Lapsetassimise seljakoti kogemused

Oh, ma ei tea mis selle toote nimigi on - nagu seljakott aga laps pannakse sisse, kes on kasutanud ehk teavad. Kui vana/rasket last sinna panna ja mida veel arvestama peaks. Plaanis üks lühem Eestimaa matk...

Mina pruugin lapse tassimiseks kandelina. Lina on ka oluliselt kergem, kui eraldi kott lapse jaoks. Kandelina sisse võib panna peaaegu kohe pärast sündi. Kandelinaga saab lapse ka väga erinevat moodi enda külge siduda (seljale, kõhule, näoga erinevates suundades jms). Kui laps kavab suuremaks, teed aga lapsele suurema aasa.

Nojah, nimetatud laps on kahene .... Olen ise kasutanud rõngaslina, aga selle sees ta küll enam olla ei taha. Aga muidugi ei jõua ta metsas teistega võidu ka sibada. Mõtlesin, et äkki saaks ksuagilt toda seljakotti laenata aga ega ma ei tea kas see kõlab nagu elevandi tikutopsi pistmine või mitte.

Norras on need seljakotid väga populaarsed. Ja sobivad need kuni 4-aastase lapse kandmiseks. Laps istub stabiilselt, magamise ajal toetub pea peatoele (eraldi lisatav) ja ka jalgadele on toed. Päikese-/vihmavari. Lisaks taskud, kuhu kõik vajalik ära mahub. Ostes/laenates vaata, et oleks puusavöö kandjale, see hõlbustab tunduvalt kandmist. Olen kasutanud Bergans`i seljakotti metsas/mägedes matkates, laps oli siis yhe-kahe aastane. Mõlemad olid asjaga rahul. Nyyd on laps kolmene, kuid pikemale matkale tuleb siiski kott kaasa võtta:) Kandelina on hea asi kyll, kuid kahjuks matkamiseks see siiski ei sobi.

Matkaspordi kodulehel on ka krjeldused ja kaalud/vanused väljas.

Aastase põnniga matkama, laps seljas

Plaanin sel suvel koos oma aastase põnniga ette võtta Eesti matkarajad kuid olen hädas nö seljakott-tooli leidmisega. Need, mis uuena müügil on liialt kallid kuna suure tõenäosusega on see suvi ainuke, mil nii matkata saame. Siit ka palve – kui kellelgi on selline asi olemas, siis olen huvitatud ostmisest/rentimisest või äkki oskab keegi öelda kas Eestis on olemas firma, kes selliste asjade rentimisega tegeleb.

Kirjuta mulle heiditar@gmail.com. Mul on selline lapsekandmisekott olemas, ostetud Tallinnast Matkaspordist paar aastat tagasi. Oleneb, mis ajal ja kauaks soovid, aga saaksin ehk laenata. Päris müüa vist veel ei saa, kuna endal plaan veel kasutada seda teise lapsega :) Asukoht Tallinnas.

Nende raamiga "seljakottidega" saad matkata kuni ca. kolmeaastaseni, kui ise tassida jaksad. Enamus on kuni 15 kg ette nähtud. Seega nagu üks paras matkaseljakott, mis ei tohiks üle jõu käia. Laps küll jääb seljast veidi rohkem eemal kui seljakott, seega sama kaalu on veidi raskem tassida.

Vaadata võiks neil asjandustel järgmisi omadusi:

  • parem, kui oleks selline liigendiga lahtikäiv tugijalg tahapoole - siis saad koos lapsega maha panna ilma, et kohe ümber kukuks. Ilma liigendita jääb tugiala väheke kitsaks.
  • Kasulik, kui seal all või küljes oleks kott ka muude asjade kaasapakkimise jaoks.
  • Päikesekatus ja vihmakate on ka head asjad. Olen kõvas paduvihmas paar tundi sellega lapsega väljas olnud ning lapsel oli väga mõnus olla.

Muidu loomulikult kõik muud omadused, mida suurel seljakotil vaataksid - reguleerimisvõimalused, tugevus jne.

Mul üks selline müüa, praktiliselt kasutamata. Ei sattunud lapsega matkale. Kirjutage jansag@hot.ee kui huvi on.