Kuuks ajaks Hiinat avastama

Tervitus

Tekkis plaan minna märtsi lõpp/aprill kuuks ajaks Hiinat avastama. Tegemist tuleb budget seljakotireisiga. Kasutada kohalikku transportti ja ööbida odavaimates majutuskohtades. tahaks teha ka mõned matkad kohalikes rahvusparkides mägisemates piirkondades ja kui aega ja võimalust on siis ka sulistada mõnes veekogus (kui ilm seda soosib. Esialgu on plaan alustada ja lõpetada Pekingis ja põhirõhk panna lõuna Hiinale ja külastada ka Tiibetit.

Kas kellelgi on anda soovitusi seal liiklemiseks ja infot sealse hinnataseme kohta võrreldes Eestiga.

Kas kellelgi on laenata või müüa kasutatud LP või RG või mõnda muud Hiina teemalist uuemat reisjuhti.

Tänud, mõned asjad on totaalselt muutunud võrreldes selle lingiga.
Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi hiina viisaga, kuidas nende hotelli bookingutega on ja kui olulised on need ette näidata. Kuna tegemist on seljakotireisiga siis suht keeruline hotelle ette broneerida.

Endiselt kas kellelgi on pakkuda mõnda värskemat LP, RG või mõnda muud reisijuhti

Õnged.
1\ broneeringuid on vaja (viimase kuu kogemus);
2\ on võimalik teha broneering ilma maksmata (va a la teenustasu 100kond eek vahendajale);
3\ broneeringuid on võimalik tyhistada (kasvõi minut pärast tegemist).

Võin sulle laenata Hiina RG'd kui soov on. Vastutasuks pead seal võimalikult palju nuudlisuppi sööma ja nautima.
Lõuna-Hiinas bronne küll vaja ei ole, eks sa liigud pigem ikka väiksemates asulates, kus öömaja leidmisega probleeme ei tule. Pekingisse esimeseks päevaks-kaheks oleks vaja ainult, siis on lennujaamast kuskile minna, mitte ei pea kodinatega öömaja otsima hakata.

Asun peamiselt Tartus, kohati ka pealinnas. Kui huvi on, saada mail kosmos@planet.ee ja lepime midagi kokku.

Käisime kahekesi möödunud aasta mais sealkandis. Transpordi osas bussiühendus toimib hästi, rongipiletid tuleks võimaluse piirides kuni 10 päeva ette bronnida. Hotelle väikelinnades tasemel 50-100Y leiab alati, siiski Geiju linnas ühes hotellis. õhtul kella 10 paiku öeldi- kohti pole. Söök on suht odav,kalliks on aetud igasugused külastuspiletid nii loodusparkidesse kui ka teiste vaatamisväärsuste juurde. Reisikiri on tripis sama pealkirja all olemas - trip.ee/node/42320

tänud info eest, Tera sinu reisikiri oli päris huvitav. Nagu ma aru saan on Hiina siiski mõneti kallim kui teised kagu aasia riigid (vietnam, india jne)
kuidas on rahvusparkide külastamisega ja mitmepäevaste matkadega nendes, kas seal ööbida võib ja saab.

Kui kellelgi on veel huvi Hiina vastu, siis Pekingisse saab praegu Finnairi sooduskampaaniaga u 6037 eeki eest Tallinast ja tagasi.

Meie rännuteed olid rohkem ühepäevased loodusparkides või maakohtades, kus öömaja probleeme ei tekkinud. Ainukene koht oli 25 km pikkuselt Tiigrihüppe Kuristik, kus öömajasid on palju. Ma arvan, et plaanid oleks vaja mingis suunas kokku tõmmata. Nii Yunnani provintsis (üks nurk Lõuna-Hiinast), Tiibetis ja ka Pekingis koos ümbrusega on nii palju huvitavat, et 1 kuust jääb raudselt väheks.

Kui oled tagasi, anna palun lühikirjeldus oma reisimarsruudist, kohad mida külastasid, endal on plaanis samasugune seljakottireis Hiinasse septembri lõppu poole