Lennuprobleem

Tere kõikidele reisihuvilistele.
Otsisin rubriiki, kus saada natuke nõu oma küsimusele, kuid ei leidnud sobivat (või otsisin vähe). Probleem on minu jaoks olemas, kuigi võib tunduda natuke kummaline.
Olen hädas lennuki maandumisel tekkiva rõhuga kõrvades ja peas. Üritanud olen joomist, närinud nätsu, nina kinnihoides puhunud jne.jne. Mõnikord on valu ikka päris suur, et võtab pisara silma. Kuulmine kaob mingiks ajaks. Pärast lendu kulub kogu ülejäänud päev voodis lesimiseks ja oma pea-ning kõrvavaluga toimetulekuks. Kas keegi oskab veel midagi soovitada, kuidas vältida seda õudust. Või küsida nõu perearstilt?
Tänud vastajatele juba ette.

Mina võtan pool tundi enne tõusu ja enne laskuma hakkamist sudafedi tableti sisse. Teeb nina lahti ja leevendab neid rõhuprobleeme kõrvades. Kui sul on samamoodi nohuga probleeme, nagu minul, siis peaks see aitama. Lisaks muidugi tavalisele neelamisele.

Küsi nõu perearstilt. Selline probleem võib tekkida kroonilise nohuga või kui kuulmekanalis on vedelikku...tõenäoliselt põletikulise protsessi tagajärg. Olin sama jama ohver, kui kevadel Tahitil käisin. Pärast esimest maandumist Pariisis olin sisuliselt kurt veel 4 päeva tagantjärele. Läksin lennule üsna tugeva nohuga.
PS! Täna õnne, et Sa sukelduda pole proovinud.

Enda üllatuseks avastasin, et ma polegi ainuke, kes selliste jamade käes vaevleb. Isiklikult mind, kui kroonilist nohisejat aitab närimine. Oleneb muidugi, millises staadiumis nohu on. Paar korda on ikka päris aia- aia olnud, sama lugu, et valust silmist vesi väljas, aga paar nädalat sooja ja asi on tavaliselt unustatud kuni järgmise lennuni.
Juba kooliajal mägimatkadel oli sama probleem, et kõrvad lukus ja sama praegu. Lendamine on muidugi alati hullem!
Õnneks pole päris siruli veel sellest olnud.

Võtan aegsasti juba enne seda, kui lennuk hakkab kõrgust vähendama, valuvaigisti sisse. Siis pole vähemalt valus, kuigi veidi lukku võivad kõrvad minna. Samuti jälgin, et nina täiesti lahti oleks, nina-spray selleks alati kaasas.
Ja näiteks Leedus on kohati minu jaoks nii "kõrge", et ka seal sõites on vahel kõrvad lukku läinud:).
Eks iga inimene on oma moodi selles rõhu/kõrguse tunnetuses. Mu vanemale pojale ei aita miski - pea ja kõrvad valutavad jubedalt maandumisel, keskmisel poisil pole lennukis midagi viga ja väiksemal ilmselt ka mitte, kuigi ka temal jälgin, et nina kinni poleks. Viimati ta magas maandumised üldse maha:).

Aitab haigutamine. Ühtlustab rõhud. Teatava lennukogemuse olemasolul saab peale maandumist üsna lihtsalt esile kutsuda.

Kergendavad Sudafedi tabletid, ka ninna pihustatav mereveespray teeb päris korralikult "lõõrid" lahti. Võid kasutada juba paar päeva enne lendamist. Arsti juurde võid ka minna - mina näiteks sain teada, et kõrvad on perfektselt terved, kuid üks kuulmekäik on veidi kitsam ja see teebki tõusudel-maandumistel ja sukeldumisel põrgupiina. Olen korra kangelaslikult ülerõhku kannatades saanud 3-nädalase põrguliku kõrvavalu, peale seda teen kõik, et asi niikaugele ei läheks.

Vabandan ette ara, sest mul pole siin tappitahti.
Olen ise kah tundnud sellist valu, kuid tavaliselt on see pohjustatud just poskkoopa, nina ja korvade vahelise uhenduse plokiga. Kui toesti sudafed voi actifed (viimane teeb uniseks) ei aita, siis soovitan minna nina-, kurgu-, korva arsti juurde.
Kui aus olla, siis see valu ei ole uldse ohutu. Kindlasti proovi tabletid jarele ja kui need ei aita, siis kindlasti arstitadi juurde.
Kena korget lendu!