Kui panna Booking.com lehel otsingusse näiteks Oberammergau, juuli keskel, 2 täiskasvanut, 1 laps ja näen sisuliselt 0 tulemust - kas ma teen midagi valesti? :-) Sama fenomen tundub kehtivat ka Austria kui ka mingil määral põhja Itaalia kohta.
Tõsi, viimati sõitsin ja ööbisin seal kandis 2008. Siis nagu tundus, et majutust on iga nurga peal ja hinnaklass natuke keskusest eemal oli siis üksi olles pigem 30 eurot per öö koos lihtsa hommikusöögiga.
Selge see, et hinnad on tõusnud, aga hämmastab pigem see, et Bookingu kaudu on nii vähe pakkujaid? Ning kui suur on võimalus, et näiteks St Anton am Arlbergis või selle lähedal ei saa juulis midagi ilma eelneva broneeriguta? 100 eurot 2 täiskasvanut + 10 aastane lapse puhul oleks juba piisavalt hea.
Oberammergaus on see suvi kannatuste mängu etendamine. Üritus, mis toimub keskmisel korra 10 aasta jooksul, Kui on plaanis vaadata, siis broneeri, mida saada on kuhugi naaberkülla vms. Kui ei ole plaanis, siis külasta päeval ja sõida kuhugi kaugemale edasi.
Austria kohta ei oska öelda. Rahvast liigub see suvi kindlasti rohkem, sest paljud pole kaks suve Kesk-Euroopas massiliselt reisida saanud.
Ise eelistan suvised öömajad broneerida hiljemalt jaanuaris. Vajadusel võib ju tasuta tühistamisega öid panna järjest ka terveks nädalaks samasse kohta, kui tõesti ei tea, et mis päeval üheks ööks tegelikult kohale läheb.
Oberammergaus vaata ka kohaliku linna lehte, vähemalt vanasti sai sealtkaudu majutusi broneerida. Oberammergaus mitu korda käinud, seal ikka hotelle ja kodumajutusi jagub.
Ehk siis selles ei tohiks asi olla, et Saksamaa ja Austria majutused ei soovi ennast mis-iganes-põhjusel Bookingu kaudu reklaamida?
Sest nii palju kui olen suusa- ning muude reiside tõttu seal liikunud, siis välise vaatluse põhjal zimmeritest ei tundu eriti puudus olevat. Viimati sõitsin seal regioonis, kui olin vaba ja vallaline ning siis lootsin lihtsalt sellele, et kui esimene või teine pealtnäha sobilik majutus on kinni, siis kolmas on ikka vaba. Üldiselt oli esimene koht olnud juba kõlbulik. Nüüd perega olen närvide säästmise pärast ikka varem broneerinud.
Obergammergau valisin lihtsalt testimiseks, et mis värk on majutustega. Minu meelest isegi 2019 näitas Booking ainult murdosa sellest, mis seal tundus olevat. Ise olen seal käinud 3 korda ('98, 2000 ja 2002), aga nüüd tahaks neid maju ka abikaasale ja lapsele näidata.
Olen küll tänavu septembriks Austriasse ja ca 4 -5 Saksamaa linnas Bookingu kaudu öömaja broneerinud. Hinnad on tõesti veidi tõusnud, eriti oli seda tunda Austrias, kus ühes kohas sõidan paarkümmend km edasi, et Saksamaal olla.
Paljud kindlasti ennast bookingu kaudu ei müü, sest ei soovi komisjone maksta. Väiksematel kohtadel on osaliselt oma kindel klientuur, kes iga aasta kohale saabub. Lisaks on jätkuvalt levinud ka telefoni või meiliga broneerimine, mis meie jaoks tundub iidne traditsioon, aga meist lõunas on tegelikult jätkuvalt väga populaarne. Sama on ka näiteks Šveitsi mägedes, kus paaris tuttavas külas enamik majutusest pole mingite süsteemide järgi leitavad. Kohad on väljas kohaliku turismiinfo lehel ja sealt saad võtta kontakti ja helistada. Meilile reaalselt samuti eriti ei vastata. Tänapäeval on Google mapsis ka päris hea valik väljas ja võib ka sealt sobiva asukoha järgi otsida ja siis otse küsida.
Üldiselt on sellise väiksema majutuse broneerimise traditsioonid Euroopa piires ikka väga erinevad. Ja on riike ja piirkondi, kus ainult bookingule vms lootes võib parimatest paikadest jääda ilma või üldse ilma voodita sobivas asulas.
Oberammergau on siiski see suvi suureks erandiks ja kui tahad reaalselt seal ka ööbida, siis võta, mis saada on või hakka kohe otsast helistama.
Vatse,
Mis on sinu kogemus või n.ö fair play reegel :-) - kui Saksamaa/Austria/Šveitsi majutusel on väljas silt "zimmer frei", kas siis hind kohapeal letist küsides on teoorias sama, kui see, mis on kodulehel üldises hinnakirjas (n.ö preiseliste, mitte broneeringukeskkond)?
Oberammergaus otsest vajadust ööbida ei ole. Lihtsalt ideaalis tahaks selle suvise juulis või augustis toimuva autoreisi ajal olla mõne öö vähem Horvaatias ning 1-2 ööd olla kusagil Baierimaal, Austrias või Itaalia põhjaosas ning külastada nostalgiast kohti, kus viibisin viimati siis, kui pereelust võis ainult und näha :-).
Mul on need Kesk-Euroopa reisid veidi teise süsteemiga ja põhjusel. Konkreetsed näited on pikaaegsed partnerid, kelle elu ja tegemisi on siis vahel õhtul õlle- või veiniklaasi kõrval jälgitud ja kuulatud.
Üldiselt, kui maja on peaaegu täis ja tegemist kõrghooajaga, siis võetakse samal päeval saabujatelt ikka selle hinnaga, millega võtta saab ;) Ametlik hinnakiri on olemas ja sellest rohkem ei võeta. Vähem ka kindlasti mitte. Kui külas on palju vabu tube, siis võib kaubelda.
Kui sa praegu helistad ja uurid või suudad meiliga suheldud saada, siis võid saada parema hinna. Kui hind kokkulepitud, siis see jääb ka paika. Aga hea on ka kirjalik kinnitus saada. Tänapäeval võib ka mingi sõnum telefonis sobida. On ka harva juhtumeid, kus kokkulepitud hind saadetakse saabudes kuu peale ja kogu elamine on kallima hinnaga juba maha müüdud. Mine otsi, kust tahad uut kohta. Aga seda on nähtud väga harva. Omanikuks siis mingi itaallane Šveitsis vms.
Olen viimase 2 aasta jooksul 2 korda Austrias käinud, erinevates kohtades linnades, mägedes peatunud ja kõik ööbimised bookingu kaudu bronninud, ok Hallstadis tõesti polnud pakkumisi aga see väga väike aga populaarne kohake ka. Hinnad jah pole teab mis soodsad, kuid minuarust igal pool on tõusnud. Taanis, Billundis olid viimati ka üsna krõbedad, kuigi hooaeg polnud alanud ja ei vaata tavaliselt ainult peeneid hotelle vaid ka eramajutuse pakkumisi kuna meid 4.