London Gatwick-London Victoria

Tere

Plaan lennata London Gatwicki lennujaama ja sealt edasi London Victoria stationisse sõita. 

Kas rongipiletid peaks ette ostma või kohapealt ostes hinnad samad? Mis hinnaga sinna üldse saaks? Sama küsimus ka tagasisuunal samal marsruudil.

Reis märtsis nädala sees.

Tänud vastajatele.

Just käidud, kõige soodsam viipemaksega terminali väravates.

0
0

Viipemakse on tõesti kõige odavam, aga vaata, et sa Southerni rongi peale lähed. Gatwick Express on tunduvalt kallim, aga ajavahe tavalise rongiga minimaalne.

Southern on £8.50 off peak ja £15.50 peak (E-R 6.30-9.30), Gatwick Express igal ajal £19.80.

0
0

Hei! Küsimus selle viipemakse kohta. Kas viipekaarti tuleb kasutada 2 korda ehk rongile minnes ja rongilt tulles? Ja kas sama viipemakse võimalust on võimalik kasutada ka bussides?

0
0

Saab ka bussis. Bussipilet kehtis 1h, uuesti selle aja sees viibates tasu ei võetud.

0
0

Rongiga jah kaks korda, aga pigem perroonile sisenedes ja hiljem väljudes, mitte rongis endas.

Bussiga ainult viipekaardiga saabki (või siis paberil perioodipiletiga), sularaha Londoni bussid vastu ei võta. Maksta tuleb esiuksest sisenedes, väljudes enam viipama ei pea. Väljutakse tagumistest ustest.

0
0

Tänud. Kas aktsepteeritakse tavalist maksekaarti või ainult krediit?

0
0

Korrektsem oleks vist öelda, et MasterCardi või Visa logoga kaardid toimivad. Sõltumata sellest, kas tegemist krediitkaartide või maksekaartidega/deebetkaartidega (nn. krediitkaardi omadustega deebetkaart). Aga sellised on vist tänapäeval kõikide pankade väljastatavad kaardid, KUID välismaksed peavad olema kindlasti lubatud.

Vaata:

Deebetkaardi puhul peab kontol alati olema ka piisav summa vaba raha.

2
0

Nagu ReisiSusi ütles, sobivad igasugused viipemakset võimaldavad kaardid, lisaks MCle ja Visale aktsepteeritakse ka Amexit.

Kui on rahakotis mitu kaarti, siis rongi või metrooga sõites on oluline jälgida, et sisenemisel ja väljumisel kasutaksid sama kaarti, muidu võib sõit suht kalliks minna.

2
0

Suured tänud info eest. Kaartide teema tekkis, kuna viimati Roomas rongijaamas MasterCardi deetetiga ei saanud hakkama. Mingil põhjusel ei aktsepeerinud. Sai ainult krediitkaardiga. Kuigi deebetil oli maksed välismaal.

0
0

Võib juhtuda. Eelmine nädal Portugalis rendiautot enne tagasiviimist tankides teatas bensuka teenindaja pärast seda kui kolme kaardiga makse ei õnnestunud "this card not good, only Portugal card good."

1
0

See on muidugi eraldi teema, et kas ühe või teise riigi makseterminalid on seadistatud aktseptima välismaa kaarte.

Üsna hiljuti võis veel Soomeski näiteks mõnes väikese küla Neste bensiinijaamas sattuda olukorda, kus kõik logod olid olemas, kuid aktseptiti ainult Soomes välja antud panga- ja krediitkaarte. Aga seda, et kaardid tegelikult ei kõlba, muidugi kuskil kirjas polnud.

Euroopa Liidu riikides ei tohiks muidugi sellist olukorda olla, kuid mis teha...

0
0

Eraldi teema, aga vahel tõesti makseterminaalid ei taha kõiki väljamaa kaarte aksepteerida. Ka mandri-Euroopas (äkki oli Itaalias?) juhtus mul veel mõni aasta tagasi, et kiireteemakse ei saanud väravates ei kuld ega platinum krediitkaardiga maksta, aga näiteks krediikaarditunnustega tavaline Swedbanki deebetkaart sobis masinale hästi.

1
0

Aastakümneid tagasi oli mul sama olukord ühes Saksamaa bensiinijaamas -- krediitkaart ei kõlvanud, kuid tavaline pangakaart, mis siis polnud isegi tollal vist krediitkaardi tunnustega, läks läbi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased