Lennujaamast linna?

Tere, selline küsimus, et lendame Easyjet`ga Berliini (ma isegi hetkel ei tea mis lennujaama see maandub)aga et kuidas/millise rongi, bussiga kõige paremini kesklinna (Kuhrwührstendamm tn lähedale) saaks?

bussiga 1-1,5 tundi või väike ots bussiga ja siis metrooga u.20minutit, pilet 2.10euri mõlemal juhul. ostad pileti bussile ja see kehtib 2 tundi.

Easyjet maandub Berliinis Schönefeldi lennujaamas, mis asub kesklinnast üpris kaugel. Kohe lennujaama lähedal asub raudtee, kuhu ei ole vaja bussiga sõita, vaid max 4 min jala käija:)
Sealt saab metroo ehk S-Bahniga või Regionalbahniga kesklinna sõita. Et siis S9, mis sõidab u 60 min või RB7 või RB14, mis sõidab 35 minutit jaama nimega Zoloogische Garten, kust Kurfürstendammile saab jala, bussi või U-Bahniga :)

tervist!

Oskab keegi nõu anda

Nimelt küsimus siis selles, et kas ja kui kalliks läheks maksma taksosõit Schönefeldist kesklinna!

Hinnakalkulaator on siin:

http://www.taxiverband-berlin.de/taxikunden/tarifrechner.php#englisch

Berliini kesklinn on muidugi suur ja lai, aga mina sain hinnaks umbes 33 eurot - meie rahas ca 500 krooni

Aga üldiselt sõbralik soovitus - kasuta rongi, S-Bahn käib nagu kellavärk, parasjagu tihti ja sellega saab enamvähem igale poole.

aga metroo on U (ehk Untergrund) -Bahn.

Metrooliinid ei ulatu SXF-i (Schönefeld, lennujaam, kuhu Easyjet lendab).

Teoreetiliselt ei ole vahet, kas S- või U-bahn. Tegu on sama transpordisüsteemi rongidega ja pilet kehtib nii Berliini busside, trammide, rongide ja metroorongide peal ühtemoodi.

Schönefeldist läheb tõesti S-bahn ja sellega saab nii siis edasi liikuda, et õigetes kohtades ronge vahetades saad ükskõik kuhu Berliinis.

Kas ma pean 6aastasele lapsele pileti ostma?
Kui jah, siis kui kallis see on?
Sirvisin küll netti, aga põhjalikum info oli ikka saksa keeles, mida ma kahjuks ei oska.

info ju isegi inglise keeles saadaval. Näiteks kui valida ühe päeva pilet, siis info selline :Children under 6 years of age (a maximum of 3 children on ferries), prams/pushchairs and luggage as well as one dog travel with the ticket holder free of charge. A reduced tariff ticket is required for each additional dog.

Noh, tegelikult õppisin ma prantsuse ja vene keelt... Aga see alla kuue tähendab siis, et kuuesele peab ostma, ma saan aru.
Või siis seda,et seitsmesele peab ostma?