Liikumine Sofia - Niš - Sofia

Tahaks liikuda Sofia-Niš-Sofia.
Esimene huvi oleks rong. Näib, et tuleb sõita Dragomani, sealt kuidagi piirile saada, piir ületada ja jõuda Dimitrovgradi. Sealt võiks jälle rong käia. Serbia raudtee piletit Dimitriovgradist ei müü, samas sõiduplaanis on see olemas.
On ehk keegi rongiga seda teed läbinud?

Teine variant on buss - näib, et korra päevas ja pilet täitsa müügis.

Kolmas variant on rendiauto. Kõik on äge, aga enamus neist tahab ca 120€ "piiriületustasu". Pole selge, kas Serbia üldse sinna kvalifitseerub. Küismus - kas on ehk keegi vähemtuntud firmadega seal rentinud ja oskab kinnitada, kas nemad vähe leebemalt üle piiri lubavad?

Umbes 3 aastat tagasi sai uuritud, kuidas rendiautoga Bulgaariast Serbiasse pääseb, summasid ei mäleta, aga Serbia jaoks tuli mingi lisa kindlustus soetada ja pass pidi olema, id kaart ei sobinud. Kaks aastat tagasi sõitsin oma autoga Bulgaariast läbi Serbia Eestisse ja Dimitrovgradi piiripunktis nägin Flixbus busse suunaga Serbiasse. Kodulehe järgi on neil selline marsuut olemas https://global.flixbus.com/bus-routes/bus-sofia-nis

1
0

Busse on tõenäoliselt veel. Mingeid kohalikke firmasid, mis ühendust peavad ja mida Google Maps ja muud rakendused ei näita, sest pileteid müüakse tõenäoliselt bussijaamas jne.

Ma Serbia rongifirma lehelt seda liini ei leia. Mingi info järgi toimub raudtee moderniseerimine Niši ja Bulgaaia piiri vahel ja tõenäoliselt rongid praegu siis ei käi. Jällegi, kui on info mingis rahvusvahelises rakenduses, siis see võib olla Balkanil suht suvaline vananenud info. DB leht näitab ka enamikus Euroopas üsna adekvaatset infot rongide kohta. Seal Niši ja piiri vahel samuti mingit liikumist ei suuda tuvastada.

0
0

Üldiselt on suur osa Balkanist veel õnneks selline vanakooli reisipiirkond. Miks õnneks? Sest ammustel vanakooli reisijatel on seal palju põnevam hakkama saada meenutades paarikümne aasta tagust nutivaba elu maailmas ;)

Need, kes otsivad tuttavate rakenduste järgi infot, lõpetavad siis mõnes riigis mõnel kallimal turistidele mõeldud transpordivahendil. Eriti puudutab see busse. Adekvaatse info jaoks peab mööda foorumeid pärima ja lõpuks minema kohal bussijaama ja küsima, mis kell homme järgmisesse peatuskohta see buss ikka lähebki. Mõnes riigis on ka kohalikud otsingusüsteemid, kuhu kohalike firmade info sisestatakse ja mis sealt rahvusvahelistesse rakendustesse edasi ei liigu. Albaanias peaks näiteks selline päris hea albaania keelne leht veel jätkuvalt toimima. Rongiinfo on enam-vähem adekvaatne vastava riigi ametlikul reisironge käitava firma lehel ja soovitavalt kohalikus keeles vaadatult.

1
0

Ma lisaks juurde neljanda variandi - autostop ehk Blablacar. Näiteks homseks pühapäevaks pakutakse nende lehel 4 kaasasõiduvõimalust, tasu 8-10€ ots, aeg 2h. Lisaks võimalus kohalikega jutule saada.

Olen ise 2008 rongiga Belgradist läbi Niši Sofiasse sõitnud ja ei usu et seal palju muutunud, raudtee aeglane, rong hilineb, mustlased veavad salakaupa ja suitsetavad vaguni täis jne. Pigem siis juba buss või autostop, magistraal ise korralik.

2
0

Blablal ei olnud minu soovitud päevaks sõite ja kahjuks hot.ee kadumisega ei pääse ka kontole ligi. Muidu oleks ilmselt ahvatlev, kuigi nägin täna piiril korralikku peedistamist. Autosid oli väga vähe ja kui oma bussi ootasin, nägin kuidas kaks masinat pulkadeks võeti, tõstukil käisid ja sinna nad meist jäid.

Rongist ei tea keegi midagi. Kaubarongid sõidavad, rööpad terved, elektrifitseeritud, aga Serbia poolel liiklust vist ei toimu. Sofia Dragomar toimib, aga sealt on vaja ka piirile saada ja ma pole kindel, kas jala ületada saab.

Buss - tegelikult sõidab päevas kaks bussi ühtepidi ja kaks teistpidi. Ükskõik kust sa pileti ostad - ikka samad bussid. Flix suunas samale bussile, kuigi oli vist kallim, kui näiteks Niš Express lehelt osta.

4h sõitu, piiril ca 30 min. Minnes oli buss nagu LAZ, tahtis väga laiali vajuda, seljatoed üleval ei seisnud, käigud käisid jubeda raginaga. MATPU on lühend, mida karta!

Tagasi tulles oli Niš Ekspress, see oli suht ok.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased