LGA-st JFK-sse - 3 tundi ja uuel lennul?

Tere!

Kindlasti on siin inimesi, kel kogemus New Yorkis LGA lennuväljast JFK'sse kihutamisel, et järgmisele lennule jõuda.

Atlantast Helsinkisse lend Finnairiga toimib just nii - Atlanta - LGA ja siis JFK - Helsinki. Korra olen JFK's olnud, connecting flight Miamisse - see mis seal paistis oli muidugi sipelgapesa.

Seepärast uurin, et on kogemusi - kui reaalne on jõuda 14:20 LGA's maanduvalt lennukilt kell 17:40 JFK'st väljuvale lennule? Pagas tulen LGA'st välja võtta ja sellega JFK'sse kimada...

Kogemusi?

tänan!

Täpsustan kohe, kas see on Sul üks pilet või erinevad piletid?

JFK on totaalne hullumaja, lisaks veel arvesta Ameerika turvakontrolli ajakulu - seal ei käi see sugugi nii sujuvalt, kui Euroopas.

Ma pisut oponeeriks Kurimoorile-kui tegemist on mitte USA-sse siseneva lennuga vaid sealt väljuvaga, siis pole turvakontrolli läbimine nii hull. Ja JFK 8.terminaal, kuhu Finnair lendab, on ka suhteliselt vaiksem paik. Mul on sealtkaudu reisides läinud suhteliselt vähem aega kui teistes terminaalides. Tund-poolteist kahe lennuvälja vahel sõitmas-napikas. -selleks soovitan vaadata mitte taksot-bussi vaid seda, kuidas metro-airtrain sinna läheb. Mu arust oli nende kombinatsioon kiirem-ei satu ummikutesse.

Igal juhul on JFK-s kell üsna karm-kui aeg on lukus, siis on ta lukus.

Aga Finnair ju checkib su sisse automaatselt? Vähemalt Euroopas hiljuti lennates oli nii.

Piletid on ostetud korraga läbi Finnairi. Atlanta ja LGA vahel lendab American Airlines.

Ega siin vist mingit vahet ei ole, kas lennud on ühel või eraldi piletitel. Kui on lennujaama vahetus, siis minu teada lennufirma järgmisele lennule jõudmise eest ei vastuta ja mingit uut lendu mahajäänule ei paku.

Ühest jaamast teise transpordi eest jah ei vastuta kuid kui hilinemine on minust mitteolenevalt, siis peab lahendama (Finnairi klienditeenindus telefonitsi nii ütles). eks siin on see õhuke joon, et millal minust olenes ja millal mitte....

Igatahes on see piisavalt murelik koht et mõelda - will ii make it or not....

Aga just et äkki keegi on puhtjuhuslikult sama marsruuti kasutanud ja saab kogemusi jagada...

Väga kiireks küll ei tohiks minna, sest need lennujaamad on ju suhteliselt lähestikku. Võtad LGA-s kohvrid välja, sõidad taksoga (umbes 25-35) minutit) või siis bussiga (neid lennujaamu ühendav buss on täitsa olemas) ja oled ilusasti 2 tundi enne väljalendu kohal. JKF terminal 8 on hea kuna seal on ainult american ja finnair (mul on seal terminalis kiiresti läinud). Nädal tagasi vahetasin Newark - JFK terminal 1 ja ka selle sai 3,5 tunniga ilusasti tehtud (kuigi sellel on taksosõit umbes 1 tund ja 10 minutit).

Tere, Kas kahest tunnist JFK-s piisab ümberistumiseks? Terminali vahetama ei pea ja lennufirma on ka sama.. Ja kas JFK-s ümberistumisel tuleb pagas välja võtta vahepeal?

Kui sul on esimene maandumine USA pinnal, siis pead pagasi korraks välja võtma, aga saad selle koheselt tagasi anda ehk siis sa ei pea minema kusagile deski otsima selleks. Eelduseks, et piletid on kõik koos ühel paberil (ei ole eraldi ostetud).

Tänan info eest!! Piletid on ostetud jah kõik korraga - Helsingi - London - New York- Buenos Aires ja kõik lennud on American airlines-ga. Kas tollist peab ka läbi minema ja kaua see aega võtab?

Leiukas - mõtled tolli või piiri? Iseenesest peab muidugi läbi minema mõlemast, kuid tollis ei lähe kunagi aega, kui Sind just ei valita erikontrolli jaoks. Seal lähed lihtsalt rohelisest tunnelist läbi.

Piirikontrollis läheb küll aega. Kui palju, sõltub eelkõige järjekorrast.

Kahjuks puudub isiklik kogemus sellega, kui NY-st jätkulend ei ole USAsse, vaid on ikkagi kolmandasse riiki.

Vahet ei ole kas jätkulend on USA sees või väljaspool, pagas tuleb ühte moodi tolli jaoks pärast passikontrolli välja võtta ja ESTA või viisa peab USAsse sisenemiseks tehtud olema.

ESTA tehtud :) Meie põhiline mure oli selles, et meil kahe lennu vahel 2 tundi. Me enne ei uurinud asja ja ostsime piletid ära. Alles siis oli kuskil kiri et à la teil kahe lennu vahel vähe aega tolliformaalsuste jaoks. Ja nii saigi uurima hakatud. Aga peaks jõudma siis kõik tehtud?

leiukas, peate otse lennukilt tormama piirikontrolli, siis jooksuga pagas välja-sisse, uuesti piiri- ja turvakontroll ja väravasse.

Pikamaalendudel lõpeb pardaleminek tavaliselt hiljemalt 20min enne lennu väljumist, sageli lausa 40min enne. Seega reaalselt on teil aega palju vähem kui 2 tundi. Londonist tulles peate oma kaasreisijatest ette trügima ja ruttu piirikontrolli sabasse. Võite küsida ka lennujaama töötajalt, ehk saate mõnest fast-line´is piirikontorlli läbida, kui oma piletid ette näitate. Kiire saab olema igal juhul.

Eks see paras õnnekas ole. Ma olen sattunud Chicagos vahetuse ajaks piirikontrolli ehk siis kogu süsteem pandi seisma, kõik töötajad lahkusid (v.a mingid turvad) ja mingi aja pärast jalutas seltskond värskeid töötajaid sisse. Siis nad kõik veel munesid oma kohtade peal ehk siis sättisid oma pastakaid jms asju enda käe järgi jne. Õnneks ei olnud meil eriti kiiret, järgmise lennuni oli piisavalt aega. Samas olen ka mõnikord ülikiiresti piirilt läbi saanud.

Meil oli ka Chicagos umbes sama seis. Maale sisseregistreerimine võttis niivõrd kaua aega ja töötasid ainult mõned lauad. Edasilennule oli aega täpselt 2 tundi. Meie jõudsime aga väga paljud jäid järgmisest lennust maha. Tegelikult ei oska vist keegi sulle kindlat nõu anda.

On jah õnnemäng. Mina sattusin JFK's maandudes piirikontrolli täpselt siis kui enne mind oli sinna jõudnud vähemalt kaks lennukitäitrahvast, kellest suurem osa ei rääkinud inglise keelt. Ehk seisime seal oma poolteist tundi kindlasti. Samas oleks mul väga kiire olnud, oleks vist nahaalselt saanud ettepoole ka murda.