LAV-i transiitviisa

Ei mäleta, et kunagi siin sellest juttu on olnud, aga tundub, et Eesti passiga läbi LAV-i naaberriikidesse lennates on vaja transiitviisat. Kehtib siis neile, kes lendavad edasi Lesothosse, Svaasimaale, Mosambiiki, Zimbabwesse, Botswanasse ja Namiibiasse.

Transit visas (foreigners enroute to the neighbouring countries)

If you are a national of a non-visa exempt country and are in transit to a neighbouring country, you will be required to be in possession of and to produce a valid transit visa upon entering South Africa. The transit visa is applicable for those traveling to neighbouring countries i.e. the Kingdom of Lesotho, the Kingdom of Swaziland, Namibia, Zimbabwe, Botswana and Mozambique.

http://www.dha.gov.za/index.php/immigration-services/types-of-visas

Erinevatest rahvusvahelistest foorumitest on ka teema korduvalt läbi käinud. Selline kummaline ja ootamatu nõudmine, mis võib samas kaasa tuua selle, et Euroopast näiteks Johannesburgi kaudu Namiibiasse või Mosambiiki lennates SAA lennukile minnes võidakse ka väravas öelda, et kuna transiitviisat passis pole, siis kahjuks on reis lõppenud.

Kui see nii on, siis muudab see reisimise tervesse Aafrika lõunaossa LAV-i viisa maksumuse võrra kallimaks, sest enamasti on odavaim viis sinnakanti saamiseks lennata Johannesburgi kaudu. Ok, see 33 eurot pole katastroof, aga lisades 2x isikliku kohalemineku Helsingisse koos kaasneva ajakuluga, on see piisavalt tülikas ikkagi.

1
0

Kusjuures see reegel peaks kehtima juba alates 2010. a.-st. Täitsa üllatav, et keegi pole tripis seda enne maininud. Ma ise ei tuleks näiteks Mosambiiki lennates selle pealegi, et läbi Johannesburgi lennates peaksin enne Helsingist LAV-i transiit viisa võtma.

0
0

2 x sa Helsinkis käima ei pea, passi järgi sa võid kellegi teise ka saata, tuleb ainult vabas vormis kiri kirjutada, kes tuleb järgi. Kui täpset teekonda jälgida, siis peaks saama Helsingis LAV saatkonnas ära käia nii, et oled hiljemalt 5 Tallinnas tagasi, aga noh 10h läheb ikka ära.

0
0

Asi on ikka väga segane. Mina saan sellest teksist aru, et ainult lennates LAVi naaberriikidesse on vaja seda transiitviisat!? IATA kohaselt on viisat vaja ka naaberriikidest reisi alustades nt euroopasse. Lisaks IATA info:

Passengers transiting only are exempt from holding a visa when: Holders of onward tickets transiting Johannesburg (JNB), Lanseria (HLA) or Durban (DUR).

Teistes rahvusvahelistes reisifoorumites jagatakse kogemusi, et kuigi lend läbi JNB ei lastud lennukile transiitviisa puudumise pärast. Lähipäevadel oleks endal vaja pilet ära osta ja ei teagi millist infot uskida. Kahjuks nt Namiibiast või Botsvaanast ei ole Euroopasse otselendude valik just lai ja odav.

0
0

Täpselt nii on reeglites kirjas. Kui lendad naaberriikidest läbi LAV-i kuhugi kaugemale ja kasutad selleks märgitud lennujaamu, siis pole viista vaja. Kui su lend on näiteks läbi Kaplinna, siis on viisa vajalik.

Tean inimesi, kes käisid talvel läbi Johannesburgi Mosambiigis ja neil oli transiitviisa ainult minekuks.

Need reeglid on siis Eesti kodanikele. Osade riikide kodanikel võib transiitviisa olla vajalik igal transiidil.

0
0

T2nud. See teeb asja tunduvalt lihtsamaks.

