Märtsis Iisrael ja Jordaania

Tere. Palun abi, plaanis reisibürooga minna. Mida oleks vaja kindlasti enne teada, kuidas riietuda, mida kaasa võtta jne? Kuidas rahaga on, kas peab enne vahetama või saab maksta kaardiga? Alati olen peale reisil kogenud, et oleks tulnud rohkem infot hankida, nüüd siis üritan kodutööd teha.

Iisraelis saab kaardiga maksta ja kurss parem, kui sularaha vahetades.

Iisraelisse sisenemisel tuleks arvestada äärmiselt põhjaliku tollikontrolliga nii asjade kui ka dokumentide suhtes. Kaasas tasub alati kanda riietust ,mis on sobilik püha paikadesse sisenemise. ( pikad püksid,kaetud õlad jne ).Igal juhul on endal mugavam kui Eestis vahetad juba raha ära ,nii Iisraeli seeklid aga ka dollarid väiksemates rahatähtedes.Kurss võib olla Iisraelis soodsam aga alati ei leia vahetuspunkte üles ja aega on ka võrdlemisi vähe.Kaardiga saab maksta aga mitte igas kohas ja igal juhul on kindlam kui sularaha on olemas. Juurde tulevad veel igasugused maksud , Iisraelist ja Jordaaniast lahkumise maks, jootrahad jne

Tegu ilmselt Germalo Reiside grupireisiga. Käisin nendega Jordaania-Iisraeli grupireisil eelmisel sügisel. Meil polnud küll Iisraeli sisenemisel mingit totaalset kontrolli ega läbiotsimist, küsiti ainult, ega keegi kellelegi üleandmiseks midagi kaasa ei andnud ja ega relvi kaasas ei ole. Paaril inimesel vist paluti kohvrid avada, suvaliselt nimekirjast valiti välja. Eks see loomulikult sõltub sellest, kes ja mis tujus piiril tööl on. Iisraelis maksin niipalju, kui mul vaja oli, dollarites või eurodes, ei hakanud Eestis midagi vahetama ega kohapeal valuutavahetust otsima. Ei pea ka ennast silmini sisse mässima. Naistel olid õhukesed õlasallid, mida vajadusel peale võtta ja no miniseelikus ja shortsides ka neil päevil keegi ei käinud, kui oli ette öeldud, et külastame pühapaiku. Jordaaniast lahkumise maks on kahekordne, kui vahepeal Iisrealis käia ja lahkuda siis Jordaania lennujaamast.

Olen käinud detsembris, siis oli Surnumere ääres 27 kraadi sooja, aga üleval mägedes ainult viis kraadi ja jube tuul. Nii et tasuks tuulejakk ja selle alla soe fliis kaasa võtta. Mugavad jalatsid ka, kõndimist on omajagu. Enamasti sai dollaritega hakkama, paaris kohas toimis ka kaardimakse. Jordaania raha vahetasin (maksin taksosõidu eest), aga Iisraeli oma mitte. Jordaanias olime viietärni hotellis, seal olid joogid õhtusöögi kõrvale juba hinnas, Jeruusalemma hotellis pidime jookide eest juurde maksama. Jordaanias sai kohalikes sarades söömas käidud, seal sai dollaritega maksta. Söögid olid väga head, kohalikud sõbralikud. Naisi ei olnud eriti näha, teenindajad olid eranditult mehed. Jootraha võis maksta nii kohalikus kui dollarites. Eurod kõlbasid ka. Riietus on sünnis, ka pea peab mõnes pühapaigas kaetud olema. Sääred ja õlad niikuinii. Rannas olime trikoodega. Piiril on kontroll üsna karm, automaatidega tüdrukud katsuvad läbi ja kotte tuuseldatakse korralikult. Pass ja fotokas läksid narko?kontrolli. Passi tagaküljele kleebiti kollane kleeps 4 numbriga, nn. turvariski tase. Riigist lahkumise maksud olid tagasihoidlikud, 5-20 eurot. Ära üle muretse, tuleb tore reis!

hei,

mul on kohvripõhjas vedelemas 150 Jordaania raha - kui tahad võin vahetada -25% kursist.

Jack 5543034

Hiljuti oli kohalikes uudistes mitu lõiku, kus Eilatile raketirünnak korraldati, hädasireen tööle pandi ja turistid koguti hotellide alla varjenditesse. Eestis aga polnud sellest kippu ega kõppu ja kõik reisivad rõõmsalt edasi.