Kuubal linnade vahel liiklemine

Tere!

Sõidame mehega järgmisel nädalal Kuubale aga jäid kahjuks Viazuli kaudu bussipiletid varakult bronnimata ja nüüd oleme ilma. Siit küsimus - kas keegi oskab oma kogemusest öelda, millised variandid on veel bussipileteid saada linnade vahel liikumiseks? Minna kohapeale nö. elavasse järjekorda vm? Või kuidas on olukord näiteks hääletamisega? Või kasutades taksoteenust kui palju peaks reaalselt arvestama takso hinnaks nt. kilomeetri kohta? Plaanitavaks teekonnaks hetkel Havanna-Trinidad-Varadero-Vinales-Havanna...

Ette tänades

Hei,

kui soovid ette ära tellida, siis ise olen kasutanud varem ja kasutan ka sel aastal Taxi Vinales teenuseid. Neil kenasti hinnad tabelis välja toodud: http://taxivinalescuba.com/?secc=transfers&lang=english&origen=Havana#city

Kui reisite kahekesi, siis on privaat takso muidugi tiba kallis lahendus ning odavam oleks kasutada collectivosid - taxo, kuid lisaks teile on veel inimesi. Üldjuhul leiab igas Viazuli jaamas tegelasi, kas pakuvad teenust erinevas suunas liiklemiseks, küsivad kindlat hinda per nägu ja stardivad niipea, kui auto täis õnnestub saada.

PS! Hiljuti toimus kuuldavasti miski muudatus Havana lennujaama osas - esialgu Vinalese casa particulare kaudu orgunnitud autojuht andis teada, et ta ei saa lennujaama enam tulla, luba olevat vaid riiklikele taksodele. Olin alguses skeptiline ja pöördusin juba tuttava Taxi Vinalese poole, kuid ka sealt sain kirja teel vastuse, et on valmis ükskõik mis teisel suunal teenust pakkuma, kuid lennujaama ei saa tulla.

Planeerin ka hetkel Kuuba reisi ja teen veidi kodut88d. Leidsin sellise lingi https://www.divergenttravelers.com/how-to-book-bus-tickets-in-cuba/ Mu meelest suht hea info Viazuli kohta- endal sama lugu, yksk6ik, mis kuup2va vaatan, k6ik v2lja myydud. Nii et katsetage. Ja see teine variant tundus ka suht huvitav :)

Hei Käisin aasta tagasi ja ostsin Viazuli piletid umbes kuu ette, aga ka siis õnnestus saada vaid kahele liinile: Havanna-Vinales ja Trinidad-Havanna. Havannst Vinalese suunal tol päeval mitmeid, kes lootsid hommikul pileteid osta sama päeva väljumistele, aga ei õnnestunud. Aga nii palju, kui ma seal meeletus järjekorras seismisel kuulsin, siis enamikul õnnestus ikka kas jrgmise või ülejärgmise päeva väljumistele pileteid saada. Seega ilmselt on variant kohapeal olles võtta ette käik bussijaama ja osta kohapeal pilet järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks.

Teine variant on tõesti soovitatud collectivod. Sisuliselt jagatud takso. Meie kasutasime neid päris mitmel otsal. Nt Vinales-Playa Larga sõitsime neljakesi ("modernsema autoga" aga Playa Larga -Trinidad 8-kohalise vana Ameerika masinaga, seljakotid köiega autokatusel. Collectivod lasime oma casa omanikel organiseerida ja kõik toimis nagu kellavärk. Hinnad olid mõistlikud kui arvestada distantsi (nt Vinales-Playa Larga oli 20 v 25 cuc per nägu)

Aitäh kõigile kogemuste/teadmiste jagamise eest, saan rahulikuma südamega reisile minna :)

Leidsin ka sellise lehe, kus saab juhtidega sõidukeid ette broneerida : http://yotellevocuba.com/en

Proovisin, pakkumised isegi tulevad, aga kasutanud pole. Kas kellelgi on kogemusi?

Just saabusime Kuubalt ja kasutasime linnade vahel liiklemiseks kogu aeg "taxi collectivosid", mille organiseeris meile alati kohaliku casa parcular'i omanik. Tavaliselt andsime enda soovist teada sõidule eelnenud päeval, meile öeldi konkreetne hind ja kõik toimis veatult, boonuseks veel toredad kaasreisijad. Eeliseks bussiga reisimisele ka see, et sind võetakse peale kohe ööbimiskohast ja pannakse maha täpselt sellel aadressil, kuhu sa soovid järgmises linnas minna.

Havanna lennuväljal on Viazuli lett. Kui tead täpseid kuupäevi siis saab kohe saabudes pileteid kontrollida ja osta (tasumine sularahas), ei pea ekstra bussijaama sõitma. Collectivo hinnaks küsiti reisija kohta bussipiletiga täpselt sama hind, ja lisaboonuseks "ukselt uksele" teenus. Meil juhtus, et taksot ei saadud kokkulepitud ajaks täis, siis venis väljasõit päris pikka aega.

Saabusin ka mõned päevad tagasi Kuubalt ja võin öelda, et see Viazuli bussipiletite ostmise nn keerukus on suuresti üle paisutatud. Tundub, et kuubakatele lihtsalt meelib järjekordi tekitada, seda siis igal pool. :) Enne reisi proovisin ka korra Havanna-Trinidad bussipileteid Viazuli lehelt bronnida, kuid tulutult. Juba Havannas olles läksime ühel pärastlõunal lihtsalt Viazul terminali asja uurima. Mingisugust järjekorda seal polnud - 2 kassat, vaid ühes kliendid ees. Sain kohe esimesel katsel soovitud kellaajaks ja päevaks Trinidadi piletid, soovisin siis ülejärgmiseks päevaks. Kõrvalkassas sooviti järgmiseks päevaks pileteid, küll ei kuulnud, kuhu ja saadi ka. Ülejärgmise päeva hommikul bussile minnes oli kassas küll korralik järjekord, nii et soovitan minna lihtsalt mõned päevad varem ja pärastlõunal piletid jahtima. Trinidadis olles kõndisin taas paar päeva enne ärasõitu bussijaamast läbi ja bronnisin (taas järjekorrata) pileti Havannasse tagasi. Collectivosid pakutakse pea igal nurgal, aga kuna Kuubas sai sõidetud paar korda ikka kohutavas korras olnud autodega ja ise nägin, kuidas aeglasel pöördel autol lihtsalt ratas alt ära murdus, lisaks on mu mees automehaanik :), siis ei hakanud meie collectivodega reisima. Ajaliselt oleks kindlasti targem olnud, sest bussisõit kestis 7h ja päev läinud! Seepärast jäid ka enamus meie plaane erinevatesse linnadesse sõita lihtsalt teostamata - ei raatsinud nii palju aega vaid busiisõidule raisata.

YoTeLlevo teenusepakkujale (juhiga autorent Kuubal) kirjutades, sain sellise pakkumise vastu (indikatiivsed hinnad ilmselt hea plaanimiseks teada): In all prices are included the fuel, food and lodging expenses of the driver

The trip from the airport to your lodging in Havana has a price of 25 cuc which includes waiting service for up to 3 hours, plus 2 cuc per hour in excess.

The tours in Havana are priced at 25 cuc for 4 hours plus 8 cuc for each additional hour, you can request another option to offer the price or make your proposal.

The trip from your lodging in Havana, to Las Terrazas, then continue to Viñales and spend the night there is priced at 150 cuc

The trip from Viñales to Bahía de Cochinos where you can dive and stay overnight is priced at 180 cuc

The next day we continue to Trinidad for the night, on this trip a walk through Cienfuegos It has a price of 100 cuc,

The trip from Trinidad to Varadero is priced at 150 cuc

The trip from Varadero to Havana is priced at 80 cuc


PS! Kas keegi on varem YoTeLlevo teenuseid kasutanud?

Konkreetset teenust kasutanud ei ole, kuid hinnad kõlavad väga mõistlikud. Kui otsustad proovida, anna päras tagasisdet, kuidas asjad sujusid :)