Lennufirmad ja vahendussaidid, mis aktsepteerivad Paypal makset

Kes on märganud või isegi kasutanud võimalust maksta lennupiletite eest Paypal kontol olevate vahendite arvelt, võiks siia lisada lennufirmad ja saidid, mis antud võimalust pakuvad.

Ise olen viimasel ajal uurinud lende Filipiinidele ja sellega seoses on silma jäänud, et kohalikud lennufirmad nagu Cebu Pacific ja Philippine Airlines sellist varianti igal juhul pakuvad.

Hiljuti jäi silma ka üks vahendussait, mille nimi hetkel ei meenu, aga Paypal makse oleks antud juhul tähendanud ca 20 € suurust lisaväljaminekut. Kas see on tavaline, et Paypaliga maksmine läheb sama kalliks kui krediitkaardiga tasudes? Hetkel tundub, et just vahendajad tahavad selle pealt teenida, otse lennufirmalt pileteid ostes teenustasu ei küsita.

TÄIENDUS:

SAS-i kodulehel on ka Paypaliga maksmise võimalus olemas. Teenustasuta.

Koheselt meenusid kaks:

  • vana hea ja paljukasutatud Flugladen.de võtab vastu paypali makset sama teenustasu eest nagu krediitkaardid.

  • airBaltic võitab suurima rõõmuga vastu paypal'i makset (sama teenustasu nagu krediitkaardid).

Lufthansa kodulehelt ostes saab ka paypaliga maksta ilma teenustasuta.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ostsin KLM-st piletid paypaliga, sest sai teenustasuta.

PayPayliga maksmine on kallim, sest PayPayl võtab müüjalt tasu. Miks peaks müüa enda kasumit selle tõttu vähendama, et sina, ostjana, otsustad kasutada maksevahendit, mis on müüja jaoks kallim töödelda? Krediitkaart (eriti Amex) kuulub samasse kategooriasse. TransferWise'il on selle kohta asjalik artikkel: https://transferwise.com/gb/blog/what-are-interchange-fees

Ei saa öelda, et kallim oleks, teenustasu summad on samad või vähemalt samas suurusjärgus, mis krediitkaardiga maksmise puhul, vähemalt paari hiljutise kogemuse põhjal. Otse lennufirma lehelt ostes pole aga mingit teenustasu. Seega on asi ikkagi selles, et vahendajatel pole odavaid pileteid müües võimalik muul moel katet tekitada, kui kõikvõimalike teenustasude arvelt.

Kaardiga maksmise eelis on see, et saad tehingu vaidlustada kui mingi jama hiljem tuleb, Paypaliga on see hulga keerulisem. Ja kui juhtub kuldkaart olema saab ka lisaks reisikindlustuse.