Läti vaatamisväärsused

Tere

Sooviks perega veeta nädalavahetuse Lätis.Plaanis on külastada Jurmala veekeskust.Oodatud on soovitused mida veel vaadata ja külastada.(lapsed vanuses 4a ja 12a poisid)

Me ei lähe küll lastega aga plaanis on Sigulda seikluspark + Koiva jõe ürgorg. Samuti vaatame üle ordulinnuse ja turaida lossi. Jalutame Cesise vanalinnas ning ehk vaatame üle ka Gutmani koopa.

Tänud tunduvad huvitavad kohad olema. :-)

Käige kindlasti ära Jurmala rannas, otsige üles kuulus kilpkonn :) Jalutuskäik Jurmala turistide peatänaval (Jomas iela) ning 1 tänav ranna poole (Juras iela) on kindlasti elamus ja vaatamisväärsus eelkõige imelise arhitektuuri pärast. Ohtralt on kohvikuid ja meelelahutust lastele. Lastega on kindlasti põnev ka pargis, mis jääb Rigas iela kõrvale - seal on suuuur mänguväljak.

PS! Ärge siis unustage Jurmala sissesõidu/kuurordimaksu enne silda ;)

Vähem tuntud on ajalooline ning ilus Kuldiga linn. Leedu piiri ääres (siiski vaid 80 km Riiasty) asub suur ja uhke Rundale loss roosiaiaga , mille arhitektiks Rastrelli, kes projekteeris ka Talvepalee.

Riias tasub kindlasti käia ka juugend-linnaosas, Alberta - Elizabetese algus - Antonias kolmnurk.

Kui pole just loomakaitsja, siis Riias on tõeline statsionaarne tsirkus 19. saj selleks ehitatud hoones.

Lastele on üsna Jurmala Majorise sissesõidu juures Bulduris Jūrmala Mežaparks, kus väga suur mänguväljak.

Läti kunagised mõisad on väga ilusasti korda tehtud ja neid on uskumatult palju. Jurmalast mitte väga kaugel on Cinevilla (võin kirjapildiga eksida), aga seal käimine on paras elamus. Kogu küla on rajatud kinofilmide tegemiseks, aga tegevust jätkub kõigile. Mõni näiteks ei saa enam riietekambrist välja jne On ju uhke sooblinahkades kasukas või tsaari mundris pildile sattuda?!