0
0

Minek l'bi Johannesburgi Zimbabwesse. Sai uuritud SA transiitviisa vajalikkuse kohta Rootsis asuvast SA saatkonnast.

If you will be just changing planes, and be at the airport for no longer than 12 hours, then you don’t need any transit visa.

0
0

Tundub, et reeglid on muutunud ja kolm lennujaama toimivad nüüd normaalse viisata transiidiga. Hetkel ei viitsi muudatuse aega otsima hakata, aga see kehtib vist enamike riikide kodanikele.

0
0

Üsna võimatu on leida adekvaatset informatsiooni ametlikust allikast, aga mulle on jäänud (täiesti mitteametlik) mulje, et transiidil naaberriikidesse pole enam viisat vaja tänu sellele, et nüüd võetakse biomeetrilised andmed (näpujälg) ja tehakse sinust foto. Ja kuna selle süsteemi toimivus on, nagu ta on (ehk sõltub tuule suunast ja muust taolisest), siis on transiit LAV-i lennujaamades kohati überaeglane. Ehk kiirete ümberistumistega lennud võivad minna loteriiks. Täiendus: see vist on see ametlik paber.

0
0

Lihtsalt infoks, et minul õnnestus Nambiibiast läbi JNB lennujaama Euroopasse lennata nagu siin ka mainiti.

Muidu LAV-i viisasüsteem on ikka paras nali meile ja endal jäi külastamata. Sambias Lusaka saatkonnas tuli oodata järjekorras viisa taotluse paberit 5-6h. Täitsin paberi ära ja siis öeldi, et siit ma viisat küll ei saa. Malawis Lilongwe saatkonnas oldi tunduvalt sõbralikumad ja üritati vähemalt tähtsmate ninade käest erijuhust küsida, aga viisat ikka ei saanud. Soovitati Euroopasse lennata ja sealt viisa võtta ja siis tagasi lennata. Zimbabwes Harare saatkonnas kutsuti järgmiseks päevaks veel tagasi ja siis öeldi, et kindlast ei saa ma turistiviisat Euroopa passiga. Konsul soovitas mul taodelda Zimabawe kodakontsus ja siis tagasi küsima tulla.

Ühesõnaga ei tasu loota LAV-i viisa saamisele mujalt kui Euroopast. Ei aidanud mind ka see, et reisil olin olnud poolteist aastat (nagu Tarmo Tammingul õnnestus aastad tagasi) ja Eestis meil LAV-i saatkonda ei ole...

0
0

Kõige naljakam on see, et LAV-i ametnikud loodavad, et juba järgmisel aastal saavad nende kodanikud EL-i viisavabalt, kuid paljude EL riikide kodanikud LAV-i sisenedes midagi analoogset vastu ei saa. Ma ei väsi Aafrika optimismi imetlemast.

0
0

Väidetavalt saab läbi JNB lennujaama nüüd Botswanasse lennata ilma LAVi transiitviisata. Paar aastat tagasi saadeti mind sealt tagasi Euroopasse (kuigi Helsinki saatkonnast öeldi, et saab ilma viisata transiiti teha). Seega olen ettevaatlik. Kas kellelgi on praktiline kogemus - saab siis ilma transiitviisata läbi JNB edasi lennata?

0
0

11.septembril sai JNB lennujaam läbitud transiitviisata. Tulin Euroopast (Frankfurt) ja suundusin edasi Botswanasse (Gaborone). Piisas ainult Eesti passist (biomeetriline). Paluti näidata ka Joburg-Gaborone lennu piletit. Kogu protseduur läks kiiresti ja ei erinenud kuidagi sarnasest toimingust mõnes Euroopa lennujaamas. Tehniline lahendus (biomeetriliste passide lugemine) on alles testimisjärgus ja seetõttu olid väljas ka suured sildid et võivad esineda tõrked ja sellisel juhul palutakse olla kannatlikud. Õnneks mingeid tõrkeid ei olnud :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased