Märts Türgis

tere!

kuidas on Türgis ilmaga lood märtsikuus? kas pigem kevadine elamus kui suvine? ma olen välja lugenud netist, et ujumisest ilmselt ei maksa unistada.

kas eelistada siis ikkagi suvetunde jaoks pigem Kanaari saari?

asi selles, et ilmajaam ennustab enam-vähem samu kraade neis kahes sihtkohas, aga igal pool on ju kliima nii erinev, et ainult temperatuuri järgi ei oska arvestada.

kogenumad palun andke nõu!

Kui suve otsid, siis Türki pole mõtet minna. Märts-aprill seal täiesti kevadkuud.

Eelnevalt kommentaatorilt ebaadekvaatne jutt.

Kõik oleneb konkreetsest aastast, ehk siis sellest kuidas ilmaga veab. Kunagi ei saa ju isegi juulikuise eesti ilma kohta öelda, et on 100% suveilm - võib ka nädal otsa vihma tulla ja ujuma minekust ei tule midagi välja.

Aga üldjuhul on märts siin (Alanyas) ikka üsna suvine. Samas vabalt võib mõnel päeval olla pilvine ja ka vihma tulla.

Näiteks kuni eilseni on 4 päeva järjest täielik suveilm, käisin koos mõnede teiste kohalike eestlastega iga päev rannas päikest võtmas ja ujumas. Vesi oli 18-19 kraadi, õhk üle 20.
Aga täna läks ilm pilve ning hetkel sajab vihma. Samas õnneks on siin ka piisavalt tegevusi sellisteks päevadeks. Ilmajaama andmetel saabuvad rannailmad tagasi järgmise nädala alguses.

Ohoh! Seda ma tahtsingi kuulda :)

Minu jaoks suvi ei ole õhk 20 kraadi ja vesi 18-19. Eks iga ühe jaoks on see erinev :)

Ja nagu sa ise ütlesid, siis ilm on muutlik. Praegu võib sinu jaoks Alanyas suvine olla, kahe-kolme nädala pärast aga jahe. Türgi pole kindla peale minek sellisel ajal.

Kindlat pole midagi ka kanaaridel.

Ainus kindel on Egiptus, aga sinna ei lenda viimastel aastatel teatavasti isegi targemad rändlinnud enam :)

Miks mitte Türgi ja Kanaaride asemel vaadata Aasia poole? Piletite soodukaid tuleb iga päev ning silmaringi avardamise mõttes võiks hoopis sinnakanti minna?

Egiptuses sai talv läbi. Nüüd võib juba kindlasti sinna suvitama minna. Venekaid on ka häsi väheks jäänud. Ja veealune maailm pidi ilus olema :-)

Gran Canarial või Tenerifel on märts ikka kindla peale minek. Kui ilmateadet vaatad siis see on tavaliselt kas saarte lennujaamade või pealinnade oma ja need asuvad kõik saarte idarannikul, kus on oluliselt külmem ilm kui lõuna või edelarannikul. Vahe võib olla 4-5 kraadi. Peamised kuurortid kõik lõunas-edelas. Vaata kaamerapilti www.skylinewebcams.com , Vaata seal nt. Playa de las Vistas, see on siis Tenerife edelarannik.

Lähen sõbrannaga Nikal Traveliga 1-8. aprill Türgi Kapadookia.Kas keegi sõidab ka sellega samal ajal? Jälgin temp.Ootaks sooja ilma.Natuke Türgist teada. Siis oli jama giid, rikkus palju ära. Ei teinud väljagi, kui küsisid midagi. Käisin dets. algul Lüükia.