Londoni Gatwick lennujaam

Kas kellegil on kogemust lennujaama terminalide põhi-lõuna vahel liikumisel, selleks et teostada ümber istumist teisele lennule. Kas selleks peab transiitalast välja minema ja kaua see protsess aega võiks võtta kui kasutada elektroonilist passilugejat.

Kas tõesti keegi pole Gatwickis terminale vahetanud

Kiired ajad küll, aga vastuse sellele küsimusele leiab 5 sekundiga sellisest põnevast kohast nagu internet.

To get between terminals, simply take the inter-terminal shuttle service. It runs every few minutes 24/7 and with a journey time of just two minutes.

The shuttle station is located close to the train station and linked to South Terminal arrivals. From North Terminal follow the signs for South Terminal. The shuttle station is on The Avenue, Level 1.

http://www.gatwickairport.com/at-the-airport/Flight-Connections/Changing-terminals/

Noh seda olen ise ka lugenud kuid praktika huvitab mind rohkem sest minu ümberistumise ajaks on ca 65 minutit. Selle aja sees pean ma riiki sisse möllima ja sealt jalga laskma.

Tund läheb napiks igatpidi. Vähemalt 95% tõenäosus, et ei jõua. Pagasi kättesaamine, siis sõit terminalist terminali, siis uued turvakontrollid. Ma ei hakkaks vist katsetamagi. Need britid juba mõistavad asju keeruliseks teha ja väravasse saab vist ilmutada ka üldjuhul 30 minuti jooksul enne lendu. Kokkuvõttes, no chance.

Kui nüüd ainutlt küsimusele vastata, siis Gatwicki terminalide vahel liikumisel ei teki tõesti probleemi. Transiidist pead välja minema kindlasti.

Arvestades, et passikontrollist läbiminekuks läheb julgelt tund või enam jaamast väljumisel, siis 65 minutiga terminalivahetusega ei riskiks. Oleks veel sama terminal, siis transiitalast väljumata saaks hakkama. Terminalidevaheline shuffle rong käib kiirelt, igasugused kontrollid võtavad pigem aega.

Tere ! Mul on ümberistumise kohta küsimus. Lennud oleks järgmised:
1) easyJet
12:10 FNC Madeira
15:50 LGW London Gatwick

2) airBaltic
BT654
17:25 LGW London Gatwick
22:10 RIX Riga International

Seega lendude vaheline aeg 1h35min. Ma ei tea, kas oleks reaalne jõuda (eeldusel, et esimene lend ei hiline). Lendan ainult käsipagasiga.

Lennujaama kodulehel on kirjas "International to international flight connections: If your hold bags are through checked or you’re travelling with hand luggage only and you have your boarding pass, simply follow signs for Flight Connections. There is no need to clear Passport Control or Customs.
Aga eelenev kehtib vist vaid juhul, kui lennud saabuvad ja väljuvad samast terminalist? Ma pean terminali vahetama ja sellisel juhul ei tundu eiriti loogiline, et passi- ja turvakontrolli läbima ei pea.

Kui tuleb kontrollid läbida, siis kas oleks siiski reaalne jõuda eeldusel, et ostan priority boardingu, mille abil peaksin lennukist kiiresti välja saama, istmed suht ukse juures + lennujaamas priority passi- ja turvakontrolli?

Ja sa ei ole arvestanud võimalusega, et lend hilineb, mida ikka juhtub. Kuigi tavaliselt mu airbalticu lend jõuab pool tundi varem sisse, siis see ainus kord kui mul oli kiire jõudis pool tundi hiljem. Ainuüksi lennujaamast väljumine võttis pooltundi aega ja sel korral ja olin käsipagasiga. Rohkem ma selliseid katsetusi ei teeks ja sulle ka ei soovitaks.

Mul reis nüüdseks tehtud ja jagan kogemusi. Gatwickis on N ja S terminalide vahel liikumiseks tehtud uus connection line. Rahvast seal praktiliselt polnud, S terminali bussi peale läksid peale meie vaid kaks inimest. Passi kontrollis oli 1 inimene ja turvakontrollis 2 inimest. Julgen arvata, et seal ongi tavaliselt suhteliselt vaikne, sest kui sa tahad peale kella 14.00 bussiga teise terminali liikuda, tuleb helistada ja buss kutsuda.

Igastahes, maandusin N terminali ja lennuki maandumisest kuni S terminali jõudmiseni läks 20 min.

Kui riiki sisenema peate siis kindlalt ei jõua. Kui saaksite organiseerida nii et pagasiga tegelema ei peaks, saab ka riiki sisenemata terminale vahetada.