Lõuna-Aafrikas kaks nädalat

Tere!

Plaanin reisi Lõuna-Aafrikasse Septembri lõpus kaheks nädalaks. Peamiseks eesmärgiks on safari ning olen juba ka paika pannud, et 5 ööd ööbiksime Krugeri rahvuspargis ühes mõnusas Lodges, kus saab 2x päevas game drive teha. Ööbimiskoha (Moditlo River Lodge) valisin tuttava soovitusel. Nüüd vajaksin veidi abi, et paika panna edasine reisiplaan. Esmalt oli plaan minna ka Kaplinna aga Hoedspruitist minnes tähendaks see siselendu ning kuna septembris ei ole Kaplinnas ka kõige soojem, siis kaldun sinnapoole, et seekord vist Kaplinna kanti ette ei võta. Kuna Lõuna-Aafrika on tõesti nii suur ja mitmekülgne on raske valikut teha. Olen lugenud ja uurinud ning ühe mõttena plaaniksin külastada Svaasimaad ning Duriani. Duriani suureks eeliseks on see, et seal saab ka surfata aga mind hirmutas, et seda peetakse väga ohtlikuks linnaks. Kuidas on teie kogemused? Mida teha, kas üldse ja kui pikka külastust soovitaksite Svaasimaale? Draakonimäed on samuti üheks võimalikuks paigaks mida sooviksime külastada. Kuna ma ei ole selline reisija, et mahutan ühte reisi võimalikult palju, siis lisaks safarile valiksingi veel kaks kohta kus ülejäänud aja peatuda ja neid põhjalikumalt tundma õppida. Igasugune info ja soovitused on väga teretulnud :) Meeleldi kaaluksin peatumiskohtadena pisemaid ja vähem nö turistikaid linnasid, sest safariks valisime just suurema mugavuse.

1
2

Millist kohta mõtlesid "Duriani" all?

Ise tulin just mõned päevad tagasi LAVist ja tegime sellise mõnusa 2,5 nädalase tripi läbipõikega Mosambiigist. Seekordselt tripil saime paari päris laheda kohaliku valgega tuttavaks ja nii mõngigi tegeleb reisikorraldamisega. Ühe tegelasega kellelt me maasturid rentisime, võib kindalsti olla ka abiks marsuutide paika panemisel, ise ta teenust ei kasutanud, aga sai temaga ka vesteldud marsuudi osas, peaks ütlema, et vana on asjalik ja oma riiki ta tunneb hästi.

0
0

Issand, Durbani mõtlesin loomulikult, mitte Duriani :D Olen hetkel veel totaalses jet lagis eelmisest reisist ja Durian sõitis mõtetesse sisse :) Kas Sul on ka kontakte jagada? Hea meelega kuulaks kohalike nõu marsruudi osas.

0
0

Saan ikka jagada.

Ma ise jätaks selle Durbani vahele, mulle need suurlinnad eriti ei istu, kui siis Kaplinn, mis jättis igati mõnusa mulje, see aasta sai ka Maputot külastatud ja ütleks, et suurlinn jääb suurlinnaks, aga jah, maitse asi. Olen ise viibinud sellistes kohtades Durbani lähistel nagu; Margate (c 70km lõunas) ja see aasta St Lucia ( c 200km põhjas). Margate jättis sellise mõnusalt hea tunde sisse, kuidas muidugi surfamisega seal on, seda ma ei tea, kuigi laine on seal päris vihane. Margate on muide suht pop suvituskoht kohalikkele valgetele, tänu kellele me sinna ka sattusime. St Lucia on selline rohkem turistikas, aga mõnus lahe peatuspaik koos jõehobudega, seal vist oli täitsa surf oli isegi teema, võin ka eksida muidugi.

0
0

Durian:D:D

Durbanis ma olen jalutanud õhtul kohalike poolt ohtlikuks nimetatud linnaosas, istunud ka baarides ja ei juhtunud midagi. Kuritegevuse tase on seal statistika järgi kõrge küll, aga kui sa ise purjus peaga öisel ajal kuskil agulites ei tuterda ning hoiad oma asjadel silma peal, siis ei sünni tõenäoliselt sinuga midagi halba. Enamus kohalikke tundusid mulle väga sõbralikud ja abivalmid. Kaplinnas (nii on korrektne, Cape Town-Kaplinn) ma käinud ei ole, aga sealseid kuulsaid mägesid kiidetakse väga. Rannikulinn Richards Bay jättis mulle hea mulje, kuidagi eriti mõnus tundus:)

0
0

Endal minek nädala pärast. Esimene pool reisist on Blyde canyon, Svaasimaa, Durban, teine pool Kaplinn. Kas keegi on käinud ja oskab nõu anda Blyde ja Olifant jõe peal raftingu kohta? Olen netist otsinud aga ei ole kusagilt leidnud sellist konkreetset kohta, kus oleks näha millal ja kust algavad ja kui palju maksavad raftingu tripid. Mõnes kohas on umbkaudne hind ja telefoninumber. Kui keegi käinud, kas on ka lihtsalt kusagile kohale sõites raftingu tripile minna?

0
0

Olifantsi nimelisi jõgesid on Lõuna-Aafrika Vabariigis 3 tükki. Provintsidest siis Southern Cape, Western Cape ja Krügeri rahvuspargis ning selle lähedal (Mpumalanga ja Limpopo).

0
0

Kulutasin Svaasimaa peale 2 päeva (1 ööbimine), millest ühel päeval matkasin üksi tähistatud matkarajal. Matkarada oli täitsa OK, kõrval kõrges rohust pistsid pead välja impalad, veidi eemal kablutasid jaanalinnud. Kui rada jõudis järve äärde, tulid hoiatussildid- krokud ja jõehobud.

0
0

Durbanit ei soovita, olin seal olude sunnil ühe öö ja siis kadusin sealt. Draakonimäed on kindlasti koht kuhu minna ! Soovitan ka väiksemaid rannikuäärseid kohti nt: Port St Johns, Richards Bay, Chintsa ning East London. Sealt leiab inimtühjad uskumatud rannad ning väga soojad kohalikud inimesed.

0
0

Ma julgeks siiski väga soovitada Kaplinna. Miks?

  • Siselennud sinna on odavad, sest konkurents on suur. Pikemalt ette ostes ja soodukate ajal leiab pileteid väga hea hinnaga, muul ajal lihtsalt hea hinnaga.
  • Kaplinn lihtsalt on sellise mõnusa auraga.
  • Table Mountain (Laudmägi) on elamus omaette.
  • Kloof Streetil asuvad paarisaja meetri ulatuses Kaplinna ühed parimad (ja väga taskukohased) söögikohad.
  • Victoria & Alfred Waterfront. Turistide tõmbekeskus, kind of Tallinna vanalinn.
  • Võimalus oma silmaga üle vaadata need veinistandused, mille veini Eestis tarbid. Muuseas, ära imesta, kui poes leiad veinisildilt ka eestikeelsed kirjad.
  • Malai kvartal ehk Bo-Kaap.
  • Mitmed päris huvitavad muuseumid. Mulle meeldisid apartheidile pühendatud District Six muuseum ja Juudimuuseum, mis üllatavalt kombel on täis hoopis Leedu ajalugu.

Ja haara ööbimiskohast kaasa tasuta reisijuht Coast to Coast. Suunatud pigem seljakotireisijale, kuid täis küllaga infot kõigile. Kui Johannesburgis tekkis isegi Melville'is teatud küsimus, et miks ma siin nüüd ikkagi olen, siis Kaplinnas sellist küsimust küll ei tekkinud.

0
0

Suur aitäh heade soovituste eest! Suurlinnad pole ka enamasti minu teema, kui tõesti mõned üksikud erandid välja arvata. Pigem võtaksin suuna väiksemate rannikuäärsete kohtade poole. Nüüd hakkan sondeerima kuhu täpsemalt :)

Veigo - tõepoolest, Johannesburgist Kaplinna on väga soodsad lennupakkumised. Seni ma vaatasin vaid Hoedspruit-Kaplinn otsa ning need hinnad jäid inimese kohta üle paarisaja euro. Sellest ka kerge otsus, et seekord siselendusid ei võta. Kaplinn tõmbab tõesti ning nüüd mõtlen edasi ehk tasub ikka Johannesburgi tagasi sõita ning sealt Kaplinna. Aitäh heade soovituste eest!

0
0

Kui sul plaanis ka India ookean, siis aja kokkuhoiu mõttes oleks mõistlik ka kaaluda otsa Joburg-Durban, ühe otsa pileti peaks saama c 600 randiga. Auto drop off LAVis erinevates linnades ei maksa palju.

0
0

Siin üks äsjane reisikiri https://pilleriinpettaiphotography.com/2017/02/19/minu-louna-aafrika/ Soovitan seda sihtkohta soojalt!

0
0

Aitäh! Väga hea ja ülevaatlik reisikiri. Piletid said ostetud ning hetkel on reisikavas vaba 19-27. Septembri vahemik. Mida enam ma Kaplinna pilte, kirjeid vaatan ja loen seda enam tundub, et seal on ikka tõeliselt imeline. Kuid kuna ma olen tohutu sooja armastaja, siis mind ikka hirmutab septembrikuu ilm Kaplinnas. Kas on keegi kes on seal käinud just septembris ja oskab kommenteerida kui soe/külm seal sel ajal on? Hetkel ajaloolisi numbreid vaadates on maksimum temperatuurid septembris ca 18 kraadi. Seetõttu tundub, et rannas peesitamine eriti kõne alla ei tuleks. Reisi aeg sai valitud Krugeri rahvuspargi järgi ja seetõttu jäi novembri asemel sõelale september, kuna siis on kuivema ilma tõttu safari tõenäoliselt parem. Kuigi ma tahaksin ka India ookeani juurde jõuda, siis hetkel ei tundu ükski sealne paik nii ahvatlev nagu Kaplinn. Kuna Hoedspruitist igale poole lendamine on ikka üle mõistuse kallis minu jaoks (üks ots 230 eurot), siis jääks valikusse pigem autoga allapoole liikumine. Hoedspruitist St. Lucia kanti vaid mõneks päevaks sõitmine on muidugi tohutult ajakulukas ja ma olen juba hakanud kahtlema kas ikka tasub sinna minek ette võtta. Õnneks Durbanist Kaplinna saab juba lennukiga väga soodsalt. Olen nüüd päris suures kimbatuses oma plaanidega, õnneks aega planeerimiseks veel on ja soovitused on väga teretulnud :)

0
0

Mina juhuslikult olin Kaplinnas just septembris ja ütleks, et see maksimum 18 kraadi on jama. Tõsi on see, et ilm on kohutavalt muutlik. Üks päev võib kõik olla uduvines, järgmine päev on jälle superilus. Parajalt prognoosimatu värk. Aga kindlasti oli päeval kogu aeg 20+. Hommikuti, jah, oli kohati jahedavõitu.

Ja sai ka rannas käidud. Ütleme nii, et palavus liiga ei teinud. Vedeleda täitsa kannatas, aga seda tunnet, et kohe peab vette minema, ka ei tekkinud. Kaplinn hoovuste tõttu klassikaline rannapuhkuse koht siiski pole.

1
0

Mul tuttavgi ütleb, kes Pretorias elab, et nende nn talvel ikka viskab päeval nii soojaks, et kannatab T särgi väel olla, sammal ajal, kui kohalikud valged on fliisides, mustadest ma parem ei räägi, need on suvel ka villaste mütside ja kummikutega keset kõige kuumemat aega.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased