Läti transiidina läbimine.

Kuidas siis läbi läti liikumine hetkel on? Kui liikuda eestist ja liikuda tagasi lätti  14 päeva pärast?Sooviks autoga saksas käia.

Teed selle elektroonilise loa ära ja sõidad.

Kuna hetkel on Läti koroonanumber suurem kui Eestil, siis laupäevast võib tõenäoliselt Lätis ka vabalt poes käia, ööbida jne. Samas kahe päeva ennustust ei viitsi hetkel korralikult teha.

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/   Välisministeeriumi lehe järgi on transiit 12 tundi lubatud, seal ka muud nõuded. Minul on nukram variant, tahaks laupäeval käia üht inimest Lätis maakohas õnnitlemas (pidu ei ole), see ei kvalifitseeru ilmselt transiidiks, sest tulen kohe Eestisse tagasi, seega minna ei saa.

Alates 17.10 ei ole Eestist Lätti reisides eneseisolatsioonikohustust. Nimekirja erinevatest riikidest tulijate liikumispiirangute kohta, mida uuendatakse igal reedel, leiab Läti haiguste ennetuse ja kontrollikeskuse kodulehelt.

NB! Alates 12.10 peavad kõik Lätti reisijad (ka transiidi, kaubavedude puhul) täitma kuni 48h enne piiriületust elektroonilise ankeedi lehel https://covidpass.lv/.

  • Alaealiste eest täidab ankeedi lapsevanem või seaduslik esindaja.
  • Ankeeti märgitakse isikuandmed koos kontaktandmetega ja eelneva 14 päeva reisiajalugu.
  • Ankeedi täitjad saavad QR-koodi, mis tuleb esitada piirivalveametnikule piirikontrolli või pistelise kontrolli puhul.
  • Erandina võivad igapäevaselt töö, õppimise, lapsehoiuteenuse saamise või alaealise/täiskasvanud erivajadusega õpilase saatmise eesmärgil piiriületajad ning Valga ja Valka elanikud, kes liiguvad Valga ja Valka omavalitsuste piires täita ankeedi korra 30 päeva jooksul. Rahvusvahelise kauba- või reisijateveoga tegelevad juhid võivad samuti täita ankeedi vaid korra 30 päeva jooksul.
  • Kasutades Lätti sisenemiseks rahvusvahelist reisijateveoteenust, tuleb ankeedi täitmise kinnitus (QR-kood) esitada mobiilseadmes või paberil välja prindituna vedajale.

Lisainfo ankeedi täitmise kohta on siin.

Sooviks laupäeval minna korraks Lätti, kas peab täitma selle deklaratsiooni või saab ilma. Kes sel nädalal käinud, paluks infot.

Deklaratsioon tuleb täita ja COVIDpass.lv ehk QR kood peab kaasas olema, kui juhtumisi piirivalve või politsei peaks kinni pidama kusagil, siis võib probleeme tekkida. Poodides peab maski kandma. Trahvid olevat kuni 2000é.

Haigestumuse kiire kasvu tõttu mitmes Läti linnas on kuni 6. novembrini 2020 kehtestatud täiendavad epidemioloogilised ohutusmeetmed Aizpute vallale, Daugavpilsi linnale ja Dundaga vallale, Kuldīga vallale, Olaine vallale, Talsi vallale ja Krāslava vallale

Eesti piiriäärsed piirkonnad on väikese nakatunute arvuga. Eile oli Veclaitsna piiripoes paar rekkajuhti. Elu oleks nagu  peaaegu väljasurnud sealkandis. Lätlased panevad usinasti peateele uut katet peale, see võib ka poe külastatavust mõjutada. Piirkond kuhu tahad minna võib olla ka peaaegu ohutu. Selleks on ka võimalus vaadata kaarti: https://spkc.map.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4469c1fb01ed43cea6f20743ee7d5939

@triplekix Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:
isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.