Viimased kommentaarid

Eks neid eestlasi on seal kulgemas küll, läheme 4kesi 28.02

Autorendiga tegelesin mina väga pikalt, sest kõik võimalused kallilt rentida ajasid isu ära.
Lõpuks võtsin www.priceline.com kaudu nn USA autorendi Dollar. Valikus oli veel odavaid kohalikke, nädal maksis ca 300.- koos täiskaskoga.

Tais on lisaks Zika viirusele võimalus saada ka malaaria. Kliima on võrreldes Eestiga väga erinev - õhuniiskus 85% ja palavus võivad rasedal reisijal tekitada ka muid komplikatsioone.
Kui on soov minna, siis tuleb sääsehammustusi proovida vältida. Näiteks Peruu vihmametsas sai pikkade varrukatega ja looduslike sääsetõrjega kenasti hakkama.

öömaja
Käisin PR-s novembris 2015. Hooaeg polnud veel täies hoos, kuid ööbimised otsisin välja booking.com kaudu ja bronnisin sellised, kus sai tasuta tühistada. Kuna olime 4 naist, siis saime valida nn 2 tubasid, kus on 2 laia voodit (süsteem nagu USAs) ja ööbimised tulid suht odavad inimese kohta. Kuid ütleme nii, et proovisime oma 8 öö jooksul väga erinevaid tasemeid ja odavate hulgas on ka väga viletsaid variante, booking.com pite ärge usaldage, parim on kontrollida tripadvisor lehelt kasutajate kommentaaride ja piltide kaudu, kas öömaja võiks vastata Sinu tingimustele. Ühe korra pidime vahetama hotelli (sest toas uputas) ja ümbruses kohti oli, soovituste peale läksime. Me polnud väga pirtsakad ja keskimne öö hind näkku tuli 20-30 dollarit.
Auto ja liiklus:
Kohapeal liiklemine siiski ainult autoga, sest ühistransporti linnade vahel ei eksisteeri. Autorendi võtsin Dollarist (jällegi ette voucheriga) ja kohapeal oli 10 minutiga auto käes. Täiskasko on seal elementaarne. Kuna liiklesime vaid San Juan-Fajardo-Luquillo ja sealne ümbrus, siis kiirteemaksu vaja pole, ühte lõiku vältisime. Autorendist taheti hirmsasti teemaksu piletit pähe määrida, aga arvan, et sel pole pointi, saab vältida ja näha kohalikku elu. Teed on kehvad, märgistus ja viited nagu USAs, aga neid on veits vähe :) Aga saime hakkama Apple telefoni Here maps (töötab offline) ja Maps abil. Midagi ülikeerulist pole ja suuri mitmetasandilisi ristmikke on vähe. Ikkagi vaene maa.
Kuhu minna:
Dzungel - kui enne üldse dzunglit näinud pole, või on niisama huvi matkata, siis tasub minna. Midagi erilist ja haruldast minu jaoks polnud (Peruu, tai ja vietnami metsade kõrval). Ameeriklaste jaoks rajad betoneeritud osaliselt.... kosed. Aga floora ja fauna suht üksluine. saarel pole eriti loomigi :)
Culebra - jättis mulle kustumatu mulje. Vaene ja väike saareke, imeilusate randadega ja külaga, mis täis taksosid ja kus on 2 toidupoodi kogu saare peale. Auto jäi Fajardo sadama tasulisse parklasse, pileti ostsime sadamast hommikul kell 7 (9praamile) ja einestasime sadamas kohalike kombel fritüüritud pirukatega. 2 ööd veetsime saarel, sõites taksodega 2-3 dollarit inimene üks ots. Täiesti piisav, saab rannas ja eelkõige vees vedeleda. Seal rannad (googeldage), mis on vaiksed, laineteta, ühesõnaga saad veeta aega "mina ja loodus". Seltskonnainimestel raskem. Osa sama lennukiga saabunud rootslasi ööbis rannas telkides- ka variant. Samas on seal metsade all kohutavalt kihulasi, kelle hammustused sügelevad kohutavalt.
Luquillo - huvitavad söögikioskid suure tee ääres, ägedad hotellid ookeani ääres, surfarite rannad.
San Juan - soovitan ööbida vanalinnas - turvaline ja kõik käe jala juures. Kuna see vanalinn on kompaktne ja tasuta bussiliiniga varustatud, siis seal üle 1,5 päeva pole väga midagi teha. Väga äge kindluste kompleks, väärib kindlasti külastamist. Vanalinnale saab ühe päevaga tiiru peale teha. NB - seal on väga palav, õhku pole. Ööelu on tihe, vanalinnas võib vabalt ringi liikuda. Auto parkisime parkimismajja 2 päevaks selasamas vanalinnas ja ei kasutanud autot pealinnas eriti.
Kuna olime 4 naist, siis natuke läks aega ka outletis, mis jäi Luquillo -San Juani tee peale.
Üldjoontes koht, kus midagi väga erilist pole, v.a. rannad, kuid väärib külastamist.

Hei, kas kellelgi on kogemusi rootsikeelse/mõne muukeelse lennupiletiga ja viisa vormistamisega piiril või Soome saatkonnas?
Igal pool jutt, et peavad kõik dok olema ingliskeelsed.