trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuuba viisa

Hei! olen peatselt Kuubasse sõitmas, aga mure tekkis viisaga. Välisministeeriumi andmetel tuleb see taotlus esitada Helsinkis olevasse saatkonda, kas seal piiril ei saa osta, kui liikuda EL passiga ja vana Lääne- Euroopa tšarterirahvaga koos? Nimelt ei ela ma Eestis ja vahepeal läheks passi vaja, keeruline seda lihstalt viisataotluseks ära saata.

Suur aitäh vastajatele!

Piiril turistikaarti (ehk viisat) osta ei saa. Kui lähed mingi paketireisi kaudu (kasvõi ainult lennu võtad sealt), siis võid tõesti selle turistikaardi saada lennukist. Kõige lihtsam on ju selle firma käest uurida, kellega lendad või kelle kaudu reisi said. Eestis saab Kuuba turistikaarte reisifirmadest. Mina ostsin Reisieksperdist ja passi küll nende kätte jätma ei pidanud. Kolme päevaga oli valmis. Uuri Reisieksperdist, äkki nad saavad sulle selle kuhugi saata? Või saab keegi Eestist sind nendega asjaajamisel aidata?

Uuri oma tšarterikorraldaja käest, kas turistikaart on lennu hinna sees või kui ei ole, siis kas seda saaks firma kaudu osta. Viisat küll ei ole mõtet teha, odavam on siis juba see kaart Reisieksperdi kaudu välja osta.

Tere. Reisibürood teevad turistikaarte, sellega läheb kiiresti ca 3-4 päeva. Vaja on passikoopiat, ankeeti (saab reisibüroost), edasi-tagasi piletite broneering ja hotelli nimi. Passi eraldi vaja ei ole. Ehk saate kuidagi mõne bürooga kokkuleppele, et saadate postiga ära ja nemad panevad kaardid vastu, samas on jälle see risk, et posti eest ei vastuta keegi.

Mul on olemas turistikaardid. kirjuta mulle kanareika@hot.ee

Turistikaardil peab kindlasti peal olema tempel. Meil seda kontrolliti.

Mul on tuttaval kaks tk üle, need ilma nimedeta, saab kasutada. Kui soovi, siis kirjuta.

Hei! Sain sõbralt tühja "First Choice Holidays" templitega turistikaardi, Havannasse lendan Londonist Virgin Atlanticuga. On kellelgi kogemust, ega sellest mingeid probleeme ei teki, kui templid on ühe reisifirma omad ja lendan teise firmaga?

Ma lendasin ka Virgin Atlanticuga ja templid olid Reisieksperdi omad. Kõik oli ok. Peaasi, et templiga kaart ja esimene ööbimiskoht peal.

Jah, aga Virgin Atlantic on ainult lennukipiletid, s.t sinna juurde tulebki turistikaart ise orgunnida. First Choice aga on paketireis ja nende turistikaardiga kaasas olevasse täitmise juhendisse on kirjutatud, et "The Tourist Cards enclosed are valid only for passengers who have booked their holiday through the First Choice Group.". Seepärast huvitakski, et kas keegi on kasutanud First Choice'i turistikaarti n-ö omal käel lendamiseks. Ehk kas reaalselt keegi pöörab nendele templitele tähelepanu ka?

Turistikaart peab olemas olema enne Kuubal maanduvale lennukile minemist. Turistikaart on kaheosaline, millest üks osa võetakse ära Kuubale saabudes ja teine osa tuleb alles hoida reisi lõpuni ning esitada passikontrollile Kuubalt lahkudes. Kuuba Turistikaart annab loa siseneda riiki 30-ks päevaks ja seda on soovikorral võimalik kohapeal pikendada veel 30 päeva. Kaardil peab pöördel (tagaküljel) olema ükskõik millise Kuubareise korraldava turismibüroo tempel. Paljudele on segadust tekitanud lahter "Last boarding point to Cuba", kui on ümberistumistega lend, siis on mõeldud kõige viimast lennukisse mineku kohta enne Kuubale maandumist. Majutuskohaks võid märkida suvalise hotelli nime, broneeringuid ei kontrollita. Turistikaardi saad ka kuhugi minemata vaevata onlinest: http://www.kuuba.ee/Kuuba3.html

Nüüd on kord natuke lihtsam, ei pea enam ööbimiskohta kirja panema.

Mul jäi üle 1 turistikaart, kui käisin detsembris Kuubal. Kaart on Aurinkomatkade templiga, kaasas on täpne täitmisjuhis. Hind 250.-. Tel 5111 437.

Kui ma lähen saksast ostetud turismi paketiga kas eestlasel on vaja kuuba viisat vöi saab seda osta nagu tais vanasti lennu jaamast.

Kas turistikaart sisaldub sinu paketis, küsi oma reisi korraldajalt. Novembris lennujaamas mingit kohta, kus turistikaarte müüdi, ei olnud. Meil taheti juba Tallinnas turistikaarte näha, kuna kõik lennud olid ühel piletil.

Eestis saab Reisieksperdis teha neid kõige odavamalt.

Viisa sai lennujaamast osta, meie ostsime 25$ eest Jamaicalt turismibüroost ning Kuuba lennujaamas selgus, et tegemist oli aegunud viisaga ning pidime 20$ eest piiril uued ostma. Tädike, kes neid müüs oli tõsiseid raskusi 5 viisa müümisega 100$ eest, ütles et selle eest saab ainult 4 viisat, kuna 100$ rahatäht liiga suur, seega tasub täpne raha kaasa haarata.

Tere. Kas on keegi nüüd hiljuti Kuubat külastanud? Mul on küsimus selle hotellibroneeringu kohta - kas peab olema või ei pea. Ja kui peab, kas siis ainult esimeseks ööks või pikemalt. Jutte olen kuulnud igasuguseid - alates sellest ei ei pea /peab, esimeseks ööks /kogu reisiks. Pidi olema võimalus, et saadavad ilma hotelli bronnita piirilt tagasi?! Teadjamad võiksid kirjutada siia. Tänud!

Kui ostad Kuuba turistikaarti siis küsitakse kus ööbid ja sinna võid kirjutada mistahes hotelli nime ja kui sisened kuubale siis vist pead kirjutama kuhugi ankeedile kus ööbid aga keegi ei kontrolli kas ka tegelikult seal ööbid või mitte. Mina vaatasin netist suva hotelli ja kasutasin seda nime mitu korda ja reaalselt ööbisin mujal.

Mingi nimi peab jah kindlasti olema öelda, muidu võivad probleemid tekkida. Mäletan, kuidas mul Jamaica piiril tekkis jama, kui polnud täpset majutuskoha aadressi. Pidin lõpuks internetist otsima hakkama, hea on, et wifi oli (tegelikult oli lennujaama suletud wifi, aga mulle öeldi parool)

Turistikaardi ostmiseks pole midagi muud peale nime, passi numbri ja kuupäevade vaja. Ei mingeid koopiaid piletitest ega broneeringutest. Ka mingit ankeeti ei tule täita. Kuubasse sisenemisel migratsiooniankeedis on ööbimiskoha lahter. Sinna võib kirjutada suvalise LP-st võetud casa nime Havannas. Meile esitas piiriametnik kummalise küsimuse - kas meil on sugulasi Aafrikas. Ju spetsialist oli koolitatud võrdlema vastust, nahavärvi ja kehakeelt.