Kuuba reis

Tere,

Kas keegi on lähiajal Kuubale reisimas?

Eks neid eestlasi on seal kulgemas küll, läheme 4kesi 28.02

Minul plaanis märtsis minna.

Mina võiksin aprillis minna....vaatasin,et Tallinnast New Yorki ja sealt edasi Havannasse saab päris soodsalt.Kui keegi plaanib aprillis minna,siis olen käsi,koos tütrega.

Meil minek 05.märtsil kahekesi.

Me stardime Kuuba poole 27.02.

Käisin möödunud kevadel ning rahakoti vahele on jäänud 50 Kuuba peesot, mida terve aasta kaasas olen kandnud. Kuna kahjuks Eesti valuutavahetuses Kuuba peesosid vahetada ei saa, siis hea meelega vahetaks mõne lähiajal Kuubale reisijaga eurode vastu :).

Oh, oleks sa selle rahavahetuse postituse teinud paar päeva tagasi... :)

Kui keegi satub Havanna(Playas del este) või Varadero(eespool olevasse) randa ja endale ei soovi kohalikke sigareid tuua, siis ma oleks nõus pisikest diili tegema. Täpsem info privas.
Kuubalt tohib tuua 20 markeerimata sigarit näkku. Kohalikus sigaripoes maksab sigar sama palju kui meil.

? Kohalikus sigaripoes maksab sigar sama palju kui meil??? Kust selline info? Nimetatud randadest saab ilmselt mingi nn kohaliku tubakaärimehe käest mingeid kahtlasi sigarette, millel kvaliteet võrraldes originaalidega olematu.

Sigaritel on Kuubas riiklik hind ja igas poes need ühe hinnaga. Nii näiteks sai ostetud 15 sigariga pakk (4 erinevat sorti sees) Guantanamera seleccion 12.50 peesoga, Romeo y Julia puidust karp 25 sigariga 30 peesoga, erinevaid üksikuid suuri-suuri hinnaga 5-9.10 peesot tükk.

Muide - lennujaamas osta sigarid ära enne turvakontrolli, hiljem on hind kallim. Rumm küll sama hinnaga. Nii oli eespool mainitud Guantanamera karp enne turvat sama hinnaga nagu linnas - 12.50 peesot, peale turvat aga juba 20 peesot. Soovitan ka alles hoida nii rummi kui ka sigarite ostutšekid. Näiteks Torontos jätkulennul neid küsiti, isegi taxfree kauba puhul. Ilma tsekita oleks kaup konfiskeeritud.

arden25 räägiks sigaritest, Guantanamera võib ju tinglikult sigariks nimetada aga "õige" Kuuba sigariga pole sellel miskit pistmist. See sinu Guantanamera maksab ca 2CUK tuuris mis on ca 2EUR võid näiteks kasvõi avaliku infoga https://theoaklounge.com/wp-content/uploads/2017/12/Cigars-Price-List-2017.12.pdf või siis mõnest sigrailoungest Tallinnas läbi astuda. Normaalsed sigarid maksavad alates 10EUR ja kvaliteet asjad 20EUR, selles hinnas on nad ka Kuubal. Näiteks Romeo y Julieta Short Chruchill maksab meil üldjuhul ca 12EUR Varaderol 11CUK. Ühtegi RJ puidust karpi sa 30CUKiga poest ei saa, vaid saad käest fake sigarid. Need mida nad ise keeravad võivad olla head aga neid peab enne testima ja suvalt osta ei saa. Mina olen endale kaks tegelast leidnud kelle sigarid mulle sobivad ja kvaliteet on korralik.
Ehk siis minu mõte - sigarid on sama kallid, käib legaalsete poodide kohta. Pisike hinnavahe võib neil olla aga nii nagu mõned mõtlevad, et toovad Kuubalt sigareid ja müüvad nad siin kasudega maha, siis ei müü siin mitte kui midagi.

To punkel: alustame sellest, et valuuta on CUC, mitte CUK. :)

Guantanamera ei ole mitte minu, vaid siiski Kuuba sigar, olgu see siis kasvõi "tinglik sigar". :) Ja need 2 mainitut nime olid vaid esimesed, mis mul kohe meelde tulid ning need konkreetsed karbid, mis mul kodus on, ei ole mitte fakeid, vaid korralikud ja maksu/kvaliteedimärkidega.

Sinu poolt viidatud/esitatud sigarilounge hinnakiri ei peegelda siiski tegelikku hinnataset sellel turul Kuubal. Kuigi ma ei ela Eestis, olen kindel, et võin näiteks leida selverites nii 5 eurost kui ka 30 eurost liha. Eks sama ole ka nende sigaritega - võid osta väga erinevate hindadega.
Muidugi ei ole ma mingi sigarispets, kuid 3 nädalat Kuubal olnuna, hispaania keelt rääkiva inimesena ning mitmel õhtul kohaliku sigariärimehega sel teemal vestelnuna (kes vahendab sigereid ka näiteks Itaaliasse ja oli meie casa naaber) olen siiski asjadest suht teadlik.
Ka meile (mulle ja minu mehele) astuti mitmeid kordi tänaval ligi ja pakuti ainult meile ja sõbrahinnaga ja täiesti erilist jne sigareid. Kui aga vastasin hispaania keeles ja küsisin paar spetsiifilist täpsustavat küsimust, olid nn ärimehed kadunud.

Jutu mõte on tegelikult selles, et tegid ikka väga suure üldistuse - kohalikus sigaripoes maksab sigar sama palju kui meil - ja ma tahtsin sellele vastu vaielda. Nii ongi!

Ok, CUC aga tagasi sigari juurde, siis Guantanamera on tööstuslikult valmistatav sigar, ehk siis masinatega, sellest ka odavam hind. Link mille mina panin, on Eesti hinnad. Kui sa ostsid need sigarid ametlikust poest, siis peab sul olema Habanose tšekk. RJ alla 4CUCi mina ei näinud, ehk, sinu karp saab olla ainult fake. Teeme katse, sina võtad oma puukarbist sigari ja lõikad selle katki nii nagu peab ja kui seal sees on nn puru, siis on sul fake sigar ja ma ei maksa sulle midagi, kui aga on õige, siis maksan sulle 10€ Lõikamise leiad siit http://cigarobsession.com/?s=Fake+cuba
Jutu mõte on selles, et sina Eestis ei ela, siis kuradi pärast sa vaidled teemal, millest sa midagi ei jaga?

Ma ei kavatse siin sinuga kes-kurat-teab-kui-pikalt ja mõttetult vaielda... :)

Kordan veel kord - minu poolt Kuubalt ostetud sigarid olid väga hea hinnaga ja need on originaalid, igasugused tšekid on ka olemas. Nii nagu ma ei ole kunagi ostnud-kandnud võlts-firmakaid, ei osta ma ka mingit muud fake-kaupa. Miks peaksin ma iseendale ostma fake sigareid?! Mina ise jään ju nii õigest maitsest ilma! Ja mingit fake kokku osta, et siin seda müüa - no mul pole selleks lihtsalt ei aega ega ka tahtmist... :)
Teadmiseks veel, et ka riiklikest poodidest on võimalik saada allahindlust, seepärast ka RJ karbi hind 30, mitte 35CUC. Ja ma ei hakka mingi väikese raha pärast oma mehe sigareid lõikuma :)

Fakt, et sina mingeid hindu ei näinud, ei tähenda, et neid pole! Ma küll ei ole Eestis elanud pea viimased 5 aastat, paraku pean ma aga seal käima iga kuu, nii et olen selle Eesti eluga ikka tuttav küll. Ja sõna võtan ma ikka teemadel, millest ka miskit jagan.

Rõhutan - võtsin siin sõna seepärast, et kummutada sinu üldistus, et Kuubal on kõikide sigarite hinnad samad kui Eestis. EI OLE!
Teema on minu poolt lukus.

Siit poest ja sealt poest, mina ostsin otse farmerilt, kelle väitel natuke tumedam on Cohiba ja natuke heledam Montecristo (või oli see vastupidi) ja tegelikult ei ole vahet midagi:) Kahjuks või õnneks ma neid tarvitada ei kavatse, originaalid on kindlasti, kuid silma järgi hinnates süütamiseks võib bensiini vaja minna - suveniirina siiski tore.

Sportlikust huvist vaatasin ka hinnakirja, sest ostsin poest Cohiba 10 Short, mis maksis alla 10 CUC ja mis on kallim kui mini...seega vähemalt nende osas on hinnavahe olemas. Muid ei oska võrrelda.

arden25, kui sul RJ karp 25 maksab 30CUC, võib enamvähem 99% väita, et tegemist on fakega. Sellise hinnaga sa Habanosest osta ei saa. Kui need on mehe sigarid, siis ühe sigari lõikumine, et teada kas on tegemist õige asjaga või mitte, kannatab kindlasti teha. ElCato farmeritelt ei ole võimalik osta tehase toodangut, see on kõik hoax mida nad sulle hambasse puhuvad. Võimalik, et mingisuguses koguses neid sigareid seal smugeldatakse, kuid keegi ei hakka oma töökohaga seal riskima, et neid turistile müüa.
Tulles tagasi algse väite juurde, et sigarid on samas hinnas, siis seda ei pea võtma 100% hinnasamasusega vaid üldise loogikana, et Kuubalt poest ostetud sigareid sa siin müüa ei saa. See et paljud arvavad, et lähevad Kuubale ja ostavad sealt odavalt originaalsigareid, on puhas illusioon, sellist asja lihtsalt ei ole olemas. Kuubalt võid osta kohalike poolt tehtud sigareid ja "teenida" nende müügiga lihtsamalt kui originaalidega aga siis peab teadma, mida osta ja kellele müüa. Eesti sigarirahavas on Eesti odavate hindadega ära hellitatud ja paar euri odavamalt keegi niisama suvalt ostma ei hakka.
ElCato, sportlikust huvist võin sulle ütelda, et leidsin Partagase D seeria sigari Kuubal alla 7 euri(vist oli kas 6.60 või 6.40) ja siin maksab see 10-11("omadele" alla10) . Ja mis hinnaga sa neid saaks müüa ja mis hinnaga keegi ostaks?

Ei hakka vaidlusesse sekkuma, ise käisin Kuubal 4a tagasi ja mälu järgi Havannas tehase poes küll hinnad nii kallid ei olnud kui punkel väidab, sest vaevalt ma muidu niisama suveniiridena sealt oleks RJ ja veel paari sigarit ostnud, aga eks keegi kes hiljuti veel käinud, kunagi kommenteerib, Varaderos olid tõesti sigaripoes hinnad tunduvalt kallimad.

punkel, kui korralikult loed, siis ostsingi lihtsalt farmerilt nö tema enda tehtud kraami, millele ilus müügijutt juurde käis - suveniiriks, mitte Cohiba pähe.
Sportliku poole pealt, esiteks ma ei otsinud midagi, tavaline letikas oli ja teiseks, edasimüügi juttu ma siin algselt küll kuskil ei näinud ega rääkinud. Lihtsalt konkreetse näite puhul on sealse ja siinse müügihinna vahe üle 50% - fakt, mis ei pruugi mingi teise toote puhul kehtida ja mis kuidagi ei seostu mõttega sellelt Eestis teenida.

Tunduvad suht adekvaatsed http://yulcigars.blogspot.com.ee
ElCato, ma ei räägigi sinust vaid nendest kes mõtlevad, et oh Kuubalt saan ilmarahata(a'la 30CUC) ja siin müün ilge kasuga(a'la 30CUC karbi müün siin 150€ ga)

Lubasin küll, et teema minu poolt lukus, aga kuna ka teised juba sekkusid, siis pean ikka veel lisama :)

Punkel, peale sinu pole siin mitte keegi algselt isegi mitte maininud mingisugust Kuuba sigarite müümist või selle võimalikkust Eestis. Sina tõid selle teemasse ja rõhutad pidevalt, et see on võimatu. Miks? Järelikult kripeldab miski? Keegi astus varba peale?
Ja kui keegi tahabki, isegi kasvõi neid fake sigareid, Eestis müüa, on see siiski selle müüja asi, mitte sinu probleem.

Nüüd loodan küll selle teemaga lõpetada :).

Käisin eelmine aasta Kuubal ja sain sealt selle "sigaripisiku" külge. Kuna lolli peaga tõin ma sealt ainult 10 käsitöösigarit(mõtlesin, et vaevalt ma peale Kuubat edasi suitsetan) ja ühe karbi fakesid. Asjalood aga kujunesid hoopis teiseks. Olen praegu väga aktiivne sigarisuitsetaja(aastaga olen läbi proovinud üle 100 erineva sigari) ja tean, mis on hea sigar. Kahjuks aga kuuled pidevalt kuidas inimesed arvavad, et nad saavad Kuubalt imeodavalt sigareid ja siis realiseerivad(ei tea küll kus) kulude katteks. Kui ma ise uuesti Kuubale satuks, siis ma tooks ka sealt karbi oma tarbeks mingeid kallimaid sigareid ja 20 käsitöö omasid. Neid ma siis mitte ei müüks vaid tarbiks ise ja see on hoopis teine teema. Fake sigarite ostjad on halvad, nii müüate armaadat toites, kui ka ise endale, need sigarid ei kannata tõmbamist.
Minul kripeldab see, et keegi võiks mulle neid odavaid käsitöö omasid Kuubalt tuua :) (sellega teeniks 50€ per 20 sigarit, abiks seegi)