trip-krainetrip-ukraine-dark
Lapse saatja

Oskab keegi aidata. Vanaema läheb reisile (lennukiga)koos 7a.lapselapsega. Kas selle jaoks on vaja mingit laadi volitust ?

Mõistlik oleks lisada siia ka riik, kuhu minnakse. Üldiselt piisab passist, kuid mitme ümberistumise puhul võib olla lihtsam kaasa anda volitus.

Sihtkohaks on Kiiev ümberistumisega Riias. Kas piisab vabas vormis kirjutatud volitusest ja seda ei ole vaja notariaalselt kinnitada ?

Läti seadused nõuavad ilma vanemateta reisivalt lapselt notariaalselt kinnitatud volitust, kuid kuna Eesti seadused seda ei nõua, siis nad seda eestlastelt nõuda ei saa. Ise olen näinud, kui samamoodi lapselapsega reisiv lätlanna korjas välja hunniku dokumente passikontrollis. Samas ka mina olin koos lapsega (oleme erinevate perek. nimedega) ja meilt ei küsitud midagi.

Tegelikult võib see isegi kujuneda ootamatult tõsiseks probleemiks- nimelt paljud riigid nõuavad notari juures apostillitud tõendit, vajadusel veel, et see oleks notariaalselt tõestatud sihtkohariigi keelde tõlgituna. Vältimaks probleeme, uurige täpselt järgi VM-st või Ukraina saatkonnast.

Lennureis lapsel aga....

Mure selline, et lähme rennureisile aga mina lendan kolm päeva ees sihtpunkti. Laps aga tuleb järele minu õega. Laps on 12 aastane, kas on vaja anda õele siis kaasa mingi paber või lapsele, et ei tekiks mingeid segadusi. Või pole üldse mingi probleem, et 12 aastane lendab võõraste inimestega.

Helistasin Välisminsteeriumi ja nad lubasid kaaluda oma kodulehele rubriigi loomist teemal lapsega välismaale reisimine.

Seni soovitan küsida neilt otse nõu tel. 6377440

Minu küsimus Välisministeeriumile puudutas dokumente mis vaja alaealise reisimisel EL piires ilma vanemata kui saatjana on kaasas teise nimega sugulane. Soovisin teada kas on vaja ka notariaalset ja apostillitud volitust. Sain neilt sellise vastuse.

Tere

Kui alaealine laps reisib kellegi teisega, kui oma vanemad, siis probleem ei ole Eestist väljumisel vaid teise riiki sisenemisel. Soovitame reisi jaoks saatjal kaasa võtta lapsevanema lihtkirjaliku volituse, et lapsel on lubatud koos selle isikuga reisida.

Lugupidamisega

Konsulaarosakond