London Stansted

Tere!

Sooviks teada kes on viimasel ajal Ryanair'ga lennanud läbi London Stansted'i. Et kuidas sealne turvakontroll on ?

Hiljuti lendasime läbi Stanstedi Ibizale. Rahvast on palju, hinnad lennujaamas kallid. Turvakontroll on põhjalik ja lennujaam vägagi turvatud ( relvastatud politsei liigub pidevalt ka peale turvakontrolli ). Seega pommi, narkootikume ega muud jama ära kaasa võta.

Ega ei olnudki plaanis. Lihtsalt mõtlesin, et kas väga tihti lastakse käsipagasid kastidesse toppida. Kuna käsipagas endal tunduvalt paksem, ei ole 20 cm.

Kas turvakontrolli mõõdud üldse huvitavad? Kui masinasse mahub on ok. Lennukisse minnes võib probleeme tekkida.

Kas Londonisse saab ka ainult ID-kaardiga, või seoses pagulastega oleks soovitav kui ikka PASS oleks?

Kui sa pagulane pole, siis saad ID-kaardiga ;)

Lugesin Stanstedi lennujaama lehelt, et passikontroll võib enam aega võtta, kuna kontrollimine põhjalikum. Juba eelmise aasta jaanuaris oli passikontrolli järjekord vähemalt pool tundi, kui kaua siis nüüd võib minna?

Kas kellelgi on kogemusi automaatse passikontrolliga - kas töötab kogu aeg, on kiirem ja probleemivaba?

nägin nii minnes kui tulles et lasti kotid vahetult enne lennukile minemist sinna raami toppida. Tädi käis makseterminal peos ja rivistas rahva ritta ja vaatles kotte, kelle oma punnitas, lasi raami pista.
Nii et kõik on võimalik. Mul oli ka õiges mõõdus ostetud kott aga tegelikkus on see, et kui kott kenasti täispanna, siis läheb mõõt kõvasti suuremaks. Mul vedas, et ei lasknud kontrollida, hoidsin ka jopet peal ja punnis poole enda vastu.

Passikontrolli pikkus sõltub paljugi sellest, kas samal ajal tuleb veel mõni lend sisse. Käisin novembris Stansteadi kaudu ja läkski vist kuskil pool tundi. Seekord automaatset kontrolli ei kasutanud, kuid varasemalt olen kasutanud, ei ütleks, et läheb palju kiiremini.
Detsembris tulin läbi Gatwicki ja seal kutsuti veel peale passikontrolli politsei poolt kõrvale, uuriti kust tulin, mitmekesi, kuhu ja kauaks lähen. See võttis ka veel aega.