trip-krainetrip-ukraine-dark
Le Pacha Resort ****

Asub peatänaval, aga tänavamüra hotelli kuulda ei ole. Territoorium on roheline, palju puid ja põõsaid, väga ilus. Peaaegu iga päev kella viie ajal õhtul tehti putukatõrjet, aga see ei kestnud eriti kaua ega häirinud. Puhas oli ka, mingit prügi ja rämpsu ma hotelli territooriumil küll ei näinud, kui see ka tekkis, siis koristati see kohe ära, sest koristajaid oli palju.

Toad natuke vanad ja kulunud, aga kõik vajalik olemas ning töökorras, välja arvatud meie vannitoa uks, mida sai sulgeda ainult pliiatsit riivina kasutades, aga see oli ka nii väike probleem, et ei häirinud üldse. Kõik muu töötas hästi, veega probleeme ei olnud, veesurve oli normaalne ning soe vesi oli alati olemas. Toad on keskmise suurusega, kahekesi olles on normaalne, aga lisavoodiga oleks vist natuke kitsas. Rõdud on Le Pachas väga suured, enamvähem sama suured kui pool tuba, esimese korruse terrassid on veelgi suuremad. Koristati iga päev, voodipesu ning rätikud olid ilusad ja valged, mitte plekilised ja augulised.

Söök oli nagu igalpool mujal Egiptuses. Hommikuks pannkoogid, omletid, saiakesed, melonisalat jne. Lõunat sai süüa nii rannabaaris kui pearestoranis. Rannas pakuti iga päev friikartuleid ja mingit lihaollust, mis maitses päris hästi, samuti olid rannas salatid ja koogid. Peaestoranis oli valik suurem, oli riisi, liha, kala, kooke, salateid jne. Õhtusöök sarnanes lõunasöögiga, aga väljas tehti lisaks veel värskeid pitsasid ja pastasid, mis olid väga maitsvad. Üldiselt valik väga suur ei olnud ning toit kordus, näiteks pakuti iga päev riisi jne, aga üldiselt võib rahul olla, teistes hotellides on enamvähem sama.

Ujumiseks on bassein või meri. Basseinis oli vesi 19 C, seega ujuda kõlbas küll. Rand oli suur, lamamistoole oli palju ning neil olid hästi paksud ja pehmed madratsid, väga mugav. Rannast sai natuke vaadata ka kõrvalasuvasse hotelli Minamark, nende rand oli kitsas ning inimesed olid seal tihedalt koos nagu silgud pütis, Le Pacha rand on ikka tunduvalt ruumikam ja parem. Snorgeldada seal eriti midagi pole, kesklinna värk, natuke surnud koralle ja albiinokalu, aga vette minnes peaks kindlasti kandma kummisusse, sest need korallimoodi asjad on juba madalas vees.

Igal õhtul on hotellis ka mingi show. Oli Fakir show, mis on vist igas Egiptuse hotellis, teine päev olid seal seelikukeerutaja ja kõhutantsija ning ühel õhtul oli ka karaoke. Hotellis puhkab hästi palju rootslasi, pool hotelli külastajatest olidki vist rootslased ning teine pool venelased, siis on veel natuke sakslasi, tšehhe ja teisi. Eestlasi seal eriti vist ei käigi, meie sealoleku ajal olime me ainsad eestlased, rohkem eesti keelt küll kuulda ei olnud.

Mina olin hotelliga väga rahul ning soovitaks seda kõigile, kes just 5* luksust ei otsi.

Kui kellelegi hinnataseme poolest Le Pacha sobib, siis lisaksin varemtoodule veel selle hotelli kaks väga suurt plussi võrreldes näiteks kõrvalasuva Reginaga. Esiteks on minu arusaama ja kogemuste järgi pigem erandlik see, et seal Le Pacha rannas ei tohi broneerida lamamistoole ja tänu sellele on vabu kohti alati. Mujal kipub olema nii , et 6.45 hommikul on juba esimeled rätilaotajad kohal, isegi siis kui randa jõuavad nad alles lõuna paiku. Teine eelis on ranna asend ilmakaarte suhtes. Sukeldumiskeskuse pikk sein jääb põhjasuunda ja kui 2 aastat tagasi olime Reginas, siis jahedama ja tuulisema ilma korral jalutasime lihtsalt üle nurga Le Pacha randa sooja. Erinevus tundus nagu 10 kraadi. Möödunud aasta olime lastga koos ja valisime Triton Empire selle osa, mis jääb rannast eemale linna (u 300 m ), seal ei ole võrreldes enamike hotellidega mitte ühtegi sääske, mis on lastega reisides ülitähtis. Kui hommikul aknast mere poole vaatasime ja lipud liiga hoolega lehvisid, siis oli teada , mis rannas toimub, lained ja päris külm põhjatuul. Võtsime takso ja 20 EEk ots põrutasime Le Pachasse kuni õhtuni. Lõunasööke meil HB-ga niikuinii ei olnud. Hurgada on suht pikk ja samal päeval võib eri kohtades olla eri aastaaeg. Kes laineid armastab, siis näiteks Albatrossi hotellikompleksite rand avaneb tuultele nii, et alati on suured lained ja seal käivad inimesed tänu sellele isegi juunis, juulis. Keda huvitab veel miski, küsige julgesti.

Oma 5 Egiptuse tuuri ajal ( isegi koos 2 ja 4 aastase lapsega ) ei ole me suutnud omal veel nn. põhja alt ära saada, mis on muidu vist suht levinud probleem. Kuna All in ei ole meie rida, sest lõuna ajal tavaliselt kolame mujal, tänu sellele ei võta baarist kohalikku veega lahjendatud õlut ( ostan pigem poest pudelis ) ja AI lahjad rohke jääga kokteilid võivad tänu kohalikust veest tehtud jääle osutuda mikroobipommiks. Kes muidugi kangemaid sekka laseb, see tapab need ära. Õhtusöögi ajal on värske salati valik ahvatlev, aga on ka vaagnas veidi kuumutatud variante, kus sisuliselt on mikroobitõrje tehtud. Kui valikus on pisikesed marineeritud kibeda pipra kaunad, siis iga päev 10–15 steriliseerib päris hästi. Ega seda kõhutõbe paranoiliselt ka kartma ei pea, sest enamikul juhtudel on see tingitud lihtsalt sellest et neil seal ongi meist erinev kõhu mikrokliima ja selle raviks aitavad paremini nende rohud, üldjuhul reisiesindaja teab. Kodused tabletid võivad osutuda kasututeks. Muidugi mäletan ka tilgutite all oma nädala veetnud ekstremiste, kes beduiinikülas teed ja pooltoorest on järanud. Vist oli isegi midagi meie salmonellataolist liikvel.Sorry, kui päris hotelliteemega ei haakunud, vaid pigem puudutab pea kõiki lihtsamaik hotellikööke. Olles mingi 2003.a Nuweibas Domina World Traveli hotellis, siis seal tookord kõik läikis nii, et oli tunne et võiks vabalt köögi põrandat lakkuda. Meile tehti isegi ekskursioon kööki, mis tavaliselt on salastatud koht, uksevahelt piiludes võib infarkti saada enamikul juhul.

Tere! Jaanuar 2013 Hurghada Le Pacha. Sooviks targematelt soovitusi, kus asub lähim rand snorgeldamiseks korralike korallriffidega. Kes on viimastel aastatel Le Pachas olnud, mis rahvused põhiliselt?

Rand päikesevõtjaile on väga kena avar, meres elu aga puudub, vaid paar halli kala. Ujumiseks küll hea, suht sügav ja liivane sisseminek. Endi jaoks avastasime Sharm El Naga, 20-25 km linnast (maksis koos lõunasöögiga 25 dollarit, ostsime kohalikelt)võrratu snorgeldamis- ja sukeldumiskoht. Youtubes sellest kohast täitsa head klipid üleval. 2010.a. oli rahvuslik koosseis väga kirju, ükski rahvus ei domineerinud. Palju lastega peresid, nii liivaranna kui mänguväljaku pärast. Suur kena hotell, asukoht tsentris, vaid söögiaegadel pikad järjekorrad.

Kes tahab kesklinna, siis normaalne valik. Väga roheline ja suure rannaga. Viimastel aastatel tundub, et igas hotellis on pooled venelased.

Minek 08.03.14 Le Pacha hotelli. Kas on keegi ka see aastat seal käinud? Kuidas hotell on? Kui soe on basseini ja mere vesi? Kuidas toit, mida AL pakutakse? Kas sinna hotelli veel minejaid see kuupäev? Kuidas üldse see aasta kevadilmad Hurgadas? Käidud juba Egiptuses 8 korral ja natuke ka juba kogemusi. Kuid alati olen saanud ka siit uut infot .

Olen olnud Le Pachas sel aastal. Valisin hotelli seetõttu, et soovisin peatuda kesklinna hotellis. Kui sul ei ole suuri ootusi ja lootusi selles osas, et hotellituba peab tingimata luksuslik välja nägema... Tuba ja vannituba nägid välja ülimalt tavalised, esmapilgul oli naljakas see, et minu toas oli suht vahetult enne saabumist värvitud uksepiitu jms, toas oli alles täiesti värske värvi lõhn ja piitadel alles värske nätske värv. Toal on 2 sissepääsu, millest 1 avanes terassile (esimese korruse toas jutt). Koristati korralikult ja käterätikutest erinevate kujukeste tegemise fantaasiat jagus igasse päeva :) Väga- väga meeldiv oli selle hotelli personal, teenindajad olid sõbralikud ja rõõmsad noored. Hotellikülastajate hulgas oli palju venelasi, aga nädala lõpupoole ka suht palju kohalikke. Hotellil on oma rand, mis piirneb kahe teise hotelli rannaga (Minamark ja Regina resort), bassein on soojenduseta. Rannas käib suht tüütu teenusepakkumine, aga soovijatele on ka animaatorite poolt pakutavad tegevused (vesiaeroobika näiteks). Toidust- ei ole enne Egiptuses AI tüüpi hotellis viibinud, seega ei oska millegagi võrrelda. Salati- ja magusavalik oli rikkalik, igal õhtul küpsetati lisaks muudele pakutavatele toitudele restorani õues pitsat ja loomalihast toite, ka maksa. Lisaks oli erinevatel õhtutel valikus erinevate maade toidud. Valge vein kõlbas hästi juua, kange alkohol ja restoranis pakutav kohv mitte eriti. Puuviljavalikus olid valdavalt melon, apelsin ja mandariin ning banaan. Ei oskagi väga midagi lisada, ilm oli ilus, vesi oli külm, päikest jagus. Õhtul on õues pisikesed nähtamatud ja hääletud sääsed! Kuigi mingi tossuga tehti neile seal tõrjet. Hilise väljaregistreerimise tasu oli toa kohta 20 USD kuni 18.00 ja peale seda 30 USD. See siis juba ilma lõuna- ja õhtusöögita. Kui soovid väljaregistreerimise päeval peale hommikusööki veel toitlustamist, lisandub 20 USD, aga ma ei mäleta kas see oli inimese või toa kohta. Naudi puhkust! Hotelli territooriumil on see võimalik, aga väljaspool seda vahepeal juba peaaegu et võimatu :). Meeletult agressiivne kaubandus kohati.

Suured tänud info eest. Mõned küsimused veel :) Kuna laps kaasas, siis sooviks teda, kas Al pakuti ka jäätist, jäätise- või piimakokteile või midagi sellist? Veel teeb muret vee temperatuur. Kas meri ja bassein mõlemad külmad? Kus ujumas käisite? Millal täpsemalt reisil olite? Kuidas seal internetiga lood? Tasuta Wifi kuskil? Nüüd sai küll omajagu küsimusi. Kui midagi veel meelde tuleb siis tülitaks veel. Ette tänades.

Meie oline seal eelmisel nädalal. Jäätiselett Lobby baaris oli ja korra nägime, kui lastele sealt jäätis pihku pisteti ka. Usun küll, et tasuta. Kokteilide serveerimist tõesti ei osanud tähele panna. Meri ja basseinid olid hetkel külmad, aga kuu ajaga läheb vesi kindlasti palju soojemaks. Lastele on seal ka tagsihoidlik mänguväljak ning üks nn mängimismajake basseini lähistel. Õhtul mängisid animaatorid lastega ka laval, aga see animaatorite õhtune programm oli selline algeline, ma ei leia tegelikult hetkel õiget sõna kirjeldamiseks. Iseenesest olid nad toredad inimesed. Kehel korral tähistati laste sünnipäevi ka, tordi ning sünnipäevalauluga animaatorite poolt. Wifi on tasuta lobby baaris, aga reaalselt seda pigem ei olnud. Seal oli tegelikult mingi eraldi ruum ka, kus sai vist tasu eest netti kasutada. Ise olin arvutist ja netist puhkusel :)

Kas siis kordagi ei saanud ujumas käija? Siis vesi väga külm!

Le Pachas on selle kandi üks soojemaid randu, sest sukeldumiskeskuse sein on põhjatuulte kaikseks ees. Kui olime kõrval Reginas, siis käisime Le Pachas ujumas ja tunne oli selline, et Reginas on talv ja le Pachas suvi.

Millal siis olite? Suvi tähendas , et oli tuule vaikus? Ega siis vesi seal soojem polnud? Oleme kokku käinud 2korral Hurgadas. Kevad 2011 märts siis oli meri ja basseinid veel külmad. 2012 4 des. oli basseinid külmad , kuid meri mõnusalt veel soe. Viimane kord Sindbad Aqua Park Resort 4* oli küll pettumus sellest hotellist. Veekeskus??? Kus??? Mõned liutorud...toit, teenindus jne..väärt 2* Ei otsinud mingit luksust, kuid jah??? Käidud 8 korral Egiptuses ja see oli kõige kehvem kogemus.

Olen käinud erinevatel kuudel. Kuna kõrvalolev Regina oli oma roheluse pärast liiga sääseronke, siis viimane kord olime küll lastega veidi põhjapool sääsevabas hotellis, kuid käisime paaril korral ikkagi Le Pachas päevitamas ja ujumas. Tänu tuulevaikusele oli isegi merevesi soojem, sest nii hullusti ei segunenud lainetega.

Viisa maksis lennujaamas ostes 15 USD. Vees sai ikka käidud, nii hull see asi ka polnud, et üldse minna ei kannataks. Aga animaatoripoiss oli küll peale poolt tundi vesiaeroobikat kaldale tulles külma pärast näost sinine :). Seda ma ei juhtunud nägema, mis nägu kepsutavad tädid veest välja tulles olid.

Reeglina läheb Hurghadas tuulevaiksemaks märtsi lõpus. Le Pachas on kesklinnas üks suurem ja rahulikum rand. Eelmine aasta pakuti küll rannabaaris lastele jäätist.

Oleme Le Pachas detsembri lõpus. Kuidas on seal olukord wifiga?

Wifi on igas hotellis lisatasu eest olemas aga kohe üle tee asuvas Spicy kohvikus on tasuta wifi ja veel on võimalus osta wifikaart kohapealt, kas Mobinili või Vodafoni esindusest. Ei soovita seda tänavamüüjate käest osta, sest siis hind kindlalt poole rohkem. Võite ka minuga siin kohapeal ühendust võtta ja aitan meeleldi. Merike Hurghadast.

murike42 suur tänu! võtame teadmiseks!

Olime LePachas 29.11-06.12.Hotelli territoorium on kena ja roheline.Sisse regamisel "unustasin"passi vahele 10 dollarit ja tulemuseks oli tuba peaaegu rannas.Ilma "lisamaksuta" anti aga promo tuba mille aknad vastu Minamarki ja ei mingit vaadet.Tasuta wifi on ainult hotelli lobbys aga suht aeglane pidevalt väljas.Ostsime kahe päeva kaupa (1 päev 3$ ja 2 päeva 5$ )Võimalus on ka nädal mis maksis 15$.Üldiselt on hotell ja rand suht ok.Ainuke miinus on söök,mis on väga üksluine.Asukoht on küll kesklinnas ,kuid tänavamüra ei olnud kuulda. Viisa ostsime lennujaamast ja maksis 27$.