LA SF Yosemite Canyon LV 8 päevaga

Tere,

Palun abi, kas oskab keegi öelda (või on ehk läbinudki), kas selline reis on mõeldav 8 päevaga või mitte? Lennuk maandub LA-s ja ära tuleb sõita 8 päeva pärast LV-st. Hetke plaan on alustada reisi LA-s siis sõita mööda rannikut edasi SF-sse, edasi külastada Yosemite rahvusparki, sealt Great Canyon ja lõpp on LV. Või on ikkagi mõistik võtta ainult LA ja LV piirkond. reisimise aeg on septembri lõpp.

Tänud ette vastamast! :)

Eks kõik on kinni endas, aga jõuab muidu küll. Võibolla Vegases ei jõua eriti chillida, aga eks tuleb prioriteedid paika panna. LA peale ma eriti aega ei kulutaks.

Nii ja naa.

Kui on ette näha, et elu jooksul tekib veel võimalusi USA läänerannikule sattuda, siis ma piirduks ainult LA & LV piirkonnaga. Seal on tegemist küll ja küll ja küll. LV ise on piisavalt haige koht, et mitu päeva ringi imestada. Lisaks on ümbrus suurejoonelist loodust täis.

Samas on San Francisco linn, mis väärib igal juhul külastamist. Kui tead, et lähema 10 aasta jooksul uuesti sinnakanti ei lähe, siis tuleb ära käia.

Sel puhul ma lendaks KOHE, ilma ööbimiseta, edasi LA -> SF ja sõidaks sealt läbi Yosemite alla. Sõita täisring LA - SF - LV tundub 8 päeva jaoks liiast.

Esimest lääneranniku reisi plaanides kujutasin ka ette, et võtaks kohe kõike ja palju ning ei tea, millal ja kas üldse tagasi lähen. Nüüd juba mitu korda käinud ja avastamist on ikka ja jälle...

Just käisime, aga marsruut oli natuke teine:

  1. päev - LA
  2. päev - LA-s veel natuke ringi ja siis hakkasime sõitma Las Vegasesse - õhtuks seal. 3.päev Las Vegas 4.päev sõitsime Grand Canyonisse ja õhtuks tagasi Vegasesse. 5.päev sõitsime tagasi LA-sse, siis suund Malibu, Santa Barbara, öösel ööbisime Solvangi lähedal. Eesmärgiks oli sõita mööda Hgw.1. - ausalt öeldes teeks ma järgmine kord hoopis nii, et sõidaks mööda seda rannikuäärset maanteed San Fran-st LA-sse, sest ilusad vaated jäid meile sõites selja taha ja sellel teepoolel ei saanud ka väga kinni pidada. Vastassuunas oli kõrvale põike taskuid rohkem.

6.päev - käisime Solvangis, siis suund Monterey poole ja õhtuks jõudsime San Fran. lähedale.

2 päeva ju ainult sõitsime tegelikult.

  1. päev - San Fran.
  2. päev - San Fran.
  3. päev istusime hommikul lennuki peale.

Yosemite oleks tahtnud minna, aga nagu näha ei osanud, seda kuhugi mahutada. Kindlasti oleks saanud..et jätad ühe San Fran-i päeva ära või LA ja siis jälle sõidad.

Tänud veelkord heade mõtete ja ideede eest!

Said jah need lennukipiletid kuidagi kiiruga ja põhjalikumalt läbi mõtlemata ostetud ja auto ka juba broneeritud (LAs võtame ja LVs tuleb ära anda). Aga eks tuleb läbi mõelda erinevad variandid lääneranniku läbimiseks ja loodan, et võib veel küsimustega tülitada.

Kust sa auto broneerisid? Kauaks? Ja mis hinnaga said? Mul sama trip ees ainult et novembris. Neile kes käinud äkki keegi oskab öelda kuidas seal novembris ilm oli? Erinevate ilmajaama portaalides vägaerinevad temperatuurid. Rohkem huvitab LA sest mujal vist nagunii jahe sel ajal. Et kas novembris LAs saab ujuda, päevitada?

Tänud!

Auto on meil bronnitud LAst LV-sse ja võtsime Estraveli kaudu (kogu USA reis on ka meil Estraveli kevadine välkpakkumine). Meid on kokku kuus (seega 7 kohaline auto) ja Estraveli kaudu saime nädalaks (esmaspäevast-esmaspäevani) auto 253 EURi eest. Kuigi ma ei tea täpselt mis süsteemi kaudu nad seal broneerisid aga broneerinugu kinnitusel on turicoholidays.com. Aga kuulsin ka, et keegi oli vist võtnud auto sellelt lehelt: http://www.rentalcars.com/ ja sai ka suht hea hinnaga.

Olime SF-s selle aasta mai lõpus 6 päeva. (See oli väike osa pikemast USA-tuurist). Sinna sisse jäi muidugi pikk nädalavahetus koos pidustustega - Golden Gate' 75.aastapäev ja seejärel Memorial Day. Yosemite peale mõtlesime meiegi, aga sinna- ja tagasisõit - vist kusagil 300 miili üks ots - võtnuks niipalju aega, et looduse nautimise ja matkamise asemel oleks kohapeal ainult üks kiire tõmblemine olnud. Piirdusime siis sedakorda ajaloo, kultuuri ja veiniga. Kui vähegi veinihuvi on, soovitan ette võtta mõne SF lähedase oru veinimaja. Napa Valley pidi nädalavahetustel väga ülerahvastatud olema ja degusteerimise hinnad on mõttetult kõrgel, aga näiteks Sonoma ja Russian River Valley'st leidsime mõnegi vahva koha. SF on jah üldiselt jahe ja tuuline, soojem on seal hilissügisel.

Kui tahad novembris päevitada ja ujuda, siis LA ja ookean on niikuinii out. Tasub vaadata, mis ilmad on sel ajal Indian Wellsis, ise olen käinud korduvalt seal suve otsimas, sest see on tõesti üks soojemaid kohti Californias.