LAV ringreis vol 2 ja LAV-i netikaart telefoni

Tere!

Oleks veidi erinevad ja spetsiifilisemad küsimused, kui need, mis siin trip.ee foorumistes juba LAV-i kohta küsitud/vastatud on.

Meil perereis, lend edasi-tagasi 19.12.17-05.01.18 Johannesburgi. Lennujaamast kohe rendiauto ja Krügerist otse lõunas asuvasse Marloth Parki, kus meil 3 ööd majutust.

Edasi ongi lahtine, kas Mossel Bay, Knysna või Port Elisabeth. Enne tuleb muidugi üks ööbime kuskil poole maa peal teha. Anke palun omapoolseid soovitusi, kuhu minna, kus ööbida, mida teha. Pere on ema, isa ja 7-ne poiss. Tahaks ujuda, päikest võtta, niisama vedeleda ja natuke ringi ka vaadata umbes 5-7 päeva. Seal kandis on vist kõige soojem sel ajal? Kas seal kandis vaalasid ka kuskil näeb?

Siis sõidaks edasi Hermanusse, seal vaataks pingviinid ära. Oleks ööd kuskil lähedal ja edasi Cape Towni. 4.01.18 annaks Kaplinna lennujaamas auto ära lendaks kohaliku lennuga Johannesburgi. Ööbimine lennujaama lähedal ja järgmisel päeval koju.

Veel üks küsimus, milline telefonikaart oleks kõige kasulikum osta, kui on plaan 16 päeva järjest Google mapsi onlines kasutada? Ei ole proovinud offline mapse kungagi, arvan, et online on ikka lihtsam, eriti kui ise kõige teravam pliiats ei ole. Kohalelend saab olema pikk, seal ma nagunii ei maga silmatäitki, seejärel kohe rendiautoga esimest korda elus parempoolses liiklusesse. Seega oleks mõistlik kasutada google.mapsi ja onlines. Poja tahaks ka neti kaudu oma nõmedaid mänge mängida nii telefonis kui arvutis. Temale tahaks ka netti jagada telefonist arvutisse. Niisiis, mis firma netikaart, kui suures mahus ja kui palju see võiks maksta?

Jään ootama teie põhjalikke ülevaateid ja soovitusi teema kohta.

Sim osta https://b4i.travel/za/ hea lihtne, saad lennujaamast kätte, ise Olen 2 korda kasutanud, veits kallis, aga probleemi vaba. Majutus broneeri ette, kuna kõrghooaeg , sel ajal. LAV on imeline maa, see trass , mis sa kirjelsad, on seal maal liiga tormamine, ise olen 7 nädalat ka kokku LAVis viibinud ja olen näinud c10% sellest maast, mis ei ole nagu midagi, ja selle aja jooksul viibitud aja kohta, ütleks, et vähe.

Hea ülevaate erinevatest GSM prepaidkaartidest leiab vastavast wikist: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/South_Africa

Me hetkel siin navigeerime vodacom+googlemaps onlines. Väga hästi toimib. Avariidest tekkinud ummikutest juhatab mujalt mööda jne. Kuna siin sõidetakse u 140kmh on palju avariisid. Krugeri ja Johannesburgi vahel nt 3tk. Teede koristamine võtab aega ja tekitab kiirteele pika ummiku.

Tänän telefonikaartide linkide eest.

Veel selline küsimus, et kas keegi on kasutanud nn. Krügeri koduka ehk sunparks.org interaktiivset GoogleMapsi? Kogemusi? Seal on need Campid lipukestega märgitud, tava GoogleMapsis ei ole neid lipukesi... Kas muidu kõik sama?

Erki k, kui sa seal navigeerid näiteks 10 tundi päevas, siis palju sul GoogleMaps datat on võtnud? Pole kunagi huvi tundnud data mahtude kohta, nüüd peab vist hakkama arvestama seda. Ise arvasin, et tuleks osta üks 5MB kaart lapsele mängimiseks ja teine 5MB endale navigeerimiseks.

Kuidas üldse liiklus tundub? Kas võrreldav Aasia ja teiste Aafrika riikidega, kus liikluseeskirju väga ei tunta? Natuke ikka kardan seda parempoolset liiklust ikka... Siiani olen ainult USA-s ja Euroopas ise sõitnud.

Sellega olen juba leppinud, et 16 päeva on liiga vähe, et kõike põhjalikult näha. Paraku on aeg ja raha piiratud koguses käes. Tahaks ju puhkuse ajal ka aktiivne ja efektiivne olla :-)

Puhata soovitaks nt Durbanis, ilus ja turvaline rannakuurort. Kõige lihtsam kasutada kohalikku sim kaarti ning laadida sinna peale prepayd andmeside, mida saab teha igas kioskis (1gb oli vist 15€). Soovitaksin siiski ka sellist offline kaardiäppi nagu herewego - kenasti illustreeritud ja väga põhjalikud allalaetavad kaardid, millega saab sama hästi navigeerida.

punamutsike: Olin viimati LAVis 8 aastat tagasi. Siis oli liiklus viisakas, maanteed tühjad ja heas korras. Parem tase kui tollases Eestis.

Nüüd, kui Jacob Zuma on olnud populistist president, enam nii kindel ei ole. Aga soojas kliimas teed ei lagune nii kergesti ja arvan, et liiklus on sama turvaline kui enne. Rendiautoga teele minnes - no problems.

Teed on seal endiselt heas korras, liiklus viisakas ja rahulik.
Ei ütleks, et väga palju oli maanteel autosid, maanteel sai ikka sujualt sõidetud ja märkimisväärseid ummikuid ei olnud, tihedam liiklus oli vast Pretoriast Sowetosse liikudes, aga ka ei midagi hullu.
Ise soovitaks ka kasutada Here kaardi rakendust, nagu ma siin mõnes teises teemas maininud olen, olen selle rakendusega läbi sõitnud LAVi ida ranniku. Üks eelis juba sellel offline kaardiäppil on see, et kuna nett on seal hea, aga kuna maa on seal suur, siis ei pruugi igal pool seal netti olla, ise olen käinud vähemalt kahes pommiaugus, ühes kohas ei olnud isegi helistamise võimalust telefoni tee, telefon kadus ära juba 3h ennem sihtkohta jõudmist.

Hetkel oleme u 4000km sõitnud ja u 100mb on kulunud navigeerimisele. Ostsime 4gb 4 inimesele ja hotspotime. Liiklus on väga viisakas ja rahulik. Maanteedel u 130kmh. Politsei ei peata vaid pildistab ja pärast saad arve kui kiirust ületad.

Liikluses on suurim oht kiirteed ületavad inimesed ja loomad ning jalgratturid eriti pimedas. Aegajalt on ka mõned ootamatud löökaugud. .

Erki k, Olen sama reisi läbimas Novembris. Kas auto Garmin GPS ka toimib kui oma kaasa võtan?

Toimib ikka, kui seal Lav-i kaart sees on, kuigi onlines GM-ga on mugavam juhatab ummikutest mööda ning on uuem kaart jne.
Kui keegi soovib, siis mul on pakkuda lav-i sim koos u 1GB netiga

Ma tahan LAV-i sim-i. Saadan private message.