Lõuna- Hispaania või Põhja- Hispaania

Tere, Olles käinud Põhja- Hispaanias (Lloret de maris) tahaksime midagi uut ja eksootilisemat. Kuna lendamine on väga piinarikas ja suur eneseületus siis Tai ja muud eksootilised kohad on hetkel välistatud. Mõtlesime nüüd Lõuna- Hispaania peale- kas kellelgi on kogemusi ja soovitusi jagada Lõuna- Hispaania kohta või kas on üldse erilist vahest nendel kohtadel?  Samuti võib soovitada ägedaid reisikohti siin lähedal (Türgi ja Egiptus on välistatud) Tänud ette! 

Öeldakse, et Andaluusia on see kõige õigem Hispaania ja kliima ka soojem kui põhjaosas. Eks terve Hispaania on äge koht. Portugal, Sitsiilia, Amalfi rannik Itaalias, Malta, Kanaarid, Madeira jne. 

Terve Costa del Soli rannik (Nerja, Malaga ja Tarifa ümbrus), aga ka sisemaa (Granada, Ronda) on külastamist väärt. Samuti on omamoodi kihvt Andaluusia ookeanipoolne rannik, Cadiz ja sealne ümbrus. Kindlasti on see hoopis erinev Lloret de Marist, mis on minu meelest üks igavamaid (vabandan) kohti üldse Hispaanias.

Ikka  Hispaania põhjarannikule: Bilbao, Oviedo, Vigo, Burgos ja loomulikult Santiago de Compostela.Lloret de Mar asub muidugi Hispaania lõunarannikul.

Põhja-Hispaaniaks nimetatakse kokkuleppeliselt Hispaaniat Atlandi rannikul:Baskimaa, Cantabria, Asturia, Galicia. Veidi Andaluusiat on ka Atlandi rannikul aga see kuulub Lõuna-Hispaaniasse. Vahemere äärset ülemist otsa nimetatakse Kirde-Hispaaniaks. Põhja-Hispaania linn kuhu hästi lennata annab on Bilbao.  Põhja-Hispaanias on väga eripalgeline ja eestlaste jaoks üpris tundmatu maa ja sa pole seal käinud.Lõuna-Hispaani all mõeldakse tavaliselt Andalusia ja Valencia piirkonna  Vahemere äärset piirkonda. Nüüd sügise poole võiks Lõuna-Hispaaniast võtta ranniku Malga ümbruses ja teha sealt huvi korral mõned sõidud sisemaale Granada, Cordoba, Sevilla linna. Kõik sõltub puhkuse pikkusest. Kui huvi tekkib tõelise Põhja-Hispaania kohta, siis see on eraldi teema.

Mina olin just nädal tagasi Costa del Solis. Väga meeldis! Seal on toredaid linnu nii täitsa mereääres kui juba sisemaal - Sevilla, Ronda, Jimena jne.Kirjutasin kaks postitust sealsest köögist ja enda emotsioonidest:https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/09/22/hispaania-kook-kala-ja-mereannid-ja-costa-del-sol-ning-sealne-majutus/Jahttps://kyllusesarv.wordpress.com/2018/09/25/hispaania-kook-ii-tapased-ja-joogid/Ehk on abiks

Tulime ka septembri alguses Costa del Solist...Lisan veel eelmistele kommentaaridele juurde sellised märksõnad, nagu Caminto Del Rey ja Gibraltar...Siin üks pilt Rondast...[[35616]]Sealkandis on ka selline küla nagu Juzcar, kus kõik majad sinised. Nimelt Sony Pictures kunagi otsis hispaania küla, kes oleks nõus kõik oma majad siniseks värvima ja üks leiduski. Sony värvis majad ära ja kui Smurfide filmivõtted seal läbi said, külaelanikud enam oma valgeid maju tagasi ei tahtnudki! Nimelt hakkas seal palju turiste käima (meie kaasaarvatud), kes kõik neid helesiniseid maju üles tahtsid pildistada. Umbes nii see oli

 Ronda on selle kandi vaieldamatu lemmik!