Lõbustused trassil Tallinn-Budapest

Plaanime sõita autoga Budapesti 2014 juulis. Kaasas kaks väikest last, mille tõttu tuleb teha tihti peatusi. Hetkel kavatseme sõita u 3 tundi päeval (mis osaliselt kattub nö uneajaga) ja neli tundi õhtul u 19.00-23.00. Siis saaksid kaks täiskasvanut ka magada ja puhata. Seega on kavas kaks ööbimist. Esimene Kaunase kandis. Teisega ongi juba küsimus. Olen lugenud siit, et enamvähem pooleks eelistatakse Lublini-Miskolci või Krakowi-Zilina kaudu minekut. Info on küll enam kui aasta tagune. Kas on värkemaid käijaid? Mis teeolud on? Lisaks uuriksin, kas keegi oskaks soovitada huvitavat meelelahutust, mis lastele sobiks. Pean silmas just eeldatavaid ööbimiskohtasid ja peatusi, vastavalt mainitud sõidugraafikule. Eelistatud oleks lõbustuspargid, loomaaiad, avalikud rannad (järveäärsed), seikluspargid jne. Ühesõnaga aktiivne tegevus, et lapsed jätkuvaks sõiduajaks ära väsitada.

Peatustega 7h. päevasel ajal sõites ei jõua Te Budapesti 3 päevaga kuidagi. Kiireim tee sihtkohani on ilmselt läbi Ostrava - Brno - Bratislava kulgev kiirtee. viamichelin.com annab suhteliselt reaalse ajaplaani arvestades, et sõidate lubatud kiiruse piiril peatumata.
See Poola ja Tsehhi vahel olev sild on vist siiani lõpetamata, muidu teeolud kiiduväärt.(Itaalias autoga käinuna peaksite enamuses teest ju teadma)

Mina lendaks, kui just ei ole olulist vajadust kohapeal pikalt autoga sõita. Ja ka siis kaaluks lend + autorent varianti.

Mul laps - 8a - käis sõbrannaga Budapestis. Ma võin uurida, mis neile seal meeldis. Ühtegi loomaaeda, lõbustus- ega seiklusparki ega randa nad ei külastanud.

Minule isiklikult meeldib sõita üle Lublini Miskols-i. Tee on tunduvalt rahulikum ja ma ei usu, et ajaliselt midagi kaotaks. Atraktsioone ja vaatamist on igalpool.
Vaatasin nüüd Google plannerit ja sealt selgub, et minu pakutud variant on tegelikult kõige lühema vahemaaga e. 1689 km.

lublin-miskolc oli üks paganama igas ots. ise sõitsime seda teed tagasisuunal eger-miskolc-kosice-presov-rzesov-lublin-bialystok ja masendav oli. ilm oli ka kehva. ainus mott oli kodu suunas ligemale jõuda, küla-küla järel, kiirusepiirangud, enamasti läks maantee läbi linna jne.

väikeste lastega ei soovitaks, kui just pole välja treenitud (näiteks harjunud tihti mingi 150-200km otsi tegema, näiteks iga nädal trt-tln vahel pendeldama).

kui ikka minek nii kindel, siis soovitaks jaotada nii 300-400km otste peale, osa enne lõunat, pikem osa pealelõunat (äkki magavad peale sööki paremini). Aga seegi võtab nii 5-6h vähemalt ära, kui just kiirteed pole ja päris mitu vahepäeva võtab. see ei ole kindlasti lõbus, võtke pigem aega, jupitage rohkemaks ja veetke aega vahepeal. On väga palju väga toredaid linnu ka vahepeal: näiteks Wroclaw edela-poolas (super vanalinn, äge õhtupurskkaevu show, loomaaed jne), varssavis näiteks kopernikuse keskus (imax teaduskino on vast üle 5 aastastele), slovakkia tatrates on väga ilusad ja ka lastele sobivad kohad (liptovsky mikulase veepark näiteks).
alla 2 nädala ärge isegi proovige, mõttetu uhamine on lihtsalt.

kahe väikese lapsega piirduks mina Läti ja Leeduga. Kui väga soovi, siis ehk Poolas ka tiirutada. Väikesed lapsed on sama hea meelega ka Tallinna loomaaias ja Pärnu rannas, Riia zoos ja Jurmala veepargis, kui päevad läbi autos kuhugi sõita. Autoga tasub nii kaugele minna, kui kavatsete kuskile nädala kohapeal viibida, külastada veeparke, zood.
Olen ise sõitnud Tallinn - Budapest :)
Leedu piirist u 19 km on söögikoht, koos väikese zooga. Seal tasub peatuda.
http://www.19km.lt/zoo.php
Ps. Meie startisime Tallinnast miski 5 paiku hommikul. Peale mitmeid peatusi olime kuskil 10 paiku õhtul Warsavi taga öömajal. Järgmisel hommikul startisime u 9 paiku. Sõidsime läbi Slovakkia ja Budapestis olime 6 paiku õhtul.

Novembris 2013, ei toimunud seal zoo´s küll enam midagi rääkimata kohast. jah koht ,majad on olemas kuid kinni, ilma ühegi sildita millal taas avatakse ja nii plaju kui hoovi näha oli, ei olnud üheski puuris mitte ühtegi hingelist enam. Kui peale seda seal keegi käinud ja teab et see taas avatud siis Ok.

Ühe suuna tuleks teha kiiresti ja öösel Sõitnud seda teed piisavalt aga ainult nii,et kell 17,00 Tallinnast start (vajalik on Varrssavi läbida kell 5-6 hommikul muidu lisad ca 4 tundi sõidu ajale juurde)kell 11,00 või 12 järgmine päev lõuna poolas ja edasi Budapesti ca 25 h kokku nii on sõidul mõtet ja tagasi tulekul võib vaadata ringi.(See on kiire sõit) Päevase sõiduga esimene ööbimine Leedus või Augustow is ja nii jõuab Budapesti 4 l päeval vast

Max1979 - jutt ju juulist oli. Suvel seal küll elu keeb :) Käisime märtsis ja siis ka seal oli vaikne, isegi WC olid lukus pealelõunasel ajal. Eks ta olegi mõeldud turistidele, sest seal peatuvad ju vist kõik turismireisid, mis Leedust läbi kimavad.