trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Oskab keegi öelda, et kuidas see lennukoridori kontroll praegu Heathrows on? Pean täitma enne reisi küsimustiku aga kui ma saabun, siis kuidas seda kontrollitakse? Kas keegi küsitleb inimesi veel täiendavalt?

Havoc- jah, toimis. Meil oli kaks erinevat bronni ja mõlemale sain taotluse tehtud.  Emailid tulid 12.45 Eesti aja järgi ja ma tegin umb 14.00 ajal toimingud ära. Lõpus tuli ekraanile teade, et Teie taotlus on vastu võetud.

Meil pidi lend toimuma ABga laupäeval. Täna tuli email, kus sain kahe klõpusga teha raha tagastuse taotluse. Eeldan, et siis tagastavad ka kui nad ise selle emailis välja pakkusid. Ja paljud firmad siiski tagastavad raha, eriti sellistel juhtudel, kus reisi ärajäämine sõltub riiklikust hädaolukorrast.

 Mina olen kasutanud punkte pagasi eest tasumisel. Reisi ostan ilma pagasita ja oagas hiljem punktide eest juurde. Sellest küll juba aastaid möödas, aga siis oli Finnairil pakkumine 5000 punkti +199 eur lend Hiinasse edasi-tagasi. Siis kulusid ka punktid marjaks ära, 5-le inimesele said piletid ostetud.

Resolver.co.uk on keskkond, kust saab kompensatsiooni tagasi küsida ja nad ei võta üldse teenustasu. Sain Ryanair’lt kompensatsiooni vähem kui kahe nädalaga täismahus oma kontole. Väga kerge kasutada. Viimati tegin läbi selle ka taotluse Londoni metroole ja sain ka raha tagasi.

Kui Tallinna lennuk ei hiline, siis peaks jõudma. Me käisime KLMiga San Fransciscos ja lendude vahe oli isegi 40 min, saime hakkama. Aga kotid ei jõudnud, tulid järgmise lennuga, toodi ilusti hotelli. Ilmselt on teil lennud ühel piletil (st seda, et pole ostetud eraldi lennupiletid Tln-Amsterdam-Tln ning Amsterdam-Miami-Amsterdam vaid on ostetud lennupilet Tln-Amsterdam-Miami......) seega kui midagi juhtub, et te ei jõua ikkagi siis on KLMil kohustus teile leida uus lend ja midagi te maksma juurde ei pea. Peate lihtsalt KLMi teenindusse pöörduma. Sülearvutid võite käsipagasisse kaasa võtta ilusti, akupankasid ei tohi. Aga laadijad jmt kõik OK. USAsse ei tohi viia puuvilju ja lihatooteid, suuresti kõik muu on OK, just käisin NYC-s ja viisin komme, hapukapsast jmt. Maandumisel peate täitma ära deklaratsiooni ja ma panin kirja, et viin maale toiduaineid, polnud probleemi. Meil kotikontrolli polnud, aga võivad teha. Sulas saate hakkama kui pole vaja autot rentida. Teine asi on veel see, et hotellides võidakse bronnida mingi raha kaardilt igaks juhuks. Pärast check-out’i saab tagasi. Võib ka deebetiga hakkama saada (aga ei pruugi, kui on väiksem hotell).Roaming pakett- ma ei usu, et Eestis saad norm hinnaga paketi, et USAs hel. Seal oli hind põhim 1 eur üks minut kõnel... nett ilmselt veel kallim. Tuleb kohapeal osta endale kõnekaart. Ei oska soovitada mis on, mul kaaslane ostis 55 dollari eest, datast jätkus, aga vist oleks ka saanud 25 eest mingi firma oma. PS! Elisa mul toimis, aga mul nt Tele2 mitte. Ameerikas ei pruugi sul number toimidagi. Uuri ennem järele Eestist järele oma operaatorilt.El pistiku adapterit on sul ma arvan kindlasti vaja, kuigi tänapäeval on paljudes hotellides juba  USB laadijad pistikutes. Meie ostsime USAst, aga ma ei teagi kust oleks parim osta. Usas lennujaamas oli küll jube kallis, aga vb linnas saab kuskilt odavamalt. Kui on aega võid kuskil tellida, aga see peaks olema jah. Vb keegi tuttav laenab kaasa? Peale NYC sai käidud ka Washington DC-s ja nädalake Miamis, kui on veel küsimusi, siis küsi :)

See on veider, et sa selle nö kogemata avastasid. Minu teada peab lennufirma klienti teavitama (st saatma emaili) kui lennuajad on muutunud, isegi kui see on 1 min muudatust ja siis andma kliendile valida, kas ta endiselt soovib neid pileteid. Kui ei, saad raha tagasi. Seega peaks sul olema võimalik vähemalt selle muutunud lennupileti raha tagasi saada ja bookida siis juba uus lend. Ma ei tea, kas see muidu läheks reisikindlustuse juhtumi alla (kui on olemas kindlustus)...

Mõned aastad tagasi kui käisime, siis esimesed piletid ostsime koha pealt linnast ja siis klubis olid flaierid igal pool, millega sai järgmistele pidudele märksa soodsamalt sisse, seega kulusid flaierid ära. Eelmisel aastal käisime ainult ühel nö kontserdil Ushuaias ja magasime netist/linnast ostmise maha, ostsime siis väravast ja kohe olid piletid palju kallimad. 

Minu vanematel läks lend Ho Chi Minh'st südaööl, ja nemad tulid Phu Quocilt ära lennuga, mis jõudis umb 21.00 HCM-i.

Sharmi lennujaamas pole küll midagi soodsat ja üldse on seal väike valik. Käisime Naama Bays- midagi osta seal polnud. Kokkuvõttes ostsin mõned vürtsid (Eestist oleks odavam tulnud), lihtsalt selleks, et natukene neid seal toetada ja selles poes peale ei käidud. Kui panna veel takso raha juurde, siis olid need vürtsid veel kallimad, sest midagi vaadata seal Naama Bays polnud ja kuidagi nukker oli see pilt seal (+kuna vähe turiste, siis eriti pingsalt käib see meelitamine ja kauplemine. Väsitav.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ostsin KLM-st piletid paypaliga, sest sai teenustasuta.

Lisan antud teemas oma värske kogemuse. Meil hilines Ryanair'i lend 4 tundi marsruudil Riia-Frankfurt Hahn. Ryanair saatis emaili, milles kinnitas hilinemist. Uurisime lennusaatjatelt põhjust- tuli välja, et tehniline viga. Peale reisi tegin avalduse sellises keskkonnas nagu Resolver.co.uk, see on tasuta platform. Nemad midagi vahelt ei võta. Pidin ainult sisestama mõned andmed lennu kohta ja süsteem genereeris ise inglisekeelse avalduse ja saatis otse Ryanair'i. Kogu protsess oli kokku 3 nädalat. Maksti välja 250 eur nägu. Ryanair'i poolt mingit keerutamist ei olnud. Väga mugav tasuta keskkond.

Just tulime Tenerifelt ja rentisime autot seal. Meie kasutasime auto valimiseks arguscarhire.co.uk veebilehte, see on ka eestikeelne minu teada. Seal on koos kõik pakkujad ja saad valida erinevate pakkujate vahel. Mina soovitan kindlasti ette alati broneerida. Üldjuhul odavam ja kindel, et auto olemas. Kui me oma autot ootasime, siis ühed venelased käisid oma laste ja pagasiga ühe rendifirma leti juurest teise ja vist lõpuks ikka said omale auto. Sobivaid autosid polnud väga. Kuna meie täiskindlustust ei soovinud, siis tuli maksta 200 eur tagatist. Kui oleks võtnud täiskindlstuse (mida pakuti seal 1 nädala eest 23 eur juurde, siis poleks pidanud ka tagatist jätma). Meil oli saksa rendifirma Top auto vmt. Ütles kohe ära, et plekimõlkimised, kriimustused - tühi asi, nende pärast muretsema ei pea. Kui juhtub siis juhtub. Bensiin oli meil märgitud veerand paaki, seega tagasi pidime tooma samuti veerand paaki. Kõik sujus ilusti. Auto ei olnud küll platsil seal, kus pidi olema, aga leidsime numbrimärgi järgi siiski ise ülesse.

Mõtlesin, et lisan ka meie reisi ülevaate kuludega. Sai juuni lõpus käidud 7 p Põhja-Itaalias. Lendasime Finnairiga Malpensasse. Auto oli võetud tavakaskoga FireFlyst (118 eur). Kilomeetreid kokku ei arvutanud, aga neid ikka kogunes ja marsruut oli järgmine: Malpensa-Colico (Como järve ülemises otsas)- St Caterina Valfurva - Di Bormio - Stelvio Pass - La Spezia - Cinque Terre - Firenze - Bologna - Malpensa. Teemaksud kokku 75 eur, diisel 131 eur, parkimine 30 eur. Hotellid olid meil seekord suht kallid, kokku 459 eur 2 inimest. Hotellid olid valitud tasuta parkimise ja hommikusöögiga. Lisaks siis vaatamisväärsused ja mõned linnamaksud ning kohalik transport. Lennupiletid olid 300 eur. Sõitsime kiirteedel nii palju kui võimalik, et aega kokku hoida. Kiirteedel on üleval ka tablood, kus tavaliselt näidatakse kolme järjestikust tanklat ja nende hindasid ning rohelisega toodud on hind on odavaim. Liiklus oli kõige õudsem Bolognas, seal tehti ikka päris hulle manöövreid. Pitsad on odavad ja suured (väljas süües), samas muu toit ikka väga odav pole. Kuigi meil õnnestus käia La Spezias ühes Hiina restoranis ja seal sai maitsva pearoa 5 eur-ga. Ka toidupoe hindu võiks võrrelda pigem Eestiga (mõni asi odavam, mõni kallim) kui et Saksamaa või Inglismaaga. Aga ilm oli ilus (palav) ja matkata oli seal mõnus (meie reisi peaeesmärk). Väga positiivsed muljed seekord Itaaliast. Igaks juhuks maini ka, et nt Firenzes ei lastud meid kirikusse, kuna olid lühikesed püksid/seelikud, pidi olema vähemalt põlvedeni.

Minu elukaaslane joob ka igasugu spordijooke ning tassib oma (valgu)pulbreid igale poole kaasa. Njah, samas ma ei mäleta, et ta oleks neid kaasa toonud käsipagasis. Äraantavas pagasis pole probleemi olnud.

Hudhuranfushil käisime 4 a tagasi uastavahetuse ajal 10 p läbi Inglismaa. Korraldaja oli Thomas Cook kui ma õiesti mäletan. Maksime umb 2500 naela nägu ja transfeer oli hinna sees. Seekord oligi üllatav, et transfeerid maksavad eraldi lisaks (üldjuhul).

Viibin hetkel Maldiividel Sun Islandil. Mõned aastad tagasi olin aastavahetusel Hudhuranfushil. Hudhuranfshil asus Male saarele suhteliselt ligidal, vast 30 min või nii kiirpaadiga sõitu (või oli ka natukene rohkem, täpselt ei mäleta). Sun island asub 20 min lennusõidu kaugusel + veel 5 min paadiga sõitu. Siit näiteks Male päevareisi ei pakuta, aga Hudhuranfusihilt sai võtta. Tegevustega on nii ja naa. Hudhuranfushi oli väikene saar, Sun island pidi olema suurim. Siin on isegi jalgrattad vahemaade läbimiseks. Minu jaoks nr 1 on house reef'i olemasolu, et ei peaks snorgeldamise eest raha maksma, sest meie jaoks on see värviline veemaailm üks paremaid asju Maldiividel. Kõik muu siin saarel on tasuline: jõusaal, tennis, piljard jmt. Samas Hudhuranfushil olid vähemalt tol ajal jõusaal ja piljard tasuta. Siin antakse 0,5 l vett näo peale päevas tasuta. Kõik oleneb, mis on enda huvid ja rahalised võimalused. Hea veebileht saarte võrdluseks on maldivescomplete.com.

Juhul kui meeldib snorgeldada, siis üks valikukriteeriume võiks olla housereef'i olemasolu. Meil oli ja nii mugav oli otse rannast minna snorgeldama ükskõik mis ajal. Seal nii mitmekesine veealune maailm, et sellest ei saa kunagi isu täis. Meil olid ka oma lestad, prillid ja toru kaasa võetud. Soovitan ka AI valida. Meie võtsime ka paketireisi Londonist.

Olen ka ise samu mõtteid mõlgutanud. Oma arvutis lemmikutesse olen salvestanud sellise lingi: http://www.workaway.info/hostlist.html

Tere, Saabusin just hiljuti Hiinast. Chongqingis veetsin 2 päeva oma kolme nädalasest reisit. Sinna minnes esimene päev külastasime Ciqikou Ancient Town'i ehk siis Ciqikou portselani küla. Sinna saab otse metrooga (punane liin). See ongi üks nendest turistilõksudest, kuid samas mina soovitan minna, sest see annab värvikireva pildi hiinlastest ning sellest kandist. Väga huvitav kogemus. Seal on võimalik ka jõe ääres päikest võtta. Tegelikult on juba huvitav kogemus sõita Chongqingis metrooga just tipptunnil. Pekingis ja Shanghais on metrooga sõita hoopis midagi muud, kuid see nö trügimine oli just kõige hullem Chongqingis. Siis käisime ka People's Square'il, oli väga ilus, seal on kohe ka Three Gorges muuseum, mis on tasuta. Ise ei jõudnud sinna, aga ma arvan, et kui aega on, võiks minna. LP's pakutust tundusid veel huvitavad cable car tripid (vabandust, kuid ma ei tea seda eesti keelset vastet) ning õhtused jõekruiisid (väljuvad Chaotianmen kailt umb 19.00 ajal ning kestavad 2-3 tundi. Meil oli elamus süüa restoranis, kus väidetav mitte -vürtsikas toit oli ikka väga vürtsikas. Proovisime ka minna parki jalutama, läksime Eling Park peatuses maha, kuid mida ei leidnud, oli park. No selline roheline ala oli küll, aga sinna sisse kuidagi ei pääsenud. Tagasi minnes viibisime samuti ühe päeva Chongqingis, kuid siis sai pigem Nanpingi piirkonna poodides ringi vaadatud. Ei midagi erilist.

  1. a algas Tenerifel. Järgmine reis oli aprillis Baden-Badenisse (see pea igaaastane spa-reis). Edasi juulis sai avastatud Põhja-Inglismaad(Northumberland, Cumbria, Manchester). Oktoobri lõpus oli veel üks Inglismaa reis, seekord tuttavatel radadel. Detsembri alguses oli 2nädalane tööreis Põhja-Soome, kuhu läksime autoga. Seal sai tundma õpitud kohalikku eluolu Kemijärvil ning külastasime ka Rovaniemit. Nüüd jõulude aja jälle Inglismaal, kuhu jään selle aasta jaanuari keskpaigani. Märtsis on plaanis 3nädalane reis Hiina, mida oleme pikalt planeerinud. Loodetavasti ka üks soojamaareis mingi hetk sel aastal, rohkem plaane hetkel ei ole.

Kui on kõik hinnas pakett, siis võib ka ilma lisarahata hakkama saada põhimõtteliselt. Meil oli oma snorgeldamisvarustus kaasas ning selle peale raha ei kulunud. Seal võiks päevade kaupa snorgeldada. Pealinna trippi meie ei võtnud, tegime mingi sunset kruiisi. Ei mäleta enam hinda, vist oli 25 dollarit nägu. Meie suurem väljaminek oli PADI divingu keskuses sukelduja litsentsi tegemine + mõned sukeldumised. See ei maksnud vähe just, aga samas ideaalne koht selle tegemiseks. Vesi oli nii soe, et mul kaaslane käis ilma kalipsota 20 m sügavusel päris kaua aega. Seal lihtsalt on nii soe, päeval/öösel. Aga samas ei saaks öelda, et oleks selline põrgukuumuse tunne olnud nagu Eestis 30 kraadiga. Olime Maldiividel 2 a tagasi aastavahetusel. Eks palju oleneb ka sellest saarekesest ja hotellist kuhu satute. Meil oli väga mõistlik koht. Poes olid asjad muidugi kallid, aga no väikese meene ostsime kaasa. Tasub võtta AI pakett, siis ei pea vett ja sööki ostma poest, sest need väga kallid.

Stanstead lennujaamas ühelt Ryanair'i lennult otse teisele

Tere, Küsimus selline, et kas on võimalik jõuda Stansteadis ühelt Ryanair lennult teisele kui lennuk saabub UKsse 16.10 ja edasi läheb lend Riiga 17.20? On ainult käsipagas. Küsimus siis, et kas saab otse minna Riia väravasse või peab ikkagi passikontrollist läbi minema?

Tänud vastuse eest ette!

Meie just ööbisime seal, 2 inimest 30 poundi, hommikusöök hinnas. Fuajees tasuta wifi. Igakord nii odavalt muidugi ei saa, üldiselt oleme maksnud 50 poundi. Transfeer on 2 poundi nägu 1 ots.