Lissabon - linnatranspordi piletid

Olen väheste kogemustega vanem reisija, kelle keeleoskus just kiita pole. Olen küll lugenud Trip'i juhiseid, ent palun, et keegi juhataks, kuidas juba lennujaamas pilet osta (hotell on PH Downtown Suites, Rua de S. Julião 30) ja linnas 3 päeva ringi sõita saaks. Loomulikult olen tänulik, kui soovitate mul minna kuhugi, kuhu ma juhatuseta ei satuks Lissabonis.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/check-in-1 Lennujaamast hotelli võiks väheste kogemuste puhul sõita taksoga, lennujaamast sõitu ca 7 km

1
0

Tere, millal plaan tulla Lissaboni?

0
0

Metroo on kohe lennujaama kõrval. Lennujaamas viidad metroose arusaadavad. Metroopeatuses piletiautomaadid ja kiosk. Kioskis olevad tüübid võivad näida tüdinud, aga sellegi poolest abivalmid. Kui inglise või portugali keelt ei oska, siis kasvõi kehakeeles saab piletimüük tehtud. Teine variant kirjutad paberitükile mitu päeva piletile laadida tahad ja näitad seda piletimüüjale. Soovitan osta 24h pileteid, metroo ja busside oma maksab hetkel 6,15, piletid laetakse nn kohalikule "rohelisele kaardile" (50 senti kaardi eest). Metroo on peale mõnda sõitmist üsna loogiline. Sinu valitud hotelli saab sõita näiteks nii: istud lennujaamas punasele liinile, sõidad lõpp-peatusesse São Sebastião. Sealt istud ümber sinisele liinile (natuke konksuga, paljud lähevad piletiväravast välja, aga tegelikult tuleb enne väravaid ära keerata). Sinisele liinile istud metroosse, mis sõidab suunal Santa Apolonia. Maha tuled Baixa Chiado või Terreiro do Paço peatuses. Teine võimalus, võib kasutada ka punast ja rohelist liini. Punasel tuled maha Alameda peatuses ja istud rohelisele liinile suunaga Cais do Sodré. Maha peatuses Baixa Chiado.

Igaks juhuks ka Metroo plaan: http://www.metrolisboa.pt/eng/wp-content/uploads/2012/07/NetworkDiagramMLjul2017.pdf ja piletite hinnad: http://www.metrolisboa.pt/eng/customer-info/information-on-fares/

3
0

Soovitan ka osta 24h pileti. Sellega saab sõita nii metroo, bussi kui trammiga, ilma et peaks muretsema piletite pärast. Lennujaamas olevas metroopeatuses piletiautomaadi juures aitas teenindaja meil piletid osta.

1
0

Suur tänu kõigile nõuandjatele! Otsisin ka ise internetist, aga teie nõuanded aitasid luua kindlustunnet. Olen alati reisil inglise igapäevakeelega hakkama saanud, aga ei osanud arvata, kuidas saan hakkama portugalikeelse piletiautomaadiga. Abikaasa mul paraku inglise keelt ei räägi. Seega - läheme reisile juba 28.12 ja ostan 24-tunni piletid.

0
0

ma usun, et sel portugalikeelsel piletiautomaadil saab kindlasti valida ka inglise keelt

0
0

Inglise keel on automaadi valikus olemas. Lisaks räägivad portugallased suhteliselt palju inglise keelt. Automaadi juures esimest korda segaduses olles tasub kohe mõne noorema kohaliku poole pöörduda ja aidatakse hea meelega. Selliseid segaduses turiste kohtab seal tihti. Ise olen ka erinevatel eurooplastel aidanud neid pileteid osta. Esime kord pead ostma automaadist ka need ühiskaardid 50 sendi eest ja sinna kohe sõidud peale. Ja hiljem järgmist 24 tundi ostes kasutad siis uuesti sama kaarti. Automaadis siis valikuks lae raha/sõite olemasolevale kaardile vms. Et esmane valik on teine kui esimesel ostmisel, aga pileti ostmine edasi ikka sama.

0
0

Mäletan, et piletit ostes automaadist ei saanud maksta MasterCardiga, aga deebet Maestro sobis ilusti. Lisaks saate selle päevapiletiga sõita ka 28 trammiga ning Santa Justa liftiga. Eraldi piletid neile ostes on üsna kulukad .

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased