Majutus NY-s oktoobris

Kust kaudu oleks kõige soodsam leida majutust ny kesklinna oktoobri keskpaigas kolmeks ööks kolmele inimesele...nukraks teeb asja ühistranspordist sõltuvus, mistõttu ei tahaks põhilistest vaatamisväärsustest liiga kaugele jääda???

Tänud...veel tekkis küsimus, et kas new yorgis viibides on võimalik ilma isikliku transporti omamata kõik suuremad ja kuulsamad vaatamisväärsused edukalt üle vaadata, kuidas on sealne ühistransport üles ehitatud...piisavalt lihtne ja loogiline ja graafiku järgne, et mitte hätta jääda ?

Oo jaa. NY ühistransport on päris hea. Mitte et nad ise selle üle ei viriseks: NYC on ikkagi suurlinn, ja transpordiprobleeme on suurlinnades paratamatult, nii maa all kui maa peal; aga igale poole saab ja loogiline on ka ja kus on graafikud, seal peetakse neist kinni ka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mass_transit_in_New_York_City
http://www.mta.info/nyct/

Isiklikku transporti kasutavad seal vähesed (suhteliselt vähesed - autode absoluutne arv on ikka suur), sest Manhattanil parkimine on praktiliselt võimatu. Nii et kohalikud kasutavad ühistransporti väga palju, ja jalgsi kõndimine on samuti moes. Enamik sõiduautodest on taksod :) Aga kui vaja, siis ka autoga sõitmine pole raske, liikluskultuur on meie omast mitu nõksu viisakam; ainult parkida ei ole tõesti kusagil. Kui tahate rendiautoga NY-st mingi otsa välja teha, nii et võtate rendifirmast auto ja panete sellega kohe linnast välja, ja tagasi tulles viskate auto tagasi firmasse, siis pole probleemi.

Eelmise jutu juures mõtlesin, et te peate New York'i all silmas lõunapoolset Manhattani ehk siis kesklinna, eks. Kui teil on plaan väljaspool Manhattanit elada ja ringi kolada, siis seal saab ka autoga väga hästi hakkama.

(Ma ei tea ka, mis vaatamisväärsusi te sealt täpselt ootate, aga minu kõige-kõige tugevam laks Manhattanilt tuli kohalikest ööklubidest - ja ma ei ole mingi muidu mingi klubi-inimene! Nii et kui teil on võimalik mõnel kohalikul nööbist kinni võtta ja temaga paar ööd pidu panna, siis tehke seda, ja jätke Vabadussammas ja muud turistikad teistele. Ausalt. NY kui linn on nii kuradi võimas ja sellist energiat täis, et seal ei ole vaja piki piletiga atraktsioone käia, pigem püüdke sex & the city elustiil kasvõi üheks õhtuks sisse võtta. Aga klubide jaoks on kohalikke vaja, ise neid tõenäoliselt ei leia.)

Veel koht, kus hosteleid saab on
www.hostelworld.com
Suht mõistliku hinnaga Nyc kohta ning pole kuskil Bronxis ka nad.

Ja transport on hea:) Mina soovitaks nii palju metrood kasutada kui saab, sest see on kõige kiirem viis liikumiseks. Ja Manhattani tänavad on väga loogilised, lihtsalt üles-alla, paremale-vasakule. Soovitaks ka metroost kaardi võtta (seal all on putkad, kus neil kaardid ka peaks olema), siis teab, kus mismoodi mingi rong läheb.

Aga ööelu koha pealt on eelkõnelejal õigus, et väga lihtne mõnd tantsukohta leida pole. Ise sattusime juhuslikult kohalike otsa, kes meid lahkelt õigesse kohta juhatasid. Kirjutasin aadressi ka üles igaks juhuks. Nimi: Bar Lounge Hookah bar W46 8Av, kuskil seal nurgapeal peaks olema:)
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!

Manhattanil olles pole autoga midagi teha. Abiks on metroo ja mina soovitan osta nädalase pileti (sõltub kaua plaanis seal viibida muidugi), maksis viimati $24. Metrooga saab praktiliselt igale poole väga kiirelt ja isegi öösel kell 2 pole probleeme.

Suur aitäh kõigile, palju uut infot mis tuleb kindlasti kasuks!
Eks see New Yorgi ööelu tuleb kindlasti ära proovida ja need sambad ja muu seesugune jäägu päevaseks ajaks!
Suur aitäh igatahes!

Minu arust pole ka teistes maailma suurlinnades autoga midagi teha.

Yks hea väike ja kodune hotell on '17', nagu nimest arvata vöib, 17th Streetil. Kiviviske kaugusel Broadwayst ja Park Avenuest. Omalt poolt järgi proovitud ja heaks hinnatud :-)
http://www.hotel17ny.com/

Näiteks Miamis pole ilma autota eriti midagi teha, samamoodi LA-s.