Lennud või rongid Pekingist Lõuna-Hiinasse

Kas keegi oskab soovitada mõnda odavat siselennu firmat Peking - Guangzhou , Macau , Shenzhen (minek:13.03 tulek:28.03).Praegused hinnad umbes 4000kr mis väga palju sellise lennu kohta :(

Või kas keegi teab kuidas saab Hiina rongi pileteid broneerida , ise lugesin et ainuke võimalus on seda teha hotelli kaudu.

Hiina siselennud ja hotellid www.ctrip.com

Rongipileteid saab osta ka raudteejaamast.Hea oleks kui saaksid mõned päevad varem ostetud samas kui ei ole hooaeg, siis vast kohti jagub.Meie igatahes augustis saime Shanghai-Peking edasi tagasi piletid ilma probleemideta kohapealt.

Mulle jäi mulje, et hotellidele jt vahendajatele antakse ainult osa piletitest ja raudteejaamas on valik suurem. Printige hieroglüüfidega graafik kodus välja ja näidake rongijaamas näppudega, mitu piletit tahate. Kui hätta jääte, tuleb mõni kohalik appi. Hiina rongiliikluse omapäraks on kahjuks see, et piletit saab osta vaid linnast, kust rong väljub. Seega ei saa te ette ühest kohast kõiki rongipileteid ette osta. Hiina raudteegraafikud http://www.china-holiday.com/english/chinarailway, http://www.chinatravelguide.com/ctgwiki/Special:CNTrainSearch?method=1 ja http://www.chinatrainguide.com. Siselende on kõige lihtsam aadressilt http://english.ctrip.com/ otsida nagu Kurimoor soovitas.

Meil selline asi ,et lennuk maanudub 00:30 Beijingi Capital Airport-i ja sealt vaja minna siis selle kiirrongiga kesklinna ja siis sealt edasi Beijing West Railway Stationisse ja Tahaks minna kohe edasi samal päeva Guangzhouse ja vaatasin et kiirrong väljub 11:00 (rongi kood T15 ), et KÜSIMUS SIIS SELLINE ,et kas 11h aega on sobiv jõuda lennujaamast raudtee jaama ja sealt veel pilet sama päeva rongile osta ?

Mina ööd küll raudteejaamas ei veedaks. Vähemalt Guangzhou raudteejaam oli kole-kole. Ise eelistaksin lennukit http://flights.english.ctrip.com/booking/BJS.CAN..2011-3-13.html

Sa vist natukene valesti aru saanud :)

13.03 00:30 - maadnub lennuk Pekingisse 13.03 11:00 - läheb rong välja Pekingist Guangzhousse

et kas see aja vahemik on sobiv jõuda lennujaamast raudtee jaama ja sealt veel pilet sama päeva rongile osta ?

14.03 07:35 - jõuab rong Guangzhousse

Ma vaatasin et lennuki piletid edasi-tagasi kokku 4000kr aga rongi piletid edasi-tagasi kokku 1000kr

Ma saan aru nii, et Sa jõuad Pekingisse kesklinna kella 3-5 paiku öösel ja üritad rongipiletit osta. Kui kaua Su meelest kulub aega, et lennukist välja saada, pagas kätte saada ja linna jõuda? Isegi kui aega kulub 5 h, siis jõuad Sa raudteejaama väga kahtlasel kellaajal. Hoolimata Hiina turvalisusest ma enne 8t hommikul oma nina raudteejaama ei näitaks.

Ma ei ole kindel kas http://en.wikipedia.org/wiki/Beijing_Subway kellaajad õiged on, aga kõige mugavam moodus lennujaamast raudteejaama minemiseks on metroo (ühe ümberistumisega liinide vahel). Wikipedia andmetel alustab metroo kell 5 tööd, seega peate ise otsustama, kas esimesel võimalusel raudteejaama sõita või üritada vahepeal kusagil magada. Seda, mis kell raudteejaama kassad lahti tehakse, ma ei tea. Aga Peking on ka kena linn. Vahest kaalute võimalust lennujaamast linna sõita, hotellis/hostelis välja puhata, raudteejaamast piletid osta ja näiteks järgmisel päeval edasi sõita.

Võib hommikuni lennujaamas olla, shuttle buss 7 West Stationi jaama liigub kirja järgi ajavahemikus 7.00-00.30. http://www.tour-beijing.com/beijing_airport_shuttle_bus/#1 Aega peaks minema ca 1,5-2 tundi. Kui rongi ja taksoga, võib aega (ja raha muidugi) minna rohkem.

Rongipileti hind edasi-tagasi T-rongis tundub vähe, ühe otsa pilet oli kiirel järelevaatamisel 70 USD HSL/120 USD SSL. Kui isegi ongi antud hard seat (puupingi) hind, siis ei pruugi nende istetega vaguneid T-rongi koosseisus olla. Rongipileti saamist ainult 5-9 tundi ette kindlale rongile ei garanteeri Hiinas küll miski.

Märkuseks, et metrooga ei saa West Stationi jaama, seda läbiv liin peaks endiselt "valmimisjärgus" alles olema.

Mulle hakkas Pekingis metroo väga meeldima. Võite ju bussi kasutada, aga tegelikult pole ka väga keeruline lennujaamast teiselt korruselt metrooga linna sõita, nr 2 liinile ja seejärel nr 1 liinile ümber istuda ja Military Museumi peatuses Lääne raudteejaama peatusesse sõitmiseks takso võtta. Ajad ja graafikud leiate http://www.beijingchina.net.cn/transportation/airport-express.html. Metroo on Pekingis tunduvalt kiirem liiklemisvahend kui buss.

Ühinen Kurimooriga- pole ühtegi head põhjust eelistada Peking-Guangzhou vahemaa läbimiseks lennukile rongi, kui just ei ole soov see pikemate vahepeatustega läbida. Rahas ei võida ning ajas hävib kõvasti. Beijing-Guangzhou vahel on väga tihe lennuühendus ning erinevalt Euroopast, lähevad Hiina siselendudel hinnad seda odavamaks, mida lähemale lend jõuab. Kasutage www.ctrip.com lennu ostmiseks - tee konto jne.