seda jäi korralikult üle. Kui plaanid kogu tee autoga läbida siis tühermaal peale päikese loojumist pole midagi näha ja peale pikka päeva on väga väsitav sõita. Lihtsalt väike minu tähelepanek. 

Californias ei ole rahvusvaheline juhluba nõutud.People with a current valid driver's license from a foreign country can legally drive in California. They do not need to get a California driver's license or internationaldriving permit (“IDP”) as long as: ... The license covers the type of vehicle they aredriving in California (car, truck, motorcycle, etc.).

Teemaalgatajale - kahekesi reisides tuleks arvestada eelarveks minimaalselt 100 eur/inimene/päev.  Kokku 2-le inimesele kuu aega ca 6000 euri. Üksi reisides sellest summast väga palju ei säästa, vbl kulub nii 5k. Pmst võiks ju ööbida nurgatagustes motellides ja süüa kaks mac'i burgerit päevas, aga mis puhkus see oleks? Auto rentimiseks sobib meie juhiluba küll, rahvusvahelist ilmtingimata teha pole vaja. Kuidas reisida - igaühe oma asi, aga autosõit igapäevaselt üle 200-300 km päevas pole enam puhkus. Võta parem 2-3 sihtkohta ja ole igas kohas nädal-paar. Kui igale poole ei jõua, võid alati järgmisel aastal uuesti minna. USA ei ole Eesti, kus kahe nädalaga kõik ära näeb.