LOT bookingul perekonna nimi valesti

Naine bookis lennu Tallinn-Tokyo. Perekonna nimes üks täht valesti, SUURKUELA asemel SUUKUELA. Lend juba neljapäeva hommikul, praegu Online check in avastasin vea. On kellegil kogemusi sellise probleemiga. Lennujaamas check in läbi ei lasta ?


Ma ei usu, et lennujaamas läbi lastakse
Helista neile, netist loen, et vaid nii saab muuta 24/7 https://m.lot.com/us/en/contact
Ma ei tea täpselt, mis nad peavad silmas kontaktandmete muutmisel, aga äkki see sulle abiks? Punkt 3
https://m.lot.com/us/en/faq

Ühetäheline eksimus pole suur, sellised vead parandab lennufirma enamasti lisatasuta, piisab nende telefonile helistamisest

Kindlasti LOTiga ühendust võtta. Schengeni-sisestel lendudel ei pruugi probleemi olla (mu nime on suudetud mitu korda valesti kirjutada ja Schengenis pole sellest probleemi olnud), kuid väljapoole lennates pead lisaks sisestama ka API ehk advance passenger information, mis on passiinfo, ning sellisel juhul võrreldakse sisestatud API ja piletil olevad andmed ning erinevus tuleb automaatselt välja. Mis tähendab, et võib tekkida palju suurem jama, kui jätta see asi viimasele sekundile. 

Loodetavasti ei teinud te lennule registreerimist lõpuni, enne kuni asi lahenduse saab. Kui pilet on ostetud vahendajalt võib LOT käsi laiutada ja suunata  nime parandama sinna kuskohast pilet ostetud. Schengeni sees jah halastatakse rohkem, aga ma pole kuulnud viimasel ajal, et nime piletil parandataks vaid  lisatakse bronni lihtalt märge õige nimega.

Check in ma lõpuni ei viinud. Üritasin telefoni teel LOTiga ühendus saada ja saingi. Aga konsultantide vastus oli lõpuks ühene, et vastus tuleb tänasel päeval. Kas siis polnud enam pädevat inimest eile õhtul tööl, kes saaks asja jonksu ajada.. Kui vastus tuleb, annan siis teada.

Müstika lihtsalt, et 21s sajandil ei käi sellise näpuka parandamine lihtsamalt. 
Näpukas on tekkinud ka iroonilisel kujul. Elukaaslane, kes lennu broneeris, on jaapanlanna ning jaapani keeles R tähte polegi, nad ei suuda seda hääldagi :)

30 euri LOT puhul läks sellise jama korrigeerimine maksma.

LOTi vastavad reeglid on siin: https://www.lot.com/us/en/faq-plan-trip#

How can I change the name and surname on my ticket?

LOT does not offer a possibility of changing the surname on a sold the ticket - a ticket cannot be signed over to another passenger. There are three exceptions from this rule:

(1) change of surname being a result of the change of marital status, as long as this change took place after the ticket had been purchased;

(2) a typing error in the name or surname (up to 3 characters), which does not change its repercussion;

(3) when the name and surname have been swapped in the form.

You can introduce changes by contacting lot Contact Centre. Remember: such changes are made upon a fee.

Ehk siis seni kuni viga ei oile rohkem kui 3 tähte ja ei mõjuta hääldust on muutmine teenustasu eest võimalik, samuti kui nimi muutub abiellumise tõttu või on ees- ja perekonnanimi broneerimisel ära vahetatud.

Võrdluseks: Lufthansal on vastav teenustasu min 25€, selle eest saab muuta kuni kahte tähte ning reisibüroodele on lausa vastav tsirkulaar välja töötatud : https://www.lufthansaexperts.com/shared/files/lufthansa/public/mcms/folder_102/folder_3212/folder_6039/file_137116.pdf

Kui osa lennust on Nordicaga, kasvõi Regional Jet Varssavi reis, siis tasub alati esimesena Nordica klienditeeninduse kaudu proovida. Reeglina aitavad kiiremini ja professionaalsemalt kui Lihtsalt Oodake Toruotsas (LOT) klienditeenindus. Aga rõõm kuulda, et asi lahenes :)