Lapsega Sansibarile (Zanzibar)

TereSooviksin nõu küsida! Planeerime märtsis Sansibarile koos 3.5 aastase lapsega. Kas tasub minna? On seal piisavalt turvaline ja normaalne söök, mis sobiks ka lapsele? Milliseid randu soovitate lapsega viibimiseks ja hotelle? Aitäh kõikidele, kes viitsivad vastata! 

1
2

Tere,kindlasti on turvaline ja tasub minna :). Käisime paar aastat tagasi 11 kuulise lapsega ning lisaks oli veel 2 x2 väikest last (2 peret ja suuremad lapsed vanuses 5, 4, 3,5 ja 1,5 aastat). Reisimine lastega sinna ja tagasi läks üllatavalt hästi (lendasime Ethiopianiga Arlandast ning suuresti magasid lennud maha) - ca 20 tunnine reisimine oli pigem kurnav vanematele.Kuna lapsed olid ikkagi väiksed, siis me väga aktiivselt ringi ei reisinud ning meil oli kindel hotell (MELIA) kust väljasõite tegime. Hotelli  broneerisime läbi nende kodulehe registreerides ning tänu sellele saime väga hea hinnaga (5 inimesele ca 2300 eurot 10 ööd/2 eraldi tuba). Majutus oli AI ning seal oli süüa ja juua kõigile maitsetele (igal nädalapäeval oli erineva kultuuri menüü + alati rahvusvaheline köök kaa) ning ka lastel ei olnud probleeme, sest friikad/pasta jmt oli alati saada :). Lisaks siis ka puuviljad ja milkshake'd.Kokku tegime 2 ekskursiooni 10 päeva jooksul. Kordagi selle reisi ajal me ei tundnud, et peaksime muretsema oma turvalisuse pärast ja kõik reisid mida me lastega ette võtsime (päev merel koos pikniku, snorgeldamise ja delfiinide vaatamise ning ujumisega lahes jmt) oli kohapealsete firmade poolt väga hästi korraldatud ning mõistliku hinnaga.Soovitan kindlasti ette võtta see reis!

1
0

@LohekeneSuured tänud vastamise eest! Kas vaksiine tegite ka? 

0
1

Suurematele lastele sai tehtud (all aastastele ei tehta), samas hiljem arstiga vesteldes ja ka kohapeal kohalikega rääkides, saime teada, et otsest vajadust pole kui olla n.ö korralikes hotellides (A hepatiit) ja igapäevast hügieeni jälgida. Seega see on valiku koht ning sõltub suuresti kus olete ja mida teete... meie hotelli ja tube koristati 2x päevas (enne lõunat ja siis enne magama minekut + siis toodi veel maiustusi jmt). Kuna pisem ei olnud vaksineeritud, siis tegelikult mingit vahet me ei märganud

2
0

@LohekeneMis vaksiine te tegite? Enamus lastel praegu kõik vaksiinid tehtud, mis haigekassa poolt määratud. Kas peaks midagi juurde võtma?

0
0

Suht värske teema siin

3
0

Kas keegi teab, kui ümberstumine Nairobis, kas peab Sansibari sisenemiseks tegema ikkagi vaksiini nn (kollapalavik)? 

0
0

Jah, meil kontrolliti Nairobist tulles enne Zanzibari lennujaama sisenemist. Lendasime Precision Airiga, aga ma ei usu, et sel vahet...

1
0

Küsimus veel viisa kohta Sansibaril. Kas võimalik viisat kuidagi ette ka "tellida" /teha, et lennujaamas selleks aega mitte raisata. 

0
0

 Jah, peaks saama. Ise ma nii kaugele ei jõudnud, Keenia viisa sai tehtud ja tagantjärele tundub suht sarnane olevat.Küsimustele vastates võib suht loominguline olla, panime alati vaid 1 hotelli kirja jne. Keegi kusagil neid pabereid ei vaadanud. Leht peaks olema https://eservices.immigration.go.tz/visa/

1
0

@killukKas teil oli ka lihtsalt ümberistumine Nairobis või käisite ka sealt lennujaamast väljas jalutamas? Ma mõtlen, et meil on lihtsalt samale lennule minek ja väike vahemaandumine (1h) Nairobis. Lennujaamast välja ei planeeri minna. Kas selleks, et peab tegema vaksiini, kui väike vahemaandumine Nairobis

0
0

Meie olime küll mitu päeva Keenias, aga sellel kontrollimise hetkel ei küsitud passi ega mingit infot selle kohta. Sisuliselt lennukist välja saades pidime oma vaktsineerimispasse näitama.  Kindlasti vôid seal üritada selgitada, et lennujaamast väljas ei käinud, ma sellisel juhul täpseid reegleid ei tea. 

1
0

Meie lendasime Zanzinbari üle Ethioopia (kolla palaviku piirkond) ja olime Addis Ababas lennujaamas minekul 3 tundi ja tagasi tulekul 2,5 tundi ning kummalgi korral ei küsitud meilt kollast passi ja samuti polnud meil tehtud kollapalaviku vaktsiin. Nairobis ei peaks see ka teemaks olema, sest meie sõidame see aasta Keeniasse ning kõigepealt oleme Nairobis ja selle ümbruses 1 nädala ning olles konsulteerinud nii oma arsti kui ka vaadanud WHO kodukat (https://www.vaktsineeri.ee/reisivaktsineerimine-ja-profulaktika) , siis kuigi Põhja/Kesk-Keenia on kollapalaviku ala, siis olles vaid Nairobis ei ole vaktsineerimine nõutav.

1
0

Olen praegu Zanzibaril. Mina siia lastega ei tuleks, turvaline on küll aga väljaspool hotelli territooriumi on tõeline kolgata küla. Lisaks üsna kallis. On ilusamaid ja lastesõbralikumaid kohti. See on minu arvamus.

4
1

Üldiselt ma kipun indigoga nõustuma. Minu lapsed on küll veidi suuremad ja me oleme neid mööda maailma piisavalt ringi vedanud, aga väikse lapsega rannapuhkuseks leidub paremaid paiku.Rand on loomulikult ilus, eelkõige silmale vaadata. Sõltuvalt asukohast, võivad tõusud ja mõõnad ujumise võimatuks muuta, sageli on väga tuuline ning meresiile on kohutavalt palju. Päike on erakordselt tugev, kaasavõetud päikesekreemidele lisaks ostsime faktor 60+ ja ikka kõrbesime kergelt. Kuum on ka, ligi +35. Paar päeva oli tore, aga kolmandal päeval lugesime mitu tundi toas raamatut, sest ei jaksanud väljas olla :) Suht kallis on ka, eriti hotellides ja turistidele mõeldud kohtades.Kui mingeid tuure v ekskursioon võtta, siis tuleb siiski suht palju sõita ja olenevalt asukohast teed just eriti head ei ole. Kuumus jälle veidi segab sellist ringitrippimist.Hotelle soovitada ei oska, suurim turistipiirkond on vist Kendwa/ Nungwi, aga seal me ei käinud. Suured ketid a la Hilton on seal esindatud, seal on ilmselt olemas nii basseinid kui sobilik söök. Meie sõime palju riisi, mereande ka puuvilju- sobis nii meile kui lastele :) Vett tuleb kindlasti kõvasti varuda- ka hambaid pesime pudeliveega. 

3
0

Just, nii ongi nagu killuk räägib. 

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased