Maksuamet blokeerib Ryanairi

Sain täna e-meilile Ryanairi reklaami, kus võimalus mingis pokkeri mängul klikkida ja võita 100 naelane reisivautśer. Kuna mul on erialane huvi reklaamide vastu, siis klikkisin reklaamil ja ette viskas Maksu-ja Tolliameti lehekülg kirjaga:

Juurdepääs on blokeeritud. Veebileht on hasartmänguseaduse paragrahv 56 alusel blokeeritud seoses ebaseadusliku kaughasartmängu korraldamisega. Kuna hasartmängu korraldajal puudub tegevus- ja korraldusluba, rakendab Maksu- ja Tolliamet meetmeid ebaseadusliku kaughasartmängu piiramiseks. Eestis on võimalik kaughasartmänge mängida vastavat litsentsi omava hasartmängukorraldaja veebilehel.

Huvitav, kas tõesti on Maksu -ja Tolliamet blokeerinud ära kõik maailma internetis olevad eri keeltes hasartmängukorraldajad, kes pole neilt siin Eestis luba küsinud?

0
0

jah

ja see on muide Ryanair, Rayanit ei tea, ja blokeeritakse ikka hasartmàngukorraldajaid, mitte Ryanairi, pealkiri on seega vàga eksitav

0
0

Maksu -ja Tolliamet on vastavalt juba jupp aega tagasi vastu võetud seadusele blokeerinud ligipääsu kõikidele kaughasart mängusid korraldavatele saitidele mis ei oma Eesti litsentsiooni. Eestis on see litsentsioon ainult Olympicul,Pokerstarsil ja Triobetil, kui ma ei eksi.

0
0

Kuhu te siis eksisite?

0
0

Aitäh, kes juhtis tähelepanu täheveale, parandasin ära. Kui üks riiklik institutsioon blokeerib veebilehti, siis mulle tuleb meelde kohe Hiina ja veel mõned maad, kus seda tihti tehakse. Ma saan aru küll, et see on seaduslik tegevus. Aga meetod seaduse rakendamisel on kuidagi väga kummaline.

0
0

Siiski on võimalik nendest blokeeringutest üsna lihtsalt mööda hiilida oma arvuti DNS serveri muutmisega.

0
0

to naabrimees eksisin siia teemasse àra ja ei saa enam vàlja, tòò kòik tegemata :)

0
0

Mina ei saa nõustuda sellega, et kaughasartmängu blokeerimisega oleme varsti nagu Hiina ja sellega piiratakse sõnavabadust. Kaughasartmäng on Eestis lubatud teatud tingimustel - kui korraldaja maksab makse, vastab korraldajale kehtestatud nõuetele jt. See on ka mitme teise teenuse puhul nii - nt liinibussiveoks on vajalik luba, raviteenuse osutamiseks on vajalik luba, krediiditeenuse osutamiseks on vajalik luba, alkoholi müügiks on vajalik luba, kindlustusteenuse osutamiseks on vajalik luba - neid valdkondi on väga palju. See on nii kõigis arenenud riikides, mõnes on kaughasartmängud üldse keelatud (sh EL-s).

Piirangud on vajalikud eelkõige isiku õiguste kaitse jaoks, samas kindlasti ka üldise ühiskonnakorralduse reguleerimiseks. Vaevalt keegi tahaks jääda oma rahast ilma mõne Ecuadoris asuva serveriga kaughasartmängukorraldaja tõttu - sellisel juhul ei saa mingi menetluse läbi oma raha enam tagasi. Kaughasartmänge saab mängida ka alaealine isik, kes võtab sellega endale kohususi, mida ta ea tõttu kanda ei saa, jm. Hasartmängufirmad on enamasti piisavalt hästi finantsiliselt kindlustatud, et endale vastav luba hankida. Kui aga huvi Eesti turu vastu puudub, siis ei peagi ju riik lubama seda. Ega me ju lase Aafrika tüübil, kes Aafrika standardi järgi võibolla hästi autot juhib, meil siin taksoteenust osutada ilma, et me tema pädevust ja võimeid kontrolliks, eks?

3
0

Kui palju selline reguleerimine tõstab otseselt ja kaudselt hindu? Kas ühe inimeste kahju 100 eurot kaalub ülesse kõikide teiste kasutajate hinnatõusu nii 10 euro võrra? Miks augu kaevamine Järva-Jaanis maksab 10 korda vähem kui Tallinnas, 5 korda vähem kui Tartus ja 3 korda vähem kui Kohtla-Järvel? Kas mitte seesama regulatsioon ei ole see, millega bürokraatia muudab augu kaevamise 10 korda kallimaks? Kas sel juhul kaitseme me ikka inimeste õigusi? Muidugi jääb võimalus, et haldussuutlikus on Tallinnas kümme korda suurem ja maakad on haldussuutmatud :) Või kaine "talupojamõistus" pole õnneks maal kadunud?

0
0

hbert, sry - ma ei saanud vist hilise õhtutunni tõttu pihta, kus see seos augukaevamisega on? Pole kahjuks üheski kasiinos käinud ega kaughasartmängu mänginud - mis seal täpsemalt hinda tõstab? Ja muideks, hasartmängumaks on sihtotstarbeline maks, mis laekub Kultuurikapitalile, Punasele Ristile, teadus- ja arendustegevusele, regionaalinvesteeringuteks. Seega minul pole sest midagi, kui huvilised maksu maksavad. Kui makse poleks, oleks ilmselt kõik kallim - võibolla ka augu kaevamine, sest kõik teenused oleksid tasulised ja kallid.

Kreekas ja Itaalias on valdav osa majandusest nn maksuvaba - ehk siis makse ei maksta ja turg toimib "mustalt". Paistab, et hetkel on need riigid väga õnnelikud.

Ma ei ole üldiselt Eesti tänapäevase poliitika fänn ega ka euro-armastaja, aga ma püüan asjale läheneda kaine mõistusega. Ma maksan koos sotsiaalmaksuga üle poole oma palgast maksudeks - kõvasti üle poole. Ja muideks ei saa sealt suurt midagi. Aga ma ei taha isegi mõelda, mis oleks, kui ma neid makse ei maksaks. Hetkel saab mu vanaema vähemalt arsti juures vajadusel käia, õpetajast ema saab mingitki palka ja õde sai tasuta keskkooli lõpetada.

Aga meil ongi hbertiga kardinaalselt erinevad seisukohad ühiskondlikel teemadel:)

1
0

/ See on ka mitme teise teenuse puhul nii – nt liinibussiveoks on vajalik luba, raviteenuse osutamiseks on vajalik luba, krediiditeenuse osutamiseks on vajalik luba, alkoholi müügiks on vajalik luba, kindlustusteenuse osutamiseks on vajalik luba – neid valdkondi on väga palju. / Kuna sa laiendasid teemat, siis tõin ka augu kaevamise sisse. Millegipärast arvab bürokraatia, et kõike tuleb reguleerida ja nemad, kes reeglina on vägagi praktikast kaugel, oskavad seda kõige paremini. Selleks ongi väga head argumendid "Piirangud on vajalikud eelkõige isiku õiguste kaitse jaoks, samas kindlasti ka üldise ühiskonnakorralduse reguleerimiseks." Olen korduvalt ka sinuga sel teemal vaielnud Tip. Minu kindel veendumus on, et riik ei peaks kõike reguleerima. Tegelikult on riik praktiliselt kõik tegevusalad litsenseerinud või nõudnud registreerimist. Inimestel ja ka ettevõtjatel on üsna raske ilma spetsialisti palkamata neist normaalse kuluga sihini jõuda. Võin sulle tuua elust, ka tänasest või eilsest päevast, tuua vähemalt kolm näidet. Aga mis puudutab hasartmänge, siis nõustun sellega, et siit saab riik tulu ja see on põhjus registreerimiseks.

0
0

Tegelikult ma hasartmänge ei mängi ja ei poolda ka mingit nende propageerimist. Tegelikult pole seal vahet, kus sajusaartel korraldajafirma on registreeritud või kui korrektses Tallinna büroohoones, mängija jääb rahast ilma niikuinii. Aga see on teine teema. Ryanairi puhul on see rohkem nagu tarbijamäng ikkagi. Ja kas ei oleks õigem kui Maksuamet läheb siis ja küsib oma osa rahast Ryanairi käest? Või siis kirjutagu see teade kuidagi teisiti. Internetis saitide blokeerimine jätab ikkagi väga imeliku mulje.

0
0

P.S. @ Dharma

Minu teada firmale antakse teada, et kaughasartmängu korraldamiseks on Eestis vajalik ette võtta neid ja neid samme. Niikaua, kuni seda tehtud ei ole, blokeeritakse sait. Enamus firmasid ei viitsigi seda teha, ei maksa EMTA määratud trahve ega reageeri kirjadele. Mõned panevad püsti uue saidi, mõned ei tee enam midagi.

Tarbijamäng peaks ju seda enam olema ju aus ja seaduslik:) pokker on paratamatult hasartmäng... vist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased