Looduselamused Pekingi lähedal

Palun soovitage meeldejäävat looduselamust Pekingi lähedal. Eelnevad postitused soovitavad minna Xiani ja seal mägedesse, kuid kas lähemal ka selliseid elamusi saaks? Mul on kõikideks öödeks hotell Pekingis broneeritud-makstud ja seega oleks nagu raiskamine 2 ööd rongis veeta- 1 sinna ja teine tagasi, et päev Xianis veeta?
Mida soovitate- tahaks peale toredate ehitiste ja ajaloomälestiste ka looduselamust, eriti mägesid?

Tänan.

Need pole küll looduselamused, aga soovitaks:

  1. Donganmeni tänava ööturg.
  2. Pekingi loomaaia akvaarium: www.bj-sea.com
  3. Hutongid
  4. Mõni hotpoti restoran
    Loomulikult ka Laama tempel, Keelatud linn jms. Pekingi ümbruses ise ei liikunud, aga meie hosteli koduleheküljel (www.leohostel.com) oli üks ühepäevane Pekingi ümbruses laevareis mägede vahel.

Hiinas on 70 proportsioonidelt vägagi erinevat imet, mida me saamegi käsitleda kui omaette nähtusi. Üheskoos moodustavad nad väga erineva skaala. Osa neist on loodusimed, osa valminud inimkäte jõul. Kõik kokku annavad nad korraliku ülivaate Hiina maast ja rahvast.
Hiina loodus on hiiglaslik ja konkreetne. Selleks, et näha ja tutvuda ka looduse ning mägedega Hiinas, ei ole kuidagi võimalik piirduda ainult Pekingi lähiümbrusega, sest see oleks lihtsalt võimatu. Hiinas saame kohata hiiglaslikke mägesid ja suuri jõgesid, aga ka ilusaid nurgakesi, nagu näiteks bambusesalu, kärestikuline org ja pajupuudest ümbritsetud järv. Peale selle leidub Hiinas erakordseid pinnavorme, nagu näiteks Guilini karstipaljandid, ning seal on maailma üks liigirikkamaid taimestikke, sealhulgas kõige erinevamad puud ja lilled.
Hiina on nii mitmekülgne ja suurte imede maa, et Pekingi ümbruses tõesti sellist Teile meelepärast looduselamust ei esine, küll aga mujal Hiinas. Alata võiks:
• Mount Everestist
• Tiibeti platoo
• Hua Shan´i Lääne Püha mägi (Šamaanlikus ja taoistlikus traditsioonis elasid paljud targad kaugetes mägionnides sajandeid. Mägesid, mis sellist pikaealisust võimaldasid ja mida taevaga seostati, hakati loomulikult pühaks pidama.) Pühaks peetakse Hiinas paljusid mägesid, iseäranis viit mäetippu.
• Guilin – üks Hiina maalilisemaid linnu on kuulus oma karstialade poolest, mis teeb temast ühe kuulsama ja turistiderohkema linna Hiinas. Sageli järsult maast tõusvate mägede, arvukate koobaste ja maa-aluste jõgedega riisiterrasse on sedalaadi etniline rühm sealkandis kasutanud sadu aastaid.
• Jangtse jõgi - Tiibeti platool on ka selle jõe lätted.
• Gobi ja Takla-Makani kõrb
• Kolme kuru tamm – nimi viitab kolmele avarate orgude ja laugete küngastega lubjakivikaljudesse uuristatud kurule.
• Huanghe jõgi – kutsutakse kollaseks jõeks, peetakse üldiselt Hiina tsivilisatsiooni hälliks.
• Siiditee
Selleks, et tutvuda Hiinaga, mis on rohkem kontinent kui maa, peab varuma hulga rohkem aega. Ainuüksi Pekingi külastus „annab võimaluse“ jääda ilma sellistest suurejoonelistest avastustest, millega ma oma postitust algasin.
Meeldivat reisi ja päikest :)

...oleks õige. Muidu Jugandi loetelu igati tore :)
Oeh, vaatasin, et ka eestikeelne wikipeedia on valesti tõlkinud selle. Analoogne jama Kreeta Samaaria kuristikuga (või kanjoniga), mis suures osas eestikeelses reisikirjanduses on tõlgitud kuruks. Tegemist on siiski täiesti erinevate geomorfoloogiliste mõistetega:
-kuru ehk mäekuru on mägedevaheline madalam koht, mis võimaldab mäeaheliku hõlpsamat ületamist, inglise keeles saddle või pass;
-kuristik on jõevee poolt kõvadesse kivimitesse kulutatud püstjate veerudega sügav ja kitsas org peamiselt mäestikes, ingl.k. gorge
Kolme kuristiku tammiks on õige nimetada Jangtse jõel asuvat tammi.

Jugandi uhkest loetelust on küsijal vähe abi, sest valdav enamus pakutud kohti on enam kui 1-päevase matka kaugusel Beijingist.
Ega siis Hiinas ei pea üks kord käima - võib ju peale Beijingis käimist sinna taas ja taas tagasi minna ning uusi ja kaugemaid kohti avastada.

Lihtsaim ehk oleks minna Hiina müürile Mutianyu juurest ning teha müüril pikem (ca 8 km) jalutuskäik - selle jooksul näeb ka loodust. Nii saaks kenase päevase retke - veidi iidset kultuuri, mägesid, puusalusid ning füüsilist aktiivsust. Kuidas kohale jõuda jms leiab foorumiteemadest piisavalt.

Kui muud pähe ei tule, siis võid alati ka ühineda ülalnimetatud klubiga ja teha ühe päevase matka kuskil Pekingi ümbruses mägedes. Väga kõrged need just pole, aga ilusaid vaateid jagub ja transpordi pärast ei pea ka muretsema. http://www.beijinghikers.com/v2/upcoming-hikes/