Viimased kommentaarid

@mart1 Kirjutasite, et immuunsust uue viiruse läbipõdemisel selle vastu ei teki ning nakkuse oht püsib pidevalt ülval. Kust antud info pärineb? 

Mitmete viroloogide hinnangutele tuginedes tekib teatud immuunsus ning uuesti nakatumise võimalus saab viiruse läbi põdenud inimestel olema üliväike.

@creative mis hotellis te ööbisite?

Ausalt öeldes ei saa ma aru miks siin see väike vaidlus tekkinud on. Ma tõesti isegi ei näinud Krugeris neid nö 4W teid kuhu oleks läbipääs era sõidukis lubatud. Kõik pisemad teed mis olid mõeldud salaküttide vastu võitlemiseks paistsid samuti läbitavad 2W sõidukiga aga keelumärkidega suletud. Meie sõitsime pisikese Ford Fiestaga, nägime nii harudlasemaid kui vähem haruldasi loomi/linde ning ei tekkinud kordagi tunnet, et vaja oleks 4W sõidukit. Eks see vajadus sõltub paljuski reisijast, kui on ikka suur huvi võimalikult palju läbi sõita ja ei rahuldu suuremate teedega ja väiksemate kruusateedega, siis ilmselt on ka teised vajadused sõiduki osas. Ma ei ütleks, et meil midagi nägemata jäi. Kruger on tõesti meeletult suur ja võiks ju arvata, et üksinda seal ringi kolades näeb päeva jooksul mõnda üksikut zebrat, siis reaalsuses on koguaeg loomad ümber. Mitte ainult gasellid, ikka palju kaelkirjakuid, elevante, isegi lõvisid nägime. Ühel päeval oli meil tõesti 37 soojakraadi ning lauspäike, siis nägime vähem aga olime ka ise autos juba peast soojad sellest kuumusest, ilmselt loomadki otsisid varjulisemaid paiku.

Aitäh @andresk! Väga loogiline samas, aga hetkel on silme ees kõik kirju ja pea pulki täis. Võtab aega, et hakata vaikselt aru saama kuidas reaalne kava ja eelarve paika saada. Eks töö käigus muutub nii mõndagi aga alustan hetkel Wikipediast ja uudiskirjadest. Igal juhul saab olema korralik puzzle kokku panemine :) 180 eurot Rarotongaole on tõesti väga hea hind! Sinu kokkuvõttest sain ka Cooki saarte mõtte, see tundub igas mõttes reaalsem sihtkoht kui Bora Bora, mis lihtsalt eelarve lõhki lööks. Kui sa raatsiksid jagada ka öömaja infot näiteks Cooki saartel, siis oleksin tänulik! Ise leidsin sinna Airbnb'st hetkel soodsaima ööbimise 31 euroga öö, 2 in. Mis juba nagunii on väga hea pakkumine.

Aitäh nii ülevaatliku postituse eest! Kuna sa mainisid korduvalt, et ootasid erinevaid sooduspakkumisi, siis mul tekkis küsimus, et kuidas sa neid otsisid? Olen samuti hetkel pikema reisi planeerimise alguses ning just panen kava kokku. Ma ise olen varasemalt peamiselt Tripi soodukaid ja momondot jälginud aga siis on tegemist olnud ka nö tavaliste puhkuse reisidega. Kas sa otsisid välja rahvusliku lennufirma ja jälgisid selle sooduspakkumisi? Või siiski jälgisid momondot või mõnda muud lennupakkumisi koondavat lehte? Minu jaoks täiesti uus kogemus leida parimad lennud näiteks Austraaliast või Uus-Meremaalt Okeaaniasse või Prantsuse Polüneesia saartele. Kui sul on mõni hea nipp, oleksin väga tänulik :)

@Rännumees, huvitav kas sul on sellest ka blogi? Ma lugesin kellegi blogi mis oli igal juhul väga sarnane, just see esimese poole tunniga big 5-st nelja looma nägemine jäi eriti meelde ning omal käel pargi avastamine :) Siis hakkasingi mõtlema, et ehk me saame ka ise hakkama. Kui sobib ka sedaan, siis on suurepärane, hetkel meil on samuti üsna soodsa klassi rendiauto broneeritud.

@norsu kas minu teema küsimus oli Schengenisse sisenemise kohta? Rääkisin Gibraltarisse sisenemisest mille peale üks isik vastas, et Schengenisse võib Schengeni riigi kodanik siseneda kasvõi kosmosest. Fakt muideks tähendab midagi muud kui see millele sina viitad. Kuid lõpetan teema enne kui asi ebaviisakaks muutub.

@Arne112 UK ja ka Gibraltar ei ole muideks Schengenis. Kontrolli veidi enne fakte kui sõna võtad asjade keeruliseks rääkimise osas.

@vatse rääkisin UK Eesti saatkonnaga ning Eestlasega ja rääkisime just passist . Küsisin spetsiaalselt üle kas vaid ID kaart sobib. Võib-olla konkreetne inimene seal ei olnud piisavalt teadlik, kuid mina pigem püüan ennetada seesuguseid probleeme enne nende tekkimist :) Kuigi usun ka ise, et peaks ID kaardist piisama siis ei tea kunagi kuidas maailmas hetkel toimuvad sündmused võivad kontrolli karmistada...

Ilmselt see söögi teema on paljuski maitse küsimus, meie kasutame reisidel eranditult ainult Tripadvisorit. El Nidos ei saanud ka sellega head toitu, olime seal 8 päeva ja ausalt käisime vist kõik soovitatud kohad läbi, Boholil sama, seal oli valik ka väiksem. Manilas, nagu juba mainisin, saime. Kuid elukaaslasega mõlemad oleme üsna valivad, seega võib minu arvamus kellegi teise omast totaalselt erineda ;)

Filipiinidel oli tõesti jaanuaris palju päikest, kuid sellist päris valget kariibimere stiilis randa meie seal ei leidnud, käisime lisaks Sagadale ja Banauele Palawanil ning Boholil. Kuna ei tahtnud sellist täielikku turistikat, siis Boracay jätsime vahele. Kuna meil elukaaslasega mõlemal toidud väga olulised, siis Filipiinidel sellega ikka väga halvasti. Toidud olid väga kehvad. Filipiinide köök pidi olema maailmas nr. 2, tagantpoolt siis, ühe Aafrika riigi, äkki Etioopia järel. Oleneb muidugi kes otsustab aga Filipiinide osas nõustun, saime head toitu vaid Manilas. Balil oli selle aasta jaanuaris ilmaga ikka väga pahasti. Ma olen ka väga päikese armastaja ning mõtlesin, et riskin kuna tahtsin tohutult Balile minna. Paljud kes olid jaanuaris kaks-kolm nädalat Balil varasematel aastatel olnud julgustasid ka minema, et neil vaid mõnel päeval sadas ning kui sadas siis tunnike päevas. Meie olime Balil 25 päeva, reaalsus oli see, et kogu ajast nägime päikest vaid 9 päeva ning 4-jal päeval kauem kui 1.5h hommikul. Oli ikka päris kurb vahepeal kui Changgus 5 päeva istusime ja mitte ühtegi päeva päikest ei olnud ning vahetpidamata tuli vihma nagu oavarrest. Kuid see aasta paistab olevat üldse väga sajune sealpool ekvaatori kandis, käisime Malaisias Tiomanil aprillis, kus sel ajal kuiv hooaeg ja kohalikud ütlesid, et vihma aprillis ikka ei tule, kuid saime ka seal korduvalt vihma. Minu arust on see Bali randade ja prügi teema ikka tohutult üle paisutatud, siin foorumiski keegi jagab pidevalt Gili Trawangani randade pilte mis on prügised. Ilmselt on mõnes saare osas ka sellist prügist vaatepilti aga paksult kindlasti rannad prügi täis ei ole. Leiab nii ühte kui teist. Meie nägime paksult prügi täis randa vaid Jimbaranil. Rannapuhkuseks ütlesin, et rannad olid minu jaoks Gili Trawanganil ilusamad kui Filipiinidel, just Gilil oli helesinine ookean ja valge liiv. Filipiinidel oli Boholil enamvähem sama pilt. Isiklikult mina Filipiinidele uuesti ei läheks, Balile aga küll, kuid kindlasti ei läheks enam vihmahooajal :)

Aga võite järele proovida :) 6:00 startis buss Singapurist, ca 10:30 olime T.G Gemokis kust pidi 11:30st kiirpaat minema, startisime aga alles ca 13st. Enne ABC-sse jõudmist tegime veel 2 peatust saare teistes linnades ja 15:10 astusin saarele. Kui teil kõik toimus etteantud graafiku järgi siis teil tõesti vedas. Meil olid samasugused hilinemised ka tagasi tulles. 9:00 pidi paat minema aga 10:30 võttis alles meid peale ning seejärel veel mitu peatust. Tiomanilt saime minema alles veidi enne 12st. See 9h oli reaalne sihktkohta jõudmise aeg, mitte ainult sõiduaeg.

AndresR - teil õnnestus ikka tõeliselt võimsaid sisalikke kohata! Suurim keda mina nägin oli selline 1.5m pikkune. Kuid teised turistid rääkisid, et nägid ka peaaegu varaani suuruseid 3 meetriseid tegelasi.

Alar - olen nõus, keeruline tripp saarele annabki puutumatuse. Kuna meil oli aega vaid 5 päeva, siis oli see väike ebameeldivus mõnusa puhkuse juures. Kuna me planeerides ei teadnud arvestada ei jäänud tagasi tulles palju aega lennule jõudmiseks :) Kuid lõpp hea, kõik hea!

Mul tekkis täpselt sama küsimus, et misasi see siin on? Tripis võiks ometigi mingisugune filter olla.

Kellel huvi on, siis meil Tiomanil käidud ja tõesti tegemist on imearmsa saarega. Lumivalget liivaranda nagu ma lootsin, seal küll ei olnud aga ometigi leidsime üpris turistidest puutumata saare mis tiksub täiesti omas rütmis. Kohalikud on siiralt sõbralikud ja tagasihoidlikud, midagi sellist polnud ammu kohanud. Näiteks unustasime päikeseprillid kohvikusse, järgmisel päeval avastasime, et on kadunud ning läksime küsima kas ehk on seal. Noormees ulatas prillid ja ei olnud sellist mõtetki, et keegi oleks need võinud endale võtta. Kuid vähemalt Singapurist saarele pääsemine oli seesuguse lühikeste tripi jaoks liiga ajakulukas. Ei tasu uskuda bussifirmasid kes ütlevad, et 4-5h Singapurist ja oletegi Tiomanil (3h bussiga ja 1h ferryga). Tegelik ühe suuna aeg on 9h ja see väsitas meid tohutult ära. Oleksin ma teadnud, et põhimõtteliselt kaks päeva meie lühikesest puhkusest kulub sõidule, siis poleks Tiomani valinud. Elukaaslane ütles küll, et sõit tasus ennast ära, kuid siiski oli ebamugav, et me sellega ei teadnud arvestada...Saar ise on suur ja kuna seal puuduvad enamuse linnade vahel teed, siis sõita saab enamikesse küladesse mööda merd. Meie olime ABC külas kust pääseb mööda teid ka Tetekisse, mis on nö pealinn ja sealt juba läbi džungli neljaratta veoga ka Juara Beachile. Vesi tundus saarel küll olevat ca 40 kaardise temperatuuriga, kui päike oli parasjagu pilve taga oli vesi soojem kui õhk. Selline tunne nagu vannis oleks olnud :) Juaras pikal rannaribal olid peale meie veel üskikud turistid, enamuse ajast olime seal täiesti üksinda, väga eksootiline. ABC-s meile meeldis, sest seal oli kuidagi mõnus ja hubane, kuid seal on rannad väga kivised. Samuti meeldisid mulle saarel ringi hiilivad monitor lizzardid. 3 päeva kohapeal oli kindlati liialt vähe, oleksin tahtnud seal vähemalt nädala olla. Internetist lugedes küsisid paljud, et kas tasub Tiomanile minna kui on Tai plaanis, kuigi ma Tais ei ole käinud, siis teiste kogemustele tuginedes ei tundu, et sellist puutumatust Tai populaarsetel saartel kohtab.

Tere tripikad!

Kuna paar nädalat tagasi läks Estraveli kaudu viisa taotlemine minu jaoks absurdselt kalliks, 40 euro asemel on nüüd tasu 69 eurot inimese kohta, olen otsustanud ise viisasid taodelda, ideaalis saadaksin tähitud postiga. Kuna Helsinkis asuva saatkonna leht on endiselt maas, tekkisid mõned küsimused.

Kas keegi oskaks aidata mind antud küsimuste osas:

  • Kas see on kindel, et dokumendid saab saatkonda viia ükskõik kes?
  • Kui sooritan saatkonna Nordea panka ülekande siis, kas on midagi konkreetset mida peaks selgitusse lisama või piisab maksekorraldusest mille dokumentidega kaasa panen?
  • Kas keegi kes on tähitud postiga dokumendid saatnud oskab aidata, kuidas see täpsemalt saab? Passide tagasi saatmiseks peaks ilmselt olema vastus ümbrik ning piisavalt marke (vähemalt Brasiilia puhul toimis kunagi nõnda)? Kas markide summa ja täpsema info saite postkontorist või saatkonnast?
  • Kas ise A4-dele Reisieksperdist välja prinditud allolev ankeet sobis või peaks siiski Estravelist otsima ankeedi? https://foto.piletid.eu/viisafailid/louna-aafrika-vabariigi-viisaankeet-2016.pdf
  • Karistusregistri väljavõtet ei ole ju vaja kahenädalase turismireisi puhul? Sain aru, et vaja siis kui jäädakse riiki pikemalt kui 90 päeva.

Olen väga tänulik kõikidele vastajatele ;)

Parimad surfikohad pidid olema Canggus, kuid seal on lained ikka päris tugevad. Meie läksime seal esimest korda surfilauale ja ausalt öeldes esimese 20 minutiga olime täiesti läbi...Seranganis oli tunduvalt mõnusam algajale. Mina ei vaheta enam aastaid raha kaasa, maksan ainult kohapeal kaardiga, Balil on see enamikes paikades võimalik või siis võtan raha välja. Olen ka kokku arvutanud, et sellise ca 25-28 päevase reisi puhul on mul raha välja võtmise tasude peale kulunud kokku ca 50 eurot. Kuid Eestis raha vahetades on kurss nii halb, et kaotaks isegi veel rohkem ja minu jaoks see 50 eurot südamerahu tagamiseks on seda väärt. Kui kannad kaasas suurt hulka sularaha ning see ära varastatakse oledki rahast ilma...Kui midagi kaardilt varastatakse saab selle mõne nädalaga vähemalt tagasi. Mina ka päris hästi aru ei saa mille alusel on öeldud, et 1000 eurost jääb veel ülegi. Vähemalt mina ei lugenud välja kui pikk reis ees on. Kulu sõltub suuresti ju ka reisi pikkusest. Meil läks Balil kahepeale kolmeks nädalaks ca 3000 eurot ainult nö kuluraha, ööbimised ja lennud sellele lisaks. Muidugi saab soodsamalt aga meie käisime ainult väljas söömas, tegime palju erinevaid tuure, võtsime kokkamise klassi, üle päeva käisime massazis, Canggus surfitundides, Kubu restoran mahtus sisse ja tõesti ei jätnud midagi tegemata, et kokku hoida. Eelarve sõltub palju teist endist, kuid mina ei kujutaks ette seal ainult kohalikes kohtades söömist, kuid nö läänelikes restoranides alla 20-30 eurot söögikord kahele ei tundu väga reaalne. Mina ütleks, et pigem peab 1000 euroga kokkuhoidlik olema. Väljavõte meie mõnest päevast kulude lõikes kahele: 27.01 - 130 eurot päev Takso 4 Õhtusöök 21 Massaz 84 (Ubud Traditional Spa, parim massaz elus) Lõuna 21 31.01 - 173 eurot päev Pubi 6.3 Vihmakeep 6 Lõunasöök 17 Surfitund 85 Riided 38 Õhtusöök 21 01.02 - 27 eurot päev Õhtusöök 15 Lõunasöök 12 02.02 - 148 eurot päev Õhtusöök 18 Bali Bird Parkis lõuna 16 Bali Zoo piletid 54 Vihmakeep 3.2 Bali Bird Park 57

Unitedi aktsiad on kukkunud üle 250 MUSD. Oleks olnud odavam osta kõigile neljale maha tõstetud reisijale eralennukid...Reaalne rahaline kahju ilmselt veel kordades suurem.

Paraku tõesti ainult konkreetne isik kelle nimel tšekk on, saab selle lunastada. Muidu oleks lihtne, sest mitmetes riikides sõpru, kes saaksid asjaga tegeleda. Tšekil on tõesti vaid nimi. Väga tobe olukord igatahes... Tänan info eest ja püüan siiski nendega ülekande osas kokkuleppele saada!

Imporved, suur aitäh info eest. Tõesti tšekk on kahjuks naelades ning Äripank seda ei vaheta... Eks ma püüa selgeks saada kas Soomes või Lätis õnnestuks vahetamine, kui tõesti Flight Delays vastu ei tule ning ei nõustu ülekandega. Ja kui muud üle ei jää siis järgmisel reisil proovime sellega tegeleda, ma tahaks eeldada, et Singapuris ei tohiks tšeki rahaks vahetamine probleem olla, sest USA-sse või UK-sse me praeguse seisuga vähemalt sellel aastal minemas ei ole.

Tegemist on UK firmaga ning ma ei ole ausalt öeldes kursis kui palju seal tšekke kasutatakse, kuid kindlasti on see tavapärasem kui meil. Eesti Panga infoga olen kursis. Ilmselt ei jää muud üle kui loota, et nad tšeki tühistavad ja mõnel mõistlikumal moel meile raha kannavad. Kuid kui kellelgi on kogemusi, oleksin tänulik!

Minek on Aprilli keskpaik. Ma ise lugesin, et sel ajal pidi olema seal ilma poolest ilus, kuiv ja päikeseline. Mussoonide vahepealne periood, et kui KL-is on isegi vihmane, siis Tiomanil pidi olema päike aga no 100% garantiid ilmselgelt ei saa keegi anda :)

Suur aitäh :) Valik langebki ilmselt hoopis Tiomani saarele!

Olen enamvähem reisiplaani välja mõelnud ning pärast 5 päevast Krugeri Safarit veedame ilmselt 2 ööd hr.huhuu soovitatud giidiga Lowveldi ja Panorama Route avastades. Sealt edasi aga Kaplinna. Seal lihtsalt on nõnda palju avastada, minu plaanis hetkel juba Table mountin, Stellenboch veiniistandused, Boulders Bay, Muizenbergi rand, Hea lootuse neem, Bo-Kaap, Kirstenbosch, Hermanus vaalavaatlemine, V&A waterfront. Ilmselt lisandub midagi veel. Küll tekkis mul küsimus malaaria tablettide vajalikkuse osas. Olen neid kahel korral elus pidanud tarvitama, Malaronet, ning ikka tõeliselt raskeks tegid olemise...Kuna september on veel nö talvine periood lootsin, et ei pea selle pärast muretsema, kuid Krugerit loetakse riskipiirkonnaks, eriti kui olla Mosambiigi piiri lähistel. Kuidas seal käinute kogemus on olnud?

Aitäh! Väga hea ja ülevaatlik reisikiri. Piletid said ostetud ning hetkel on reisikavas vaba 19-27. Septembri vahemik. Mida enam ma Kaplinna pilte, kirjeid vaatan ja loen seda enam tundub, et seal on ikka tõeliselt imeline. Kuid kuna ma olen tohutu sooja armastaja, siis mind ikka hirmutab septembrikuu ilm Kaplinnas. Kas on keegi kes on seal käinud just septembris ja oskab kommenteerida kui soe/külm seal sel ajal on? Hetkel ajaloolisi numbreid vaadates on maksimum temperatuurid septembris ca 18 kraadi. Seetõttu tundub, et rannas peesitamine eriti kõne alla ei tuleks. Reisi aeg sai valitud Krugeri rahvuspargi järgi ja seetõttu jäi novembri asemel sõelale september, kuna siis on kuivema ilma tõttu safari tõenäoliselt parem. Kuigi ma tahaksin ka India ookeani juurde jõuda, siis hetkel ei tundu ükski sealne paik nii ahvatlev nagu Kaplinn. Kuna Hoedspruitist igale poole lendamine on ikka üle mõistuse kallis minu jaoks (üks ots 230 eurot), siis jääks valikusse pigem autoga allapoole liikumine. Hoedspruitist St. Lucia kanti vaid mõneks päevaks sõitmine on muidugi tohutult ajakulukas ja ma olen juba hakanud kahtlema kas ikka tasub sinna minek ette võtta. Õnneks Durbanist Kaplinna saab juba lennukiga väga soodsalt. Olen nüüd päris suures kimbatuses oma plaanidega, õnneks aega planeerimiseks veel on ja soovitused on väga teretulnud :)