Lennuhirm

Millega leevendada lennuhirmu? Kardan täitsa paaniliselt. Vist mingit rahustit ei tohi võtta, sest õhus hapnikku vähem jne.? Alkohol jääb ka mängust välja, sest sõit on lastega. Oskate midagi soovitada?

Leevenda lennuhirmu sellega, et korra kodunt eemale saad. Lendur on raudselt tubli poiss ja viib su kindla käega sihtkohta!
Kas sa ise muidu autoga sõidad?

Vaata oma lapsi - nemad raudselt ei karda. Ära Sina neile halba eeskuju anna.
Edasi mõtle statistikale - maapealses liikluses on õnnetusi sadades kordades rohkem - nii absoluutväärtuses kui ka suhtarvudes. Mõtle, kui palju on maailmas päevas lende - ainuüksi suurte reisilennukitega on neid mitu tuhat. Letaalseid katastroofe on aastas kümmekond - neist 9 toimub tundmatute Aasia ja Aafrika lennukompaniide lennukitega. Võta lihtsalt lõdvalt, niikuinii ei juhtu midagi hullu.
NB! Kahjuks kardan ise ka, kuigi mul on seljataga kümneid lende. Mina leevendan asja konjaki-veiniga, mis tagavad mõnusa une enamiku lennu ajal. Ära eeskuju võta :P

Täitsa kabuhirm kohe, ausõna. Täielik paanikaosakond, istud lihtsalt krampis ja mitte midagi ei aita.
Mõtle mille peale tahad ja kuidas tahad. Ei statistiline tõenäosus, ei väheste katastroofide arv..., mitte miski ei aita.
Lihtsalt istud tuima näõga ja värised.

Viimasel lennul panin tugevatoimelise rahusti, nii umbes pool tundi enne õhkutõusmist sisse ja paari tunni pärast veel ühe. AITAS. Mitte et enam midagi poleks olnud, aga paanikaolukord, mis muidu koguaeg lendude ajal saatnud on, oli kadunud.

Hapniku vähesuse ja muude tegurite kohta, ei oska midagi õelda ja ega ei uurinud ka. Ausalt õelda ei tahagi teada, sest ilma on veel hullem sõita.

Seega, soovitan head rahustit. Leevendab vähemasti olukorda.

Mul oli ka kunagi hirm lennata, aga mida rohkem lendad, seda väiksemaks jääb hirm. Lisaks olen endale selgeks teinud, et kui alla kukub, siis minust ei sõltu enam midagi. Reisida aga soovin, seega tuleb leppida.
Ja üldjuhtudel on ju tore lennata, turbulentsi ei esine igal lennul.

Mul just vastupdidi, lendan suht tihti ja järjest rohkem on lendamine hakanud kerget hirmu tekitama, eks sellele aitvad kaasa ka viimased uudised õnnetustest laiast maailmast. Mind just panebki kõige rohkem kartma see,et minust ei sõltu lennukis mitte midagi, autoga sõites veel on rool enda käes ja saad midagigi teha...lennuk alla tulema hakkab, siis pole midagi teha.
Lennukiga õhus olles mõtlen ärevamatel hetkel ,et vaevalt see lennuk just minuga täna alla kukub:)

See pidigi olema muuseas väga laialdaselt levinud autojuhtide haigus. Tean päris mitmeid kutselisi autojuhte, kel samad hirmud. Isegi üks meie telenägudest on rääkinud oma lennuhirmust, et kui "parankat" tema käes pole, siis on paanika:).

Lennuhirmust on siinses foorumis kyllalt juttu olnud. Kasuta otsingut.

Lenduriks vist ikka nii lihtsalt ei saa, kui autojuhiks. Pole kuulnud, et vähemalt reisilennuki piloodiks altkäemaksu andes saaks. Seega ka pole niipalju vaja karta vastutulevate lennukite pilootide eksimusi. Lisaks on tavalises reisilennukis kaks pilooti - mõlemad võimelised üksi lennuki maandama-juhtima. Lendurid üldiselt teevad kõikvõimaliku, et sind, teisi lendajaid, oma kaaskoleege(stjuardesse) ja ka lennuki enese võimalikult ohutult sihtpunkti viia. Hädaolukorras teevad nad ilmselt kõik mis võimalik, ka nende eneste elu on ju samamoodi ohus, kui sinu. Vaevalt sinu abi seal kokpitis aitab, lenduritel ju hädaolukordade matkimiseks lausa spetsiaalsed simulaatorid olemas(mille taga nad treenimas-eksameid andmas käivad). Ka lennujaamas lennukit teenindav personal on hoolikalt valitud. Pealegi vaatab lennuki komandör tavaliselt ise kõik olulisemad kohad enne lennukiga lendama hakkamist isiklikult üle.
...ja nagu viimased lennuõnnetused näitavad õnnestub mõnel siiski ka ellu jääda.
Kriitiliseim hetk ongi üldiselt õhkutõus(lennuk täislastis), õhuaugud pole minuteada viimaseaja lennukitele kunagi saatuslikuks saanud(tekitab lihtsalt ebamugavat tunnet natuke) ja maandumine on tavaliselt juba kergema lastiga ,kui tõus.
Eks lennuhirm üks huvitav fenomen ole. Pole küll statistikat kusagilt näinud, aga ohvritega õnnetusi toimub vist samapalju, kui laevaõnnetusi.

Tiba statistikat tuntumate lennukompaniide lõikes - vaadake, mis kirjadega lennukisse on parem mitte istuda.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_accidents_and_incidents_involving_airliners_by_airline

Kas keegi teab, kui usaldusväärne on Estonian Air?

Turvalisuse koha pealt on EA üsna heas seisus ega jää alla SAS-le või Finnairile.
Väike statistika ka - Euroopa lennukompaniid, kellel pole siiamaani inimohvreid http://www.airsafe.com/events/regions/eu_nofat.htm