Lissabon

Kas oskate soovitada, mida kindlasti tuleks teha või näha Lissabonis? Ei ole seal varem käinud ning reisiperioodiks lubab umbes 33 kraadi sooja, mistõttu oleks pikad matkad väga kurnavad. Kuna liigume peamiselt jala ning bussi/rongiga, siis ehk oskab keegi soovitada midagi või anda head nõu. :)

Soovitan kindlasti Sintrasse minna, sinna saab Rossio jaamast rongiga ubes 40 minutiga (suvel on rong kindlasti täis, hommikul pigem varakult teele asuda). Seal läheb vähemalt päev või kaks, kohapeal on kõige odavam selle turistibussiga liikuda, aga ka autoga võib ok hinna saada. Meie liikusime jala, sest tee Pena juurde polnud pikk ja see mets oli ka mõnus, aga siis ei olnud veel päris 30 kraadi.

1
0

See tundub suht asjalik turismi teemaline leht olevat:

http://lisbon-portugal-guide.com/index.html

1
0

Minu soovituslik nimekiri Lissaboni vaatamisväärsustest oleks järgmine:

Castelo de Sao Jorge - vana kindlus, mis sajand tagasi taastati. Sealt on hea vaade linnale. Miradouro da Nossa senhora do Monte - hea vaade linnale ja Castelo de Sao Jorgele. Elevador de Santa Justa - Eiffeli torni rajanud inseneri õpilase poolt rajatud lift Sé de Lisboa Cathedral - Lissaboni vanim kirik. Praca do Comercio - väljak Mosteiro dos Jerónimos - kunagi oli see üks maailma suurimaid kloostreid Belem tower - vahitorn. Christ the King - suur Jeesuse monument jõe teisel kaldal, hea vaade Lissabonile.

Lissabonis on vaatamisväärsusi ja huvitavaid kohti veelgi, esialgu piirdun nendega.

2
0

Zoo on üks parimaid Euroopas. Põhiline siis merilõvide, delfiinide ning papagoide show

0
0

Okeanaarium on ka tore koht. Samuti võib sõita trammiga nr 28, mis on pikim trammiliin Lissabonis http://lisbon-portugal-guide.com/lisbon-transport/lisbon-tram-28.html

Siin on ka üks list välja toodud http://blog.tripme.eu/2012/09/lissaboni-top-10/

Kui meeldib muuseumides käia, siis Gulbenkiani muuseumis tasub ka käia.

1
0

Kui te satute pühapäeval olema Lissabonis, siis on muuseumite külastamine tasuta, sealhulgas ka kloostri. Linnas ringi liikuda on väga lihtne, kasutades siis metrood, tramme vms. Kloostri ja Belem tower'i juurde läksime Cais do Sodre jaamast ise rongiga, sest trammi/bussipeatuses oli nii palju rahvast, et me poleks vist viiendale sõiduvahendile ka mahtunud. Okeanaarium ja Zoo on ka lahedad. Zoo's saab gondlitega sõita üle loomaaia, puuride kohal hõljuda :)

0
0

Suur aitäh! Kindlasti üritame palju muuseumites käia ja ringi vaadata, Sintra tundub ka koht, kus tasuks ära käia. Aga oskab ehk keegi öelda palju rongi ja/või busspiletid maksavad ning kas neid saab bussist/rongist osta või saab ka kuskilt internetist? Kuna sooja lubab nii palju, siis kindlasti oleksime ühe päeva rannas, teab keegi mõnda ilusat randa, kus tasuks ära käia? :) Aitäh abi eest!

0
0

Kindlus pole minu arvates küll väärt järjekorras seismist ja piletiraha juhul, kui see pole just esimene sellelaadse mäletusmärgi külastamine. Ilusaid vaateid linnale on nii Alfama kui ka Bairo Alto poolsel küljel. Soovitan ringi hulkuda Alfamas, kindlusealuses linnas. Santa Justa torni vaaterôdule saab tasuta, kui lâheneda nn ylevaltpoolt. Alt tasulise lifiga ülessôiduks ja jârjekorras passimiseks ei nâe samuti mingit môtet. Rongipileteid ja muid transpordivahendi pileteid saab osta jaamades, sh ka metroos automaatidest ja ka kassast. Kui on soov kâia vôimalikult palju yhel pâeval linnas ringi, siis on môistlik osta turisti pâevapilet, vist on 5 eurot. Automaadist tuleb osta nn pilet ja selle raha laadida. Kui osta nn roheline pilet ja selle zappida krediiti, siis saab seda kasutada nii linnaliinidel kui ka rongis. Ühe otsa pilet on (vist) 1.60 (sellele lisandub piletit ostes yhekorde piletitasu 50 senti). Linnast vâljas on hind vastavalt tsoonile. Cascaisesse ja Estorili sôit maksab u 2:50. Rongipiletit Sintrasse ei tea, sest liigun ise sinna Cascaisest bussiga. Piletihind on vast 5 euro ringis. Kui on soov rannapâeva teha, siis vôiks sôita Cascaise liiniga Cais do Sodrést (Praca do Commercio juurest u 10 jala môôda jôge alla) Carcavelosesse - suurim ja tuntuim Euroopa surfiparadiis.

Belem oma kloostri (seal nn tagaotsas on ka vâhemalt minu jaoks vâga huvitav laevamuuseum), maadeavatusmonumendi ja pargiga on hea môte. Kloostriesist tânavt pidi paarsada meetrit sydalinna poole minnes on ajalooline kohvik, kus myyakse pastel de natasid, ikooniliseks muutunud kulinaarset Lissaboni symbolit. Mitte âra ehmatada, kui saba ulatub tânavale - see on kaasaostmisleti saba. Aga ka hoolimata oma kymnetest saalidest ja paarisajast istekohast vôib laua saamisega veidi aega minna.

Vabandan, et hinnad panin natuke umbes, ca 10-50 senti hinnavahega, kuna ise sôidan kuukaardiga ja yhepileti-hindu ei pruugi tâpselt mâletada.

2
0

6.15 eurot on selle aasta 24 tunni pileti hind (kaart ise maksab 50 senti). Saab sõita metroo ja bussidega linna piires. Kõikides metroo peatustes on võimalik läbi automaadi pilet osta. Teeninduspunktid on samas mõnes üksikus metroopeatuses, nt lennujaama peatuses Aeroporto (täpsema valiku leiad siit, vajuta "Where to buy" http://www.metrolisboa.pt/eng/customer-info/viva-viagem-card/ ). Ma ise olen kaugemateks sõitudeks (Lisaaboni ümbruse lähilinna rongid) ostnud eraldi kaardi (50 senti tk, saab pärast tagasi müüa või aasta jooksul uuesti kasutada), hind sellel aastal 10,15 eurot 24h. Põhjus selles, et eri tüüpi pileteid ei saa sama kaardi peal kasutada. Kui nädal linnas veeta ja üks päev väljas sellest linnas väljas, siis ostan kaks kaarti 6,15 x 6 päeva ja 10,15 x 1 päev (lisandub kahe kaardi hind 2 x 0,50 eurot). Siin on lähilinna rongide kaart: https://www.cp.pt/StaticFiles/Passageiros/3_viajar/0_servicos/lx/cp_metro.pdf Kaardi peal need paksemad jooned on lähilinna rongid (CP), peenemad (sinine, kollane, roheline ja punane liin) on metroo. Täpsem metroo kaart: http://www.metrolisboa.pt/eng/wp-content/uploads/2012/07/DiagramaMetroSite_12_06_2017.pdf

Piletite hinnad: http://www.metrolisboa.pt/eng/customer-info/information-on-fares/ Nagu näed on kolme tüüpi 24 tunni pileteid: 6,15 eurot, bussid ja metroo Lissaboni piires. 9,15 eurot lisanduvad ka üle jõe sõitvad paadid (mitte kõik) 10,15 eurot lähilinna rongid ehk CP Samas saab kõige odavama piletiga sõita bussiga Tejo jõe vastaskaldale Almadasse. Buss nr 742 ületab selle San Fransisco Golden Gate silda meenutava 25. aprilli silla. Almadas edasi sõita tahtes tuleks juba nn kohalikke pileteid ostma hakata. Samas jalutuskäik 742 lõpp-peatusest Kristuse kuju juurde (mäe otsas) pole kaelamurdev.

Lähilinna rongide ajad leiad siit (vali "Lisbon Urban Services" hall nupp https://www.cp.pt/passageiros/en/train-times või kasuta otsingut kui tead peatuse nimesid).

1
0

Väga ok rand on Sintra lähedal Praia Grande. Sõidad rongiga Sintra poole ja peatus enne lõppu tuled maha- Portela de Sintra. Seal on bussipeatus kohe. Valid numbri 441 ja umbes 15 minutiga oled rannas. Bussipilet on 3.30

Sõidab selline bussifirma nagu Scott-Urb http://www.scotturb.com/carreiras/horarios

0
0

Soovitan Vaadata Antony Bourdain No Reservation, Lisbon :)

https://www.youtube.com/watch?v=K_v2hxlcw0k

Olen 2 korda käinud ja tahaks juba tagasi, toit mega hea. Kui Sintrasse mineks, siis seal lähedal ranniku ääres on Cabo da Roca - mandri-euroopa läänepoolseim tipp- väga äge vaade :) Veel soovitan Cais do Sodré rongijaama körval Time Out Marketit- toiduvalik lai ja toitu erinevatele maitsetele :) https://www.timeout.com/lisbon/things-to-do/time-out-market-lisboa

Siia ei jöua seda köike kirja panna, kui kysimusi on vöib vabalt kirjutada :) Ilusat Reisi Teile :)

0
0

Soovitan ka ise eelpooltoodud http://lisbon-portugal-guide.com/index.html lehte - seal on väga praktilist infot (nt bussinumbrid; väljumisajad saad juurde vaadata http://www.scotturb.com/carreiras/horarios) nii Lissaboni enda, daytrip'ide kui ka näiteks randade (http://lisbonbeaches.com/index.html) kohta.

Kui kusagilt raamatukogust peale satub, tasub võtta DK Eyewitnessi Portugali raamat. Üldiselt ma arvan sellest sarjast väga halvasti, kuid Lissaboini kohta andis päris hea pildi.

Lissabonis on väga mõnus linn, kus lihtsalt mööda tänavaid ringi hulkuda. Vaatamisväärsustest paar isiklikku lemmikut:

  • Panteao Nacional - imekena kirik, kindlasti minna ka katusele
  • Igreja de Sao Vicente de Fora - klooster, mitte nii hunnitu kui Mosteiro des Jeronimos, kuid kuidagi hoomatavam.
  • 25 aprilli silla ja Belemi vahel on kõrge, punastest tellist hoone, MAAT (kaardilt lihtsalt leitav). Seal on kaks muuseumi, üks nendest on endises elektrijaamas asuv elektrimuuseum, ning kellele sedasorti asjad meeldivad, siis see on kindlasti külastamist väärt.

Sintrast - vaatamist jagub seal rohkem kui päevaks, seega tuleb mingid valikud teha. Pena palee oli kõrgelt üle mu ootuste, julgen soovitada. Kirjelduste põhjal valisin välja ka Quinta da Regaleira - mis oli samuti imeline. Et rahvamasse vältida, on variant hommikul kohe kõige esimese turismibussiga Penasse sõita (väljus kl 9 kopikatega; buss möödub kõigepealt Mauride kindlusest ning osa rahvast läheb kõigepealt sinna) ja Penast jala tagasi tulla, ning soovi korral kindlust külastada.

Kui satute Cascaisi, siis sealt kulgeb Guincho rannani jalgrattatee (http://www.cascais-portugal.com/Guides/bike-ride-cycle-cascais-to-guincho-beach-bicas.html). Ühel pool ookean; teisel pool looduskaitseala, mis nägi kevadel õites täiesti vapustav välja. Tee äärde jääb Boca do Inferno; jalgrattatee lõpus, rannast üle maantee on liivadüünide vahel väike matkarada.

Soovitaks hoiduda "tasuta" Bicase jalgratastest sellel lihtsalt põhjusel, et nendega ei saa rattalukku kaasa, see kuluks aga hädasti ära, kui tahad kusagil ringi vaadata (päris tasuta pole nad samuti, küsitakse ca 4 EURi). Üheks variandina saab raudteejaamast täiesti mõistliku hinnaga noeonpunaseid loksusid maastikurattaid; silma hakkas ka elektrijalgrataste laenutusvõrgustik.

0
0

Plaan on külastada Lissaboni ja lähiümbrust mai lõpus. kas ookeani vesi siis juba soe? soovime perele (4) basseiniga maja rentida. on kellelgi midagi soovitada ? võiks olla pigem lähedal eeslinnas või rahulikumas piirkonnas ookeani läheduses, rendime liiklemiseks auto.

0
0

Ookeani vesi seal eriti soojaks ei lähegi. Mai lõpus on isegi varjatud lahtedes Cascaisi ja Lissaboni vahel vesi heal juhul 16-18 kraadi. Soodsa tuulega võib mõni päev olla isegi 19 kraadi. Kui selline temperatuur ujumist ei takista, siis võite vaadata midagi Cascaisi Oeirase vahele, aga basseiniga maja võib seal eeldada päris korraliku väljaminekut, sest tegemist ikkagi keskmiselt tiheda linnaasustusega. Kaugemal ja ujumiseks (eriti lastel) vähem sobiliku ranna läheduses võib vaadata Ericeira ümbrust. Oluliselt kallim, aga vahel kraad või isegi kaks soojema veega on Sesimbra. Kui Lissabon ise pole sihtkonnana oluline ja lapsed on ikka suured külma ookeani fännid, siis kõige rahulikuma veega on põhja poole jääv Sao Martinho do Porto. Mai lõpus peaks seal hinnad veel head olema ja valik basseiniga maju olemas. Kui külmas vees ikka keegi ujuda ei taha, siis on lootust, et basseini vesi läheb pilvitute ilmadega mõne päevaga soojemaks. Aga pilved on ookeani ääres üsna tavalised. Olime samas linnas kunagi juuni keskel ja vanem tüdruk, kes Eestis iga ilmaga suvel vette läheb, käis ikka ühel päeval ookeanis ära. Ülejäänud vaatasid jakid seljas pealt :) Basseinidega on tõenäoliselt kindlam mingi 5 km rannikust eemal, kuhu ookeani äärne pilvkate pidevalt ei ulatu. Siis võib mai lõpus olla juba päris soe ja basseini vesi samuti normaalne. Cascaisi ja Lissaboni vahel ning Sesimbra ümbruse on samuti pilvi vähem.

0
0

Meie valisime majutuse Lissabonist natuke väljas, https://www.solarpalmeiras.com. Väga mõnus hotell. Asub Lissaboni Cascaisi rongiliini ääres. Rongid käivad tihti ja sõit võttis 20-30 minutit. Cais do Sodré raudteejaamast saab nädala pileti 15 euroga + 50 senti roheline kaart. Ostsime internetist Lissaboni 3 päeva Hop On Hop Off pileti. Selles paketis oli 3 Hop On bussiliini + 2 trammiliini, red Hills Tramcar Tour ja green Castle Tramcar Tour + laevakruiis. Selle kolme päevaga saab väga hea ülevaate Lissabonist. https://www.yellowbustours.com/en-GB/Lisbon/Circuits/All-in-One.aspx. Veel lisaksin Sintras eelnevatele soovitustele Monserrate palee https://portugalvirtual.pt/sintra/monserrate-palace.php. Väga ilus. Sinna saab Sintrast väikese bussiga- 435"Villa Express 4 Palácios". Cascaisist võib minna bussiga nr 403 Cabo da Rocasse, teha seal tunnine peatus ja järgmise bussiga edasi Sintrasse. Bussiga 417 tagasi Cascaisi. Ühiskondlik transport on seal väga hea. http://www.scotturb.com/carreiras/horarios)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased