Lennupiletil nime muutmine

Tere!

Oleme ostnud oma lennupiletid selleks aastavahetuseks juba jaanuaris ära, kuid nüüd selgus, et üks inimene ei saa meiega tulla tööasjade pärast. Olen palju uurinud ja lugenud, et piletit muuta teisele inimesele pole peaaegu, et võimalukki. Ma tegelikult ei sa aru, miks see nii on? Kas keegi oskaks seda seletada.

Täpsusta, mis lennufirma ja mis pileti tüüp.

Üldiselt see sõltub sellest, mis tingimustega piletit müüdi.

TAP lennufirma ja see kõige odavam DISCOUNT oli.

Ma tegelikult ei sa aru, miks see nii on?
Kas keegi oskaks seda seletada.

Jaa palun. Lennufirmad üritavad oma kasumit maksimeerida, müües samale lennule eri hinnaga ja eri tingimustega pileteid. Lisaks teenuse tasemele (äriklass, turist, flex, söök-jook ses või mitte) varieeritakse ka muid tingimusi. Näiteks seda, kas piletit saab muuta. Kõige odavamal ei saa, kallimal saab kuupäevi, veel kallimal nime jne, muutuv võib olla ka muutmise eest küsitav tasu. Loodetakse, et ette mõtlev klient kindlustab oma riski ja maksab pileti eest sellevõrra rohkem.

(Vaevalt et sellest nüüd abi oli.)

No eks me siin arutasime ka erinevaid variante. Kahju muiudgi, et nii läks, aga midagi pole parata.
Lihtsalt sain kinnituse, et kaugele ette ei tohi mõelda (olen alati selline olnud, kas kohe või mitte kunagi, nüüd mõtlesin, et teen midagi sellist, et teised ka rahul on, PLAANEERIME ETTE).

Merlyn, mõtle positiivselt -- tänu pikale etteplaneerimisele saavad ülejäänud inimesed soodsalt reisida. Ühe reisija osas realiseerusid miskid riskid, mille tõttu peab ta reisist loobuma.
Viimasel hetkel pileteid ostes saad küll kindel olla, et kõik inimesed saavad reisile minna kuid see võib pahatihti olla oluliselt (kordades) kulukam kui varane broneerimine. Ning varem broneerides on populaarsetes sihtkohtades pahatihti võimalik valida ka rohkemate lendude ja soodsamate hotellide vahel.
See on elu ja igaühe isiklike valikute küsimus. Töökohustuste tõttu reisist loobumist ei kata minuteada ka ükski reisitõrkekindlustus.

Konkreetse ja lõpliku vastuse saamiseks küsi igaks juhuks lennufirmalt üle -- või loe pileti juures olevaid reegleid.

Merlyn, ma nii negatiivselt seda asja küll ei vaataks. Tõenäosus, et midagi ette tuleb, on võrreldes reeglina olulielt soodsama lennupileti hinnaga pigem siiski Sinu kasuks. Mul alati piletid ostetud kuni ca 9 - 10 kuud ette, seni pole kellelgi midagi ette tulnud. Ometi oleme sellist ette ostmist praktiseerinud juba ca 7-8 aastat, mitu reisi aastas ja mitme erineva inimesega. Küll aga saime nt Peruus 320 euroga käidud, nüüd aastavahetuseks Guatemalasse ca 450 euroga jne.

Nii et riski tasub ikka võtta. Muidugi abiks ka eelnevalt töökaaslaste ja ülemusega läbi rääkida, siis saab ehk ka ebameeldivad üllatused ära hoida. Samuti tasuks ülemusele mainida, et piletid olemas - ehk annaks midagi töökorralduslikult muuta. See muidugi sõltub töö iseloomust, aga siiski.

Endal tuli kord ette võimalus Keenia reisist ja safarist ilma jääda - mõlemad olid juba üle poole aasta ette broneeritud (piletid lausa 10 kuud ette). Siis aga läks üks kolleeg ära, sain tema ülesanded endale ja muuhulgas potsatas lauale ühe suure rahvusvahelise hindamise korraldamine, mis pidi toimuma täpselt mu safaril olemise ajal. Siiski sai asi korda ja safaril käidud.
Ühel kolleegi kord oli nii, et üliolulise asja tõttu jäid Uus-Meremaa piletid kasutamata - tööandja hüvitas talle need ja noormees sai uued asemele ostetud.

Nii et ikka varajane broneerimine! Nüüd aga proovigu reisikaaslane asi ehk ära klaarida:)

Eks muidugi saab etteplaneerides odavamad piletid. Mina olen suht kannatamtu lihtsalt, kui tekib mõte tahaks minna, siis ei suudaks oodata :) Seekord tegin erandi ja vot siis :)

Kahjuks jah seda tööasja edasi ei saa lükata, sest see on antud lubadus, et kui tuleb kutse missioonile, siis tuleb minna.

Tänan positiivsuse eest :)

Olen Alari ja Tipiga ühte meelt. Olen juba mitu aastat 9-10 kuud varem tellinud lennukipiletid. Tavaliselt valin alati tipphooaja ja sellisel juhul ei ole oodata soodsaid viimase hetke pileteid. Nendes kohtades on kindlasti vaja ka hotellid märksa varem tellida. Muidu lihtsalt ei ole soodsa hinnaga hotelle saada.