Viimased kommentaarid

Saate kindlasti hakkama. Meil oli auto ilma GPS seadmeta, lihtsalt odavam oli, sõitsime tavalise paberkandjal teede atlase järgi, aga soovitan võtta GPS, siis on ikkagi lihtsam ja ekslemist vähem ja linnades igal juhul kergem GPS-ga. Teed on head,ka mägedes oli teed täiestihästi sõidetavad. Tihti saab valida, kas tasuline kiirtee, või tasuta tee mis kulgeb läbi külade. Eks see ole enda otsustada, kindlasti on huvitav läbi külade sõita, aga samas mõnes kohas võib vabalt maksta kiirteemaksu juba aja kokkuhoiu pärast.Rendifirmast sa ilma kindlustuseta autot ei saagi.Kiiruse valid ikka oma sõidu oskuste järgi. Muidugi kui turismi piirkonnast välja sõidate, siis kohalikud inglise keelt ei oska. Aga kui kõike karta, siis pole ju mõtet Lätist kaugemale sõita, iga uus asi alguses natuke hirmutav. Ja mis kõige tähtsam, pärast saate aru, et mitte midagi keerulist polnudki! Kõige tähtsam on enne selgeks teha, kuhu sõita tahate ja mida näha tahate. Vahemaad vaatamisväärsuste vahel on päris pikad. Siis kui marsruut paigas, istuge autosse ja head teed!

Mehhikos soovitav ikka ise auto rentida, tuleb tunduvalt odavam ja vaadata on seal palju, vahemaad pikad, milleks päevadeks endaga koos võõras inimene autosse võtta, maksta tema ööbimine jne. Sõitsime päris suure ringi (umbes 3500km) trahvi saime kahel korral, kui jõudsime turisti mekasse - Cancuni. Samas mõlemal korral olime tõesti süüdi, rikkusime liikluseeskirju. Eelnevad 2,5 nädalat ilma trahvita olid meid natuke hooletuks muutnud. Aga politseiga saab kenasti kokkuleppele. Trahvi suuruse üle andis tingida edukalt ja algselt küsitud 2000 peesost jäi lõpuks trahvi suuruseks 100 peesot. Sisemaal sõites otsisid sõjaväelased mitu korda auto läbi ja küsisid suitsu.

Aurinkomatkat müüs nädal tagasi 420 euroga helsinki-cancun pileteid,aga need olid küll viimasehetke pakkumised,start jaanuaris. Samas pakkumine nii hea,et kui tahtmist võiks kohe koti võtta ja lennukile astuda. Mina sain kunagi Mehhiko piletid hästi soodsalt siit http://www.cheapflights.co.uk/

Suur tänu! Palju head informatsiooni!

Reisijuhtide kohta,et kas Sinul endal on need mõlemad olemas? Kui tagasi tuled,siis neid ilmselt rohkem vaja pole?Teeks Sinuga kaupa ja ostaks need siis hoopis Sinult.

Tänud! Väga huvitav lugemine ja meie jaoks ka kasulik! Kas öömaja leidmine on lihtne? Ma mõtlen just ringi liikudes,siis oled ju täna siin ja homme seal,aga kunagi ei tea täpselt kuhu välja jõuad.Või pean ikka ennem mingid kindlad kohad salvestama,kus võimalik öömaja saada? Teen nüüd veel eeltööd. Oleme harjunud niimoodi rändama,et teame,kuhu läheme ja mida teeeme. Tahtsin küsida ka lennupiletite kohta,praegu kõige odavam variant Eesti-Keenia on olnud 600(olen otsinud laev+lennuk,lennuk+lennuk). Ega vist palju paremat loota pole? Kui tekivad uued küsimused,siis loodan,et tohin veel abi paluda! Aga kui on veel nõuandeid,siis ootan kõiki soovitusi.

Tänud info eest! Kaalume mitmeid variante,esiteks mingi aja liiguks Keenias ühistranspordiga ja võtaks siis rendika,võibolla liitub meiega veel 2 inimest ja siis kulud autole ja kütusele poole väiksemad.Edasi 2 varianti 1.lennukiga Tansaaniasse ja sealt siis võtaks safari. Samas kui me Tansaanias tõesti piirdume ainult põhjapoolsete aladega,ehk siis ikkagi ise sõita Keeniast autoga... Tahtsin veel küsida ühte asja,kuskil kirjutas,et rahvusparkides PEAB olema litsenseeritud autojuht.Kas see vastab tõele? See bussisõidu kirjeldus meeldis mulle kohe väga :) Tahaks kohe kindlasti ära proovida :) Soovin Sulle värviküllast reisi!

Tere! Tekkis küsimus San Diego loomaaia kohta.Kuna see asub nii suurel maa alal,siis seal lihtsalt jalutamine ei tule vist kõne alla? Lisaks sissepääsupiletile peab siis ostma erinevad safarid,mis kokkuvõttes läheb maksma hunniku raha.Kõige odavam variant tuli vist 192$ inimese kohta? Või on ikka võimalik ainult sissepääsupiletiga(42$) kõike näha?

Viimane ümberistumine enne Helingit on Frankfurdis.Kuni Helsingini on seotud lennud,aga sealt edasi peab ostma veel ühe pileti.Kuna aega jääb natukene väheks kardan praegu ära osta.samas,kui praegu osta,siis saaks ikka pea poole odavamalt,kui hiljem kohapeal.Küsisin ka kindlutusfirmast,vastasid,et tavaliselt kui vahe alla kahe tunni,siis nemad ei kompenseeri hilinemist,kuid.....kui ma peaks leidma sellise punkti lennujaama eeskirjades näiteks:Seal lennujaamas ümberistumiseks minimaalselt vajalik aeg 60 min,siis kehtib kindlustus ja korvavad hilinemise.Otsisin,kuid ei leidnud Helsingi lennujaama eeskirjades sellist punkti.Tegelikult ei ole ma kuskil sellist punkti näinud. Ei teagi nüüd,kas riskida ja osta piletid või mitte riskida ja maksta pärast pea 2 korda rohkem....

Kõhklen ja kahtlen,kas osta piletid või mitte? Saabun Vantaa lennujaama 13.05 ja järgmine lend väljub 14.30 Pagasi pean välja võtma. Ja muidugi suuri kõhklusi äratab see,kas ma ikka jõuan 13.05.Nimelt enne seda on mul 3 ümberistumistega lendu.Seal võib vist kõike juhtuda.Targem on vist osta pilet kohapealt,kui jõuan siis ostan.

Suur tänu! Palju kasulikku infot.Ja sain ka mitmele enda mõttele kinnitust! Ikka kindlam tunne,kui kohapeal viibinud inimene soovitab! Päikest teile kõigile! :)

Meie olime Sitsiilias oktoobris ja ikka oli häeti soe, nii et ilma pärast ära muretse. Auto rent on kallis võrreldes teiste maadega. Meie rentisime auto ja ainus kindel sihtkoht oli Etna, edasi sõitsime vabalt, nii kuidas kulges ja kuhu jõudsime. Segesta kandis käisime apelsini- ja viinamarjaistandustes. Ekslemist oli palju, sest meil puudus gps, aga nägime palju põnevaid kohti ja tutvusime kohalikega. Palermo kesklinna läksime bussiga. Võta vabalt ja rahulikult, küll kohapeal selgub, kuhu, kuna ja kauaks jääte. Me teeme tavaliselt alati nii, et kõige tähtsamad sihtpunktid kirja ja edasi kulgeb vabalt. Puhkus ju! Edu sulle, maa on ilu ja kohalikud väga sõbralikud.

Shoppamise kohapealt tahaks öelda, et olenevalt lennufirmast on sul lubatud pagasi kaal 15 või 20 kg + käsipagas. Mis üle selle, siis läheb juba ekstra tasu alla ja kui sa tahad kappe täis osta, siis läheb see ikka väga kalliks. Äkki peaks uurima merekonteineri hindasid, tuleks kindlasti odavam, kui lennukis ülekilode eest maksta.

Voite moelda veel Tai voi Malsisia peale, hinna poolest odavamad kui Austraalia. Yldiselt ei poolda ka mina vaikeste lastega reisimist,aga kui tegemist on nii pika puhkusega, siis ei tohiks kyll pisemat last koju jatta. Ta ei tunne parast enam vanemaid aragi.

Võid otsida sellistest kohtadest nagu: 1.)londontown.com 2.) booking.com 3.)easytobook.com Seal saad ise valida kuna,kuhu,palju maksab.Eks neid võimalusi on veel aga algatuseks võid proovida neid kohti.

Kui nüüd midagi päris kardinaalset Sri-Lanka rannajoonega juhtunud pole, siis see hotell oli 7 aastat tagasi ja samuti eelmine aasta küll ilusti rannas ja ei pidanud me mingit paati ega parve kasutama. Äkki on mingi teine, sarnase nimega hotell, aga Hotel Koggala Beachi minekuks ei ole vaja mingit paati.

Arvesta kuidas tahad aga kahe nädalaseks pulmareisiks kui sa tahad veel sukelduma minna, on 20000 ikka häbematult vähe. Kodumajutus ei tuleks ikka nagu pulmareisil kõne allagi, siis edasi arvestades oleks sul kasulikum võtta juba pakettreis, selle saab kaheks nädalaks kahele nibin-nabin alla 20.- kuid siis on seal ainult hommikusöök, mis tähedab seda et 14 õhtut käite väljas söömas, korruta 14 umbes 30.- euriga. Sukeldumine ise maksab tavaliselt üle 1000.- ühele. Ja muidugi tahaks mõne jäätise ja lilleõie oma värskele abikaasale osta ja ehk nipet-näpet veel... Ja kui sa tähelepanid siis lõunasööki ma teile ei arvestanud, aga eelarve läks lõhki juba ammu.

Pariisis käiks ära küll, aga siis peab natuke pikemalt ette planeerima, et saada lennupiletid soodukaga. Minu tütrel kulus Pariisis käigu peale 5000 ja samuti oli seal 3 päeva. Mudugi tuleb otsida võimalikult odav ööbimine ja soovitvalt natuke söögikraami kodust kaasa, et jääks raha rohkem seal raiskamiseks. Viimati oli tütar Londonis 3päeva, reisikulud(kui shoping välja jätta)olid 3000. Ma usun et 6000 inimese kohta on päris piisav. Googelda natuke ja otsi odavaid lende ja ööbimist, see tasub ennast ära.

Rayanair vist ei tee nii pikki lende, et ei suudaks seda natukest aega abikaasast eemal istuda. Mis juhtub siis kui laps natukene vanem ja tema vanus ei võimalda teil enam enne teisi lennukile minna? Osadel pikamaa lendudel on võimalik lisatasu maksta kõrvuti istumise eest, aga seal on ka kohad nummerdatud, mitte nagu Rayanairil. Ma usun et ema ja laps ikka kuskile kõrvuti kohad leiavad. Ja muidugi on võimalus alati kaasreisijatega rääkida, ma usun, et enamus on nõus teid kõrvuti lubama. Tuleb ainult ilusti küsida. Ja kui tahtmine koos istuda nii suur on, eks siis seiske tunnike varem järjekorda(aga kõik koos ikka).

Ma ei saa aru miks sa paeksid nii hirmsasti kiirustama selle pardale minekuga. Kui su 4 a. laps ei suuda seista pardale mineku järjekorras natuke aega, siis kuidas suudab ta mitu tundi lennukis istuda?

Koeri on kyll, mitte just 20 pealiste karjadena ja mitte rohkem kui soojal maal tavaliselt. Kuna ma ise olen suur koera sober,siis kipun neile igalpool syya ostma ja nende olemasolu mind ei sega. Aga kujutan ette mis sinuga juhtub,kui koera naed, sest yhel minu tuttaval on sama foobia. Oskan sulle soovitada ainult seda , et ara liigu ringi yksinda. See on hea et sa liigumatuks jaad, hullem oleks kui sa jooksma hakkaksid. Katsu endast voitu saada ja mine koertevarjupaika et neid kas voi kaugelt vaadata. Ise podesin kunagi korguse kartust ja eks see annab ikka veel vahel tunda, aga just nii tasapisi harjutades olen saanud nii kaugele , et ykski koht reisidel vaatamata ei jaa ja see hirm vaga enam elu ei sega. Olgugi et alles eelmisel kuul oli hirmuhigi ojadena voolamas, aga teistest maha ei jaanud, parast oli kohutavalt hea tunne:" Jes! Ara tegin!"

Ma saan aru kyll, et sinu kysimus ei olnud hotelli tarnide kohta, aga sa ise lahmisid kysimuse sees, et lahed viie tarnikasse. Kahjuks soovitan soojalt kontrollida sulle lubatud hotelli olemasu, sest on olemas 3pluss tarni selle nimeline, mitte 5. See info siin Tripis on sulle heast sydamest, mitte sinu mahategemiseks. Soovitan vahel ka teisi inimesi kuulata, kui sa ise ei saa, voi ei oska nii palju googeldada.

Ja kui lahing peetud, siis palun teavita ka teisi lõpp tulemusest